Spolek výletníků si užil zámek Chyše a hrad Krakovec. V červenci s ním můžete i vy poznat zámek Blatná a skanzen v Chanovicích

Foto: spolek Senioři nejen sobě

V úterý 25. června jsme se s naším spolkem vydali na výlet do malebného městečka Chyše, kde se nachází impozantní zámek a nově zrekonstruovaný pivovar. Po příjezdu nás srdečně přivítal sám pan majitel zámku, který nás provedl jeho bohatou historií. Jeho poutavý výklad plný osobních příběhů o tom, jak musel zámek po komunistické éře vykoupit zpět, nás všechny uchvátil.

Klub českých turistů zve na červnový piknik u Jizery i na zářijový výlet na Náchodsko

Klub českých turistů zve na červnový piknik u Jizery i na zářijový výlet na Náchodsko

Milí příznivci turistiky, první polovina roku 2024 se překulila téměř raketovou rychlostí, před námi je poslední červnový týden a před našimi dětmi dva měsíce prázdnin. Rozjedeme se ve většině případů po dovolených, za příbuznými či kamarády nebo jen zvolníme obvyklé pracovní tempo...

S našimi výlety se budete moci v „plné síle“ zase těšit od září tohoto roku, nicméně ještě nyní pro vás máme dvě pozvánky, nad nimiž případně zauvažujte: 

Vydejte se na zámek Blatná a do chvalovického skanzenu

Vydejte se na zámek Blatná a do chvalovického skanzenu

Prázdniny jsou za dveřmi, ale pro spolek Senioři nejen sobě se nic nemění. Jedeme naplno i přes léto. Připravili jsme si pro vás další báječný výlet! Kam se podíváme v červenci?

Stavba úseku cyklostezky Greenway Jizera mezi Veselou a Bakovem by měla být zahájena v roce 2026

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Středočeský kraj chce při dobudování cyklostezky Greenway Jizera spolupracovat s Bakovem nad Jizerou. Konkrétně jde o výstavbu stezky mezi pískovnou Veselá a Bakovem. Krajští radní doporučili zastupitelstvu uzavření smlouvy.

Účastníci vlastivědného výletu si prohlédli kostely, areál loukoveckého zámku, hydroelektrárnu i sklářskou dílnu

Foto: organizátoři

Hojný zájem o pestrou regionální historii zdejšího kraje velmi mile překvapil organizátory vlastivědného výletu, který se uskutečnil v neděli 2. června v režii Muzea města Mnichovo Hradiště a zdejšího odboru Klubu českých turistů. V letošním roce byly cílem obce Loukov a Loukovec s Hubálovem. Itinerář trasy připravil a komentovaně jí provázel Karel Hubač.

Červnové výlety Klubu českých turistů: Tanvaldské rozhledny a noční pochod z Harrachova

Červnové výlety Klubu českých turistů: Tanvaldské rozhledny a noční pochod z Harrachova

Klub českých turistů, odbor Mnichovo Hradiště, zve na červnové výlety.

V neděle 9. června zve Tomáš Trkola na další cestu za rozhlednami, tentokrát těmi tanvaldskými. Připojte se k tomuto výletu, kde nebude o stoupání korunované nádhernými výhledy nouze. Sraz v 8 hodin na mnichovohradišťském nádraží, společný odjezd vlakem v 8.08.

Geopark Český ráj pořádá exkurzi do Příhrazských skal

Geopark Český ráj pořádá exkurzi do Příhrazských skal

V rámci Evropského týdne geoparků pořádá Geopark Český ráj v sobotu 8. června geologickou exkurzi vedenou geologem Radkem Mikulášem do oblasti Dnebohu, Klamorny, Studeného průchodu, na Krásnou vyhlídku a na vrch Mužský.

Sraz je v 10 hodin na parkovišti ve Dnebohu – Kavčině, GPS: 50.5288853N, 15.0288086E.

Trasa má střední obtížnost a je dlouhá zhruba 8 km.

Muzeum zve 2. června na výlet do sklářské dílny a vodní elektrárny

Muzeum zve 2. června na výlet do sklářské dílny a vodní elektrárny

I letos Muzeum města Mnichovo Hradiště srdečně zve k vlastivědnému výletu, který pořádá ve spolupráci s mnichovohradišťským Klubem českých turistů. Tentokrát budou cílem obce Loukovec a Hubálov.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top