Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti

Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Sdružení Český ráj jako oficiální organizace destinačního managementu již 30 let vytváří turistickou nabídku pro návštěvníky regionu známého doma i v zahraničí.

Výlet k podještědské Skalákovně zavede do povídky Karoliny Světlé

Výlet k podještědské Skalákovně zavede do povídky Karoliny Světlé. Foto: Liberecký kraj

Zdánlivě obyčejný vrch zvaný Mazova Horka se vypíná jižně od Světlé pod Ještědem. Na jeho severovýchodním úpatí byly na počátku 19. století vytesány do skály dvě místnosti s trojicí oken. Obydlí dostalo název Skalákovna. Žilo se v něm ještě v šedesátých letech 19. století a stalo se známé díky povídce Karoliny Světlé Skalák.

Tradice pokračuje. Nadšenci opět vystoupají na Nový rok na vrchol Ještědu

Tradice pokračuje. Nadšenci opět vystoupají na Nový rok na vrchol Ještědu. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Další, již 48. ročník novoročního výstupu na Ještěd pořádá pod heslem Jak na Nový rok, tak po celý rok v první lednový den oddíl turistiky Klubu českých turistů – TJ Lokomotiva Liberec. Registrace účastníků je na konečné tramvajové linky číslo 3 před restaurací Čerti na Ještědu od 9 do 11 hodin. Cílové místo je na vrcholu Ještědu u chatky Rohanka mezi 9.30 a 13.00.

Tipy na sváteční výlety: magické výhledy na Tanvald, Jizerské hory i Český ráj

Tipy na sváteční výlety: magické výhledy na Tanvald, Jizerské hory i Český ráj

Vyhlídka Terezínka, vyhlídka Muchlov, svárovský pomník nebo Velké Hamry. To jsou zastávky, na kterých si zájemci mohou užít mnoha krásných výhledů třeba i ve vánočním čase a mezi svátky.

Často máme zajímavá místa či krásné výhledy doslova za domem. Vánoční svátky jsou příležitostí také pro vycházky či výlety s rodinou a možností taková místa objevit,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Zpřístupnění Drábských světniček se očekává až v roce 2026

Drábské světničky. Foto: User:ŠJů, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7122997

Drábské světničky, jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v regionu, jsou od jara 2020 zavřené. Vyžádal si to jejich stav, který odborníci vyhodnotili jako kritický. Aktuálně probíhá příprava souboru opatření, která mají zabránit tomu, aby si zříceninu pískovcového skalního hradu turisté takříkajíc odnosili na podrážkách bot.

Nová brožura vás vezme na výpravu po rozhlednách a vyhlídkových místech Českého ráje

Nová brožura vás vezme na výpravu po rozhlednách a vyhlídkových místech Českého ráje

Sdružení Český ráj vydalo na podzim novou tiskovinu – Rozhledny a vyhlídky Českého ráje. Materiál stručně představuje 14 známých rozhleden z celého regionu a zmiňuje také skalní vyhlídky, hradní a zámecké vyhlídky z ochozů či věží a nevynechá ani místa dalekých rozhledů.

Naučná stezka na Turnovsku připomíná odkaz historika Josefa Pekaře

Foto: Liberecký kraj

Nová naučná stezka vznikla na jaře 2020 u příležitosti 150. výroční narození turnovského rodáka – historika Josefa Pekaře. Vede zelenou turistickou trasou, je dlouhá čtyři kilometry a čítá šest zastavení s informačními panely. Trasa spojuje Dolánky, dějepiscův rodný Malý Rohozec a Jenišovice, kde je Pekař pochován.

Mnichovo Hradiště obnovuje další cestu v krajině. Osmdesát ovocných stromů podél ní v sobotu zasadí dobrovolníci

Mnichovo Hradiště obnovuje další cestu v krajině. Osmdesát ovocných stromů podél ní v sobotu zasadí dobrovolníci

Půldruhého metru široká a necelý kilometr dlouhá stezka lemovaná osmi desítkami různých ovocných stromů tradičních odrůd a lavičkami. Tak bude už na jaře vypadat nová cesta, kterou město Mnichovo Hradiště v těchto dnech začíná obnovovat. Nová spojnice zpřístupní část zemědělské krajiny severovýchodně od města a bude mít také ekologický význam.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top