Hoj, ty Štědrý večere. Unikátní koncertní melodram můžete zhlédnout v mladoboleslavském divadle

Hoj, ty Štědrý večere. Unikátní koncertní melodram můžete zhlédnout v mladoboleslavském divadle

Nezisková organizace 4art, z. s., srdečně zve na první večer z koncertního cyklu Rok na 4 doby.

Koncertní melodram Hoj, ty Štědrý večere můžete zhlédnout ve středu 8. prosince 2021 od 19 hodin na scéně Městského divadla Mladá Boleslav. Účinkují Miroslav Sekera (klavír), Petr Mikeska, Karolina Frydecká a Dita Hořínková (mluvené slovo).

Melodram je složený z následujících skladeb:

Dřevěný betlém Františka Pešána zdobí sala terrenu hradišťské zámecké zahrady

Dřevěný betlém Františka Pešána zdobí sala terrenu hradišťské zámecké zahrady. Foto: státní zámek Mnichovo Hradiště

Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti od výtvarníka a loutkáře Františka Pešána zdobí sala terrenu ve francouzském parku státního zámku Mnichovo Hradiště. Přístupný je denně od 28. listopadu 2021 do 6. ledna 2022 od 10 do 16 hodin.

Přijďte do mladoboleslavského divadla, dokud se hraje!

Ve středu 1. prosince je na programu Pes baskervillský, nejnovější dramatizace Petry Halbichové podle románu A. C. Doyla. Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav

Doba je nejistá, ale Městské divadlo Mladá Boleslav zve všechny diváky k návštěvě. Zatím jsou k dispozici vstupenky na téměř všechna blížící se představení.

Třeba hned zítra, v sobotu 27. listopadu, se můžete zúčastnit finálového večera V. ročníku taneční soutěže – Roztančené divadlo aneb Když herci tančí.

Na  pondělí 29. listopadu divadlo připravilo současnou komedii Joea DiPietra Famílie, kde můžete vidět Carmen Mayerovou v roli Aidy Giordano.

V hradišťské knihovně potěší vaše oči fotografie Ondřeje Holase

V hradišťské knihovně potěší vaše oči fotografie Ondřeje Holase. Zdroj: Ondřej Holas

Knihovní minigalerie Městské knihovny Mnichovo Hradiště opět ožívá! Tentokrát si můžete přijít prohlédnout jedinečné fotografie Ondřeje Holase. Na výstavě jsou zastoupeny obrazy z blízkého i vzdálenějšího okolí, které spojuje kouzelná atmosféra. Výstava bude k vidění minimálně do konce února 2022.

V knihovně si můžete objednat i autorův stolní a závěsný kalendář, a můžete tak odejít nejen s krásným pocitem z právě prohlédnutých fotografií, ale i s originálním dárkem.

Mnichovo Hradiště chystá tradiční Svatomartinský lampionový průvod

Mnichovo Hradiště chystá tradiční Svatomartinský lampionový průvod

Na tradičním Svatomartinském setkání 11. listopadu v 17 hodin můžete u radnice na Masarykově náměstí přivítat sv. Martina na bílém koni a po hudebním úvodu se společně vydat lampionovým průvodem do farní zahrady. Tam bude připravené pohoštění, svatomartinské víno, svařák a občerstvení pro děti. Nezapomeňte si do průvodu vlastní lampion.

Místa, která ve své mlčenlivosti ukazují vznik i zánik. V Galerii Konírna byla zahájena výstava malíře Pavla Vašíčka

Pavel Vašíček a ředitelka ZUŠ Eva Ševců. Foto: Petr Novák

 „Ať už jsi mlčel, nebo mluvil, zbývá ticho.“ Takové je přesné znění slov barokního malíře, hudebníka a básníka Salvatora Rosy, která inspirovala název výstavy „Zbývá jen ticho“ akademického malíře Pavla Vašíčka v Galerii Konírna, jejíž vernisáž se uskutečnila v úterý 26. října 2021 v podvečer.

Pro mladoboleslavského rodáka Pavla Vašíčka, který vyrůstal v Mnichově Hradišti, je typický dlouhodobý obdiv k barokní kultuře, umění a filozofii.

ZUŠ Mnichovo Hradiště zve na výstavu malíře Pavla Vašíčka

ZUŠ Mnichovo Hradiště zve na výstavu malíře Pavla Vašíčka

ZUŠ Mnichovo Hradiště zve na vernisáž výstavy obrazů akademického malíře Pavla Vašíčka v Galerii Konírna, která se uskuteční v úterý 26. října 2021 v 17 hodin.

Otevřeno bude každou středu od 15 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin nebo po domluvě na telefonu 606 858 110.

Sbor Prokopa Velikého v Bakově slaví devadesátiny. Přijměte pozvání na koncert

Sbor Prokopa Velikého v Bakově slaví devadesátiny. Přijměte pozvání na koncert. Foto: Československá církev husitská

Sbor Prokopa Velikého v Bakově nad Jizerou stojí už 90 let. Církev československá husitská oslaví toto výročí v neděli 24. října v 16 hodin koncertem Zámeckého saxofonového kvarteta. Zazní skvělá muzika v podání čtyř saxofonistů, uslyšíte skladby Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů i slavnou Bohemian Rhapsody od Freddie Mercuryho. Koncerte se koná za podpory města Bakov nad Jizerou.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top