Krajští radní probrali novinky v projektu Digitální technické mapy

Krajští radní probrali novinky v projektu Digitální technické mapy

Digitální technická mapa (DTM), jeden z nejdůležitějších IT projektů České republiky, který brzy umožní zrychlení stavební řízení a zjednoduší starostům i občanům zjišťování vedení inženýrských sítí, získává už jasné obrysy. Kraj navíc chystá webinář pro vedení obcí. O dosavadních krocích hovořili ve čtvrtek 23. března na svém zasedání radní Středočeského kraje.

70 let LIAZu v Mnichově Hradišti představí jezdce z Dakaru i hvězdného moderátora. Město shání brigádníky na pomoc s organizací akce

Foto: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Letošní rok je v Mnichově Hradišti rokem LIAZu. Z bran zdejšího závodu vyjel první nákladní automobil značky LIAZ před 70 lety a před 20 lety jej opustil poslední speciál postavený pro Rally Dakar. V sobotu 27. května si tak budou mít co připomenout nejen milovníci nákladních automobilů, Dakaru, veteránů, ale také pamětníci a bývalí zaměstnanci.

Žádné stavební řízení se nebude zbytečně protahovat. Rodinný dům může mít povolení už za 30 dní

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Zajištění rychlého, jednoduchého a transparentního řízení pod zásadou „jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko“. To je základním cílem klíčové novely nového stavebního zákona předložené Ministerstvem pro místní rozvoj, kterou projednala ve druhém čtení Poslanecká sněmovna. Novela mění nový stavební zákon tak, aby nevznikaly nové státní úřady, a zároveň obnovuje stavební úřady na obcích, aby bylo zajištěno dostupné, přehledné a srozumitelné stavební řízení i pro běžného občana.

Za měsíc bude v městském muzeu zahájena turistická sezóna. Na co se můžete těšit?

Za měsíc bude v městském muzeu zahájena turistická sezóna. Na co se můžete těšit?

Muzeum města Mnichovo Hradiště zahájí o víkendu 1. a 2. dubna hlavní sezónu. Na co se můžete těšit?

DUBEN–SRPEN
Řemesla II.

Letiště Mnichovo Hradiště plánuje přímé spojení se slovinským letoviskem Portorož

Letadlo Pilatus PC-12 v Mnichově Hradišti. Foto: Letiště Mnichovo Hradiště

Letiště Mnichovo Hradiště a společnost Air Bohemia chce letos v létě vypravit první přímý let do Slovinska. Plánuje na něj nasadit letoun Pilatus PC-12. První let má ukázat, zda by o takové spojení byl pravidelnější zájem. Zamíří do slovinského letoviska Portorož.

Dobrovolní hasiči v Kněžmostu mají nový svolávací systém FIREPORT

Dobrovolní hasiči v Kněžmostu mají nový svolávací systém FIREPORT

Kněžmost má více než 2 tisíce obyvatel a po samotném Mnichově Hradišti je největší obcí v obvodu rozšířené působnosti tohoto města. Součástí je sbor dobrovolných hasičů a jejich pěknou velkou zbrojnici určitě nepřehlédnete.

Středočeský kraj má nový web. Přinese ještě větší transparentnost

Středočeský kraj má nový web. Přinese ještě větší transparentnost

Středočeský kraj dnes představil zcela nový webový portál, který kromě nových funkcí a uživatelsky přívětivějšího prostředí nabídne ještě více informací o činnosti krajské rady. Nově budou například zveřejňovány veškeré materiály z jednání Rady Středočeského kraje, čímž veřejnost získá ještě větší přehled o aktuálně projednávaných tématech. Krajský web naleznou návštěvníci nově na jednoduché doméně www.stredoceskykraj.cz.

Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti

Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Sdružení Český ráj jako oficiální organizace destinačního managementu již 30 let vytváří turistickou nabídku pro návštěvníky regionu známého doma i v zahraničí.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top