Uzavírka mostu ve směru na Mimoň začne 1. prosince a potrvá téměř dva roky

Uzavírka mostu ve směru na Mimoň začne 1. prosince a potrvá téměř dva roky. Foto: ŘSD
Uzavírka mostu ve směru na Mimoň začne 1. prosince a potrvá téměř dva roky

Řidiče a cestující na silnici II/268 spojující Mnichovo Hradiště s Mimoní čekají dva roky omezení kvůli výměně mostu přes Jizeru v obci Klášter Hradiště nad Jizerou. Po mostě, který byl postaven roku 1986 a je již v nevyhovujícím stavu, denně projede přes šest tisíc aut. Podle mostní prohlídky z roku 2018 je stav mostu ohodnocen jako špatný (u spodní stavby) a velmi špatný u nosné konstrukce. 

Uzavírka je naplánována od 1. prosince 2022 do 31. října 2024.

Objízdná trasa pro automobily do 7,5 t bude vedena z Mnichova Hradiště do obce Klášter Hradiště nad Jizerou po silnici II/610, II/277 a III/26815. V Mnichově Hradišti bude provoz veden jednosměrně ze silnice II/268 Jiráskovou ulicí na II/610 (Turnovská a Masarykovo náměstí) a poté na silnici II/277 (Palackého ulice) a opačným směrem ze silnice II/277 (Palackého ulice) přes silnici II/610 (ulice Víta Nejedlého) na II/268, aby se předešlo dopravnímu kolapsu na křižovatce na náměstí u hotelu U Hroznu (silnice II/610 a II/277).

Objízdná trasa pro nákladní automobily (nad 7,5 t) bude vedena z Mnichova Hradiště po dálnici D10 do Kosmonos, poté po I/38 přes Doksy do Zahrádek a po I/9 do České Lípy.

Při objížďkách se řiďte aktuálním dopravním značením. Podrobnější informace a mapky objížděk najdete na webu města Mnichovo Hradiště.

Uzavírka mostu ve směru na Mimoň začne 1. prosince a potrvá téměř dva roky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top