Liberecký kraj jednal se zástupci ministerstva obrany a vojenských lesů o možné budoucnosti Ralska

Vojenský prostor Ralsko. Ilustrační foto: Petr Novák

Bývalý vojenský prostor Ralsko byl minulý týden předmětem jednání hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, libereckého krajského radního pro hospodářský rozvoj Jiřího Ulvra a náměstků Ministerstva obrany Daniela Blažkovce a Filipa Říhy a ředitele Vojenských lesů a statků Romana Vohradského. Ministerstvo projevilo zájem o bývalé vojenské území, které vlastní Liberecký kraj.

Městské divadlo Mladá Boleslav chystá benefiční večer pro Ukrajinu

Městské divadlo Mladá Boleslav chystá benefiční večer pro Ukrajinu. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Městské divadlo Mladá Boleslav zve na speciální hudebně-divadelní setkání, jehož výtěžek poputuje na pomoc Ukrajině. Uskuteční se v úterý 22. března 2022 od 19 hodin na velké scéně divadla.

Vybrané finanční prostředky budou použity na nákup humanitárních prostředků pro obyvatele Ukrajiny, kteří jsou zasaženi současným válečným konfliktem.

Pravidelná zkouška sirén se v březnu neuskuteční

Pravidelná zkouška sirén se v březnu neuskuteční

Ve středu 2. března 2022 je z rozhodnutí generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky zrušena pravidelná zkouška sirén. Standardně se která koná na území ČR vždy první středu v měsíci.

Důvodem tohoto rozhodnutí je snaha předejít nežádoucí panice mezi obyvatelstvem, i s ohledem na občany z Ukrajiny, kteří v České republice vyhledávají bezpečí.

Cyklus Rok na 4 doby pokračuje. Do Mladé Boleslavi zavítá symfonický orchestr Česká sinfonietta

Do Mladé Boleslavi zavítá symfonický orchestr Česká sinfonietta

Nezisková organizace 4art, z. s., pořádá druhý večer z koncertního cyklu Rok na 4 doby. Tentokrát se představí symfonický orchestr Česká sinfonietta s šéfdirigentem Radkem Baborákem a hostujícím sólistou na klavír, Miroslavem Sekerou.
Koncert se uskuteční 16. března v 19 hodin v Muzeu Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Vstupenky lze zakoupit přes GoOut.

Program:

Uzávěrka nominací na Knihu roku Libereckého kraje se blíží

Uzávěrka nominací na Knihu roku Libereckého kraje se blíží. Foto: Liberecký kraj

Přestože Mnichovo Hradiště leží v kraji Středočeském, od hranic z Libereckého je vzdálené jen pár kilometrů. A okrajově se dění v Libereckém kraji věnuje i náš web. Aktuálně nás zaujala soutěž Kniha roku Libereckého kraje, jejíž pátý ročník právě probíhá.

Vysadili jste strom? Přidejte ho do mapy

Vysadili jste strom? Přidejte ho do mapy. Ilustrační foto: ČSOP Klenice

Sázíme budoucnost je iniciativa Nadace Partnerství, která chce výsadbou 10 milionů stromů zlepšit zdraví české krajiny a odolnost měst. Zapojit se může kdokoliv, kdo od roku 2019 vysadil strom mimo les a má chuť jej registrovat do interaktivní mapy. Mapa poskytuje unikátní přehled o druzích a počtech vysazených stromů, lokalitách i subjektech, které jsou do sázení v ČR zapojeny. Počítá se opravdu každý strom, tedy i takový, který jste vysadili třeba u vás na zahradě.

Pozor na víkendovou odstávku systému Czech POINT

Pozor na víkendovou odstávku systému Czech POINT

Pokud potřebujete k úředním záležitostem služby systému Czech POINT, neplánujte si jejich vyřízení na nadcházející víkend. I když odstávka nezasahuje do běžné prozovní doby úřadů v našem okolí, může se dotknout i těch, kdo jsou zvyklí vyřizovat své záležitosti přes internet z pohodlí domova.

Ministerstvo vnitra upozorňuje na mimořádnou odstávku informačního systému Czech POINT, která je naplánována na víkend od pátku 11. února od 17 hodin do neděle 13. února do 12 hodin.

Liberecká zoo slaví Mezinárodní den zeber

Zebry Chapmanovy. Foto: Zoo Liberec

Na poslední lednový den připadá Mezinárodní den zeber. Jeho cílem je nejen představit tyto africké lichokopytníky veřejnosti, ale především upozornit na to, že všechny tři druhy zeber patří k ohroženým zvířatům a jejich počty ve volné přírodě stále klesají. Zoo Liberec v souvislosti s oslavou tohoto svátku přináší ohlédnutí za svými úspěchy ve snaze o záchranu zeber bezhřívých a zeber Chapmanových v lidské péči. Připravena je také soutěž na sociálních sítích.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top