Folklorní festival a beseda s Janem Pirkem již tento týden!

Folklorní festival a beseda s Janem Pirkem již tento týden!

Pojizerský folklorní festival, jehož dějištěm byl posledních deset let Bakov nad Jizerou, se přesouvá do Mnichova Hradiště. Již tuto sobotu 18. května se můžete těšit na půl tuctu folklorních souborů zvučných jmen, na vystoupení místních umělců, pestré občerstvení i na koncerty kapel v čele s Jablkoněm a Buty.

Cyklus Rok na 4 doby pokračuje open air koncertem v Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích

Cyklus Rok na 4 doby pokračuje open air koncertem v Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích

Jabkenice Open Air přenese diváky do historie. Koncert se koná v autentickém prostředí Památníku Bedřicha Smetany v Jabkenicích – v domě, kde Smetana žil v posledních letech svého života. V roce, kdy se slaví 200 let od Smetanova narození a 140 let od jeho úmrtí, dodá tento historický prostor představení jedinečný ráz.

Prvním účinkujícím je nadějný Kukal Quartet, který předvede své mistrovství ve hře na smyčcové nástroje. Soprán mladé sólistky Národního divadla Doubravky Součkové diváky pohltí a přenese do světa hudby.

Mnichovo Hradiště slavnostně otevřelo lávku přes D10 a představilo poesiomat

Foto: Michaela Švermová

V pondělí 13. května se konalo slavnostní otevření nové lávky dálnici D10 na Horku, spojené s představením mnichovohradišťského poesiomatu.

Kromě zástupců vedení města v čele se starostou Jiřím Plíhalem a místostarosty Ondřejem Lochmanem a Janem Marešem novou lávku otevřeli architekt Josef Pleskot, z jehož Atelieru AP návrh lávky pochází, Dana Teichmanová ze Státního fondu dopravní infrastruktury, Dalibor Gregor z firmy Excon či Martin Hrdlička z Nadačního fondu Škoda Auto.

Letošní festival Proměny v Holičkách u Osečné bude ve znamení stromů

Letošní festival Proměny v Holičkách u Osečné bude ve znamení stromů

Geopark Ralsko připravuje již tradičně Festival přírodního umění s názvem Proměny v jedné ze zaniklých obcí Ralska. Letošní ročník proběhne v zaniklé obci Holičky u Osečné a opět přináší zajímavé novinky.

Program festivalu letos spojí land–art, tedy umění v přírodě s divadlem a uměním performance pod širým nebem. Na místě zaniklé obce se opět sejdou umělci z Česka i sousedního Saska.

Tradice folklorního festivalu se přesouvá z Bakova do Hradiště. V sobotu 18. května se můžete těšit na špičkové soubory i kapelu Buty

Tradice folklorního festivalu se přesouvá z Bakova do Hradiště

Pojizerský folklorní festival, jehož dějištěm byl posledních deset let Bakov nad Jizerou, se přesouvá do Mnichova Hradiště. V sobotu 18. května se můžete těšit na půl tuctu folklorních souborů zvučných jmen, na vystoupení místních umělců, pestré občerstvení i na koncerty kapel v čele s Jablkoněm a Buty.

„Mnichovu Hradišti patří obrovské poděkování, že zvedlo hozenou rukavici a že díky němu tradice festivalu pokračuje,“ předesílá ředitel už tradiční kulturní akce Petr Hurt.

Tomáš Vaněk s Monikou Sommerovou seznámí diváky v Kafé Ořech s klasickými, operetními i muzikálovými skladbami

Tomáš Vaněk s Monikou Sommerovou seznámí diváky v Kafé Ořech s klasickými, operetními i muzikálovými skladbami

Herec a zpěvák Tomáš Vaněk, který pochází z Jiviny, připravuje společně s kolegyní Monikou Sommerovou koncert plný klasických, operetních i muzikálových písní. Po úspěšných koncertech, které Tomáš v minulosti pořádal, se rozhodl nabídnout divákům tentokrát i klasický repertoár, a to k příležitosti roku české hudby 2024, kdy slavíme 200 let od narození Bedřicha Smetany.

Právě od tohoto autora zazní na koncertech nádherné klasické melodie, stejně tak jako skladby od Antonína Dvořáka.

V pondělí bude slavnostně otevřena lávka přes D10 a představen mnichovohradišťský poesiomat

Foto: NF Škoda Auto

Město Mnichovo Hradiště zve v pondělí 13. května od 16 hodin na slavnostní otevření nové lávky dálnici D10 na Horku. Spojeno bude s drobným pohoštěním a také na představením mnichovohradišťského poesiomatu.

Slavnostní otevření se uskuteční za přítomnosti partnerů a dodavatelů stavby i architekta Josefa Pleskota – právě z jeho Atelieru AP pochází návrh nové brány do Českého ráje. Oblouková lávka s ocelovou konstrukcí o délce zhruba 50 metrů navazuje na osu historické lipové Husovy aleje, kterou přetnula v 80. letech stavba dálnice D10.

Srdce máme každý. V předvečer Pojizerského folklorního festivalu se v Mnichově Hradišti uskuteční beseda s profesorem Janem Pirkem

Srdce máme každý. V předvečer Pojizerského folklorního festivalu se v Mnichově Hradišti uskuteční beseda s profesorem Janem Pirkem

V předvečer 11. ročníku Pojizerského folklorního festivalu se v pátek 27. května od 19 hodin uskuteční v mnichovohradišťském divadle beseda s Janem Pirkem.

Přední český kardiochirurg pohovoří na téma Srdce máme každý.

O hudební doprovod se postará lidová muzika Dudáci ze Strakonic. Dále bude připravena ochutnávka vín od Víno Hruška z Mladé Boleslavi.

Nebojte se připravit si pro hosta otázky, bude na ně vyhrazený prostor.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top