Noční pochod z Mělníka do Hradiště, tajný předprázdninový výlet a mnoho dalšího. Klub českých turistů ani v červnu nebude zahálet

Noční pochod z Mělníka do Hradiště, tajný předprázdninový výlet a mnoho dalšího. Klub českých turistů ani v červnu nebude zahálet

Před námi je jistě teplý červen, během kterého jsme však nerezignovali na naše turistické aktivity a v němž pro vás máme připravené opět zajímavé akce.

Z pátku 2. na sobotu 3. června se chystáme vydat na toulky nocí, a sice během nočního pochodu z Mělníka do Mnichova Hradiště. Akce je určena pro zdatné turisty, nicméně není problém ji s námi zahájit a zakončit ji na libovolném místě, pokud si z něj seženete odvoz. Čeká nás totiž kolem šedesáti kilometrů!

Senioři z Mladoboleslavska se v červnu vydají na výlet na Kleť a do Českých Budějovic. Přidejte se k nim

Senioři z Mladoboleslavska se v červnu vydají na výlet na Kleť a do Českých Budějovic. Přidejte se k nim

Mladoboleslavský spolek Senioři nejen sobě zve zájemce z Mnichovohradišťska na červnový výlet, na který vypravuje autobus s možností nástupu v Mnichově Hradišti, Veselé a Bakově nad Jizerou.

Valečov zahájí turistickou sezónu slavností

Valečov zahájí turistickou sezónu slavností. Foto: Radek Žďánský

V sobotu 13. května od 14 hodin se v amfiteátru pod hradem Valečov a na nádvoří hradu uskuteční valečovská slavnost.

V programu vystoupí šermíři ze skupiny MYTŘI a hudební skupiny Psi a kočkyTady a teďTerno.

Občerstvení zajištěno.

Jizerské hory se po zimě probouzejí a zvou do skal, k potokům i na výhledy

Jizerské hory se po zimě probouzejí a zvou do skal, k potokům i na výhledy

Na své návštěvníky čekají s jarem po zimním spánku Jizerské hory. Právě v tomto regionu si připomínají letos celou řadu významných výročí – ať už se jedná o památky, vyhlídky či hory jako takové. 

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory v letošním roce oslaví 55 let od svého vzniku. Vyhlídková dominanta Ještěd, z níž je vidět na celý Liberec, si letos připomíná jen o pět let méně než chráněná krajinná oblast.

Spolek seniorů se vypraví do západních Čech za historií loutek a letadel

Foto: Muzeum loutek Plzeň

Mladoboleslavský spolek Senioři nejen sobě zve zájemce z Mnichovohradišťska na květnový výlet, na který vypravuje autobus s možností nástupu v Mnichově Hradišti, Veselé a Bakově nad Jizerou.

Výlet do Plzně a do Zruče u Plzně se skuteční ve čtvrtek 4. května 2023. Odjezd v 7.00 z Mnichova Hradiště od zdravotního střediska, v 7:30 z Mladé Boleslavi od Domu kultury. Další možnost nástupu i výstupu je na zastávkách Mnichovo Hradiště, Veselá a Bakov nad Jizerou, Pražská.

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva. Foto: Liberecký kraj

Lužické hory jsou neobjeveným klenotem pohraničí, který v sobě skrývá mnohé. Na své si přijdou sportovci, umělci, ale i fanoušci dobrého piva.

„Krajinu Lužických hor mohu pro jarní výlety jen doporučit. Jaro je tu o něco rychlejší než třeba v Jizerských horách či Krkonoších a možností, kam vyrazit, je nepřeberné množství. Jak pro milovníky přírody, tak i tradičních řemesel či dobrého jídla,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.  

Michalovická putna se po zimní přestávce opět otevřela veřejnosti

Foto: mb-net.cz

Společnost Kultura města Mladá Boleslav od soboty 1. dubna po zimní přestávce opět otevřela veřejnosti zříceninu Michalovická putna. V dubnu a v říjnu je otevřeno jen o víkendech od 10 do 16 hodin, od května do září bude otevřeno denně s výjimkou pondělků od 10 do 17 hodin. Základní vstupné je 40 korun, děti do 15 let platí 10 korun, senioři od 65 let 20 korun.

Duben s Klubem českých turistů: za bledulemi Českého ráje či na rozhledny Horní Lužice

Duben s Klubem českých turistů: za bledulemi Českého ráje či na rozhledny Horní Lužice

Milí turisté,
duben nám již dýchá na záda a s ním přichází i řada našich výletních akcí. Níže naleznete jejich představení:

Hned tuto sobotu 1. dubna bych vás ráda pozvala na úklid Dolců, do kterého se pustíme v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Sejdeme se v 9 hodin na začátku Dolců.

V neděli 2. dubna se pak chystáme s Petrem Hladíkem na Litoměřicko, respektive Na Sedlo. Snad nás počasí nezklame a ukáže nám svou přívětivou tvář.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top