Nová silnice na Semilsko získala souhlasné stanovisko

Křižovatka Zelený háj. Foto: Google Street View

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může pokračovat s přípravou nového přivaděče Zelený háj, který má přivést od budoucí silnice I/35 mezi Turnovem a Jičínskem dopravu na Semilsko.

Krajský úřad Libereckého kraje minulý týden vydal závazné souhlasné stanovisko se stavbou, podle úřadu nebude mít silnice zásadní negativní vliv na životní prostředí. Silničářům současně stanovil několik desítek podmínek v přípravě i během stavby a samotného provozu. Denně by po silnici mělo projekt kolem deseti tisíc aut.

Profesionální a dobrovolní hasiči poměří své síly ve vyprošťování u dopravních nehod v Turnově

Ilustrační foto: Petr Novák, mnichovohradistsko.cz

Patnáctka soutěžních družstev hasičů v sobotu 18. května v Turnově nastoupí na start dalšího ročníku krajského kola soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční v sobotu 18. května od ranních hodin v areálu před turnovskou stanicí HZS Libereckého kraje. Je úzce odborně spjata s činností hasičů se zaměřením na záchranu zraněných osob (figurantů) u simulovaných dopravních nehod. 

Cyklus Rok na 4 doby pokračuje open air koncertem v Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích

Cyklus Rok na 4 doby pokračuje open air koncertem v Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích

Jabkenice Open Air přenese diváky do historie. Koncert se koná v autentickém prostředí Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích – v domě, kde Smetana žil v posledních letech svého života. V roce, kdy se slaví 200 let od Smetanova narození a 140 let od jeho úmrtí, dodá tento historický prostor představení jedinečný ráz.

Prvním účinkujícím je nadějný Kukal Quartet, který předvede své mistrovství ve hře na smyčcové nástroje. Soprán mladé sólistky Národního divadla Doubravky Součkové diváky pohltí a přenese do světa hudby.

Přípravy nové silnice I/35 mezi Turnovem a Jičínem pokročily, v celé trase běží geologické průzkumy

Přípravy nové silnice I/35 mezi Turnovem a Jičínem pokročily, v celé trase běží geologické průzkumy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má již všechny potřebné smlouvy pro geotechnické průzkumy pro novou trasu silnice I/35 mezi Turnovem a Jičínem. O silnici se mluví desítky let, v posledních dvou letech se ale příprava výrazně pohnula.

Zatím posledním novým kontraktem je smlouva na projekt geotechnického průzkumu v úseku Čímyšl – Úlibice, zakázku získala společnost Inset.

Přeložka silnice I/16 Mladá Boleslav – Martinovice má stavební povolení

Přeložka silnice I/16 Mladá Boleslav – Martinovice má stavební povolení

Krajský úřad Středočeského kraje vydal stavební povolení pro 8 200 metrů dlouhou přeložku silnice I/16 mezi Mladou Boleslaví a Martinovicemi. Součástí stavby bude sedm mostů, tři nadjezdy a dvě mimoúrovňové křižovatky.

Blíží se zklidnění dopravy v centru Turnova? ŘSD chystá přeložku silnice II/283, dnes odpoledne se k návrhu může vyjádřit veřejnost

Zdroj: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) čeká v pondělí 12. února další důležitý krok ve snaze vybudovat novou přeložku krajské silnice II/283 mezi plánovanou kapacitní silnicí I/35 z Turnova do Jičína ke křižovatce Zelený háj.

V pondělí 12. února v 16 hodin v turnovském Kulturním centru Střelnice proběhne takzvané veřejné projednání, kde mohou vznést připomínky jak dotčené osoby, tak veřejnost. Veřejné projednání je povinnou součástí celého procesu povolování stavby, poznatky z něj jsou součástí posudku o vlivu stavby na životní prostředí.

Hledají se předměty pro zařízení expozice chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Pomoct může široká veřejnost

Hledají se předměty pro zařízení expozice chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Pomoct může široká veřejnost

Středočeský kraj se obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc s hledáním chybějících předmětů do připravované expozice Hrabalovy chaty v Kersku na Nymbursku. Jedná se o chybějící předměty, alespoň tvarově podobné předmětům, které tvořily vybavení chaty na přelomu 80. a 90. let 20. století.

Část původního vybavení Hrabalovy chaty má Polabské muzeum k dispozici, ale řada předmětů z původního vybavení chaty a některé části nábytku se bohužel do dnešní doby nedochovaly. Proto se Středočeský kraj rozhodl požádat o pomoc širokou veřejnost.

Vánoce a Nový rok v Zoo Praha: vstupy za korunu a nadílka u zvířat

Neprodané vánoční stromky potěší zvířata mezi 27. a 29. prosincem. Sloni je dostanou po všechny tři dny, vždy v 13.15. Sledovat, jak si s nimi poradí, budou moci návštěvníci z vyhlídky poblíž výběhu vlků. Na snímku nejmladší členka stáda, tříletá slonice Lakuna. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Zoo Praha připravila na Vánoce bohatý program. Na Štědrý den a oba vánoční svátky budou mít děti do 15 let vstup do Zoo Praha za symbolickou 1 korunu.

Až do 26. prosince mohou lidé nosit zvířatům jedlé dárky. „Vítaná jsou jablka, mrkev či neslazené suché pečivo. Mezi svátky se mohou návštěvníci pražské zoo těšit také na tradiční nadílku u zvířat – od 27. do 29. prosince budou vybrané druhy dostávat neprodané vánoční stromky,“ uvedl mluvčí zoo Filip Mašek.

Jak si se stromky poradí gorily, sloni nebo třeba papoušci? To můžete vidět na vlastní oči.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top