Jak ovlivní zítřejší Sousedská slavnost dopravu ve městě?

Jak ovlivní zítřejší Sousedská slavnost dopravu ve městě? Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Sousedská slavnost s podtitulem Zažít Hradiště jinak ovlivní v sobotu 17. září dopravu ve středu města. Jak upozorňuje městská policie, uzavřeno bude Masarykovo náměstí, ulice Turnovská, část Víta Nejedlého (Družstevní ulice zůstane průjezdná), dále ulice Palackého a Mírová.

Kvůli autobusovým spojům bude v sobotu platit zákaz parkování rovněž v ulici Ivana Olbrachta. Kromě posledního jmenovaného jsou mimořádná dopravní opatření patrné v přiložené mapce.

Objízdná trasa je vedena ulicemi Jana Švermy, Ivana Olbrachta, Jiráskovou a Turnovskou.

Po dobu Sousedské slavnosti se ruší autobusová zastávka na mnichovohradišťském náměstí

Po dobu Sousedské slavnosti se ruší autobusová zastávka na mnichovohradišťském náměstí. Foto: Petr Novák

Kvůli konání Sousedské slavnosti je v sobotu 17. září zrušena zastávka Mnichovo Hradiště, náměstí. Právě náměstí totiž bude hlavním dějištěm slavnosti. Odjezdy všech autobusových linek jsou přesunuty do zastávky Mnichovo Hradiště, zdravotní středisko. Více informací najdete v upravených jízdních řádech platných pro tento den.

Dokončovací práce mostků do Nové Vsi vyžadují obezřetnost pro pěší

Dokončovací práce mostků do Nové Vsi vyžadují obezřetnost pro pěší. Foto: město Bakov nad Jizerou

Od začátku září jsou opět zprůjezdněny mostky z Malé Bělé do do Nové Vsi. Jelikož v Malé Bělé probíhají dokončovací práce na rekonstrukci těchto mostků včetně terénních úprav, došlo již k odstranění provizorní lávky pro pěší za bývalou hasičskou zbrojnicí. 

Město Bakov nad Jizerou vyzývá občany, aby dbali na bezpečnost a obezřetnost při pohybu v komunikaci do doby dokončení prací, které se předpokládá 30. září 2022.

V noci ze soboty na neděli bude uzavřena dálnice mezi Bakovem a Kosmonosy

V noci ze soboty bude uzavřena dálnice mezi Bakovem a Kosmonosy

Pokud plánujete tento týden v noci ze soboty na neděli cestovat z Mnichova Hradiště směrem na Mladou Boleslav či Prahu, budete muset v úseku mezi Bakovem a Kosmonosy zvolit jinou trasu než dálnici. To samé v opačném směru.

Od soboty 3. září od 21 hodin do neděle 4. září do 5 hodin bude totiž v obou směrech uzavřená dálnice D10 mezi exity 44 (Kosmonosy) a 53 (Bakov nad Jizerou).

Důvodem jsou montáže nosníků nového mostu přes dálnici.

Z Nové Vsi do Malé Bělé se od září dostanete bez objížďky

Do Nové Vsi do Malé Bělé se od září dostanete bez objížďky. Foto: město Bakov nad Jizerou

Mostky na Malé Bělé ve směru na Novou Ves budou od 1. září 2022 průjezdné pro automobily i autobusy.

Řidiči tak se tak již mezi uvedenými místy dostanou bez objížďky a do běžného provozu se upravují i jízdní řády autobusů.

Pro chodce bude do 30. září 2022 stále sloužit provizorní lávka za bývalou hasičskou zbrojnicí.

Zdroj: město Bakov nad Jizerou

Anenská pouť o víkendu uzavře ulici V Lípách

Anenská pouť o víkendu uzavře ulici V Lípách. Foto: kudyznudy.cz

Tradiční akce, které každoročně patří víkend po svátku sv. Anny, patronky města, začíná už zítra, tedvy pátek 29. července, a potrvá do neděle 31. července. Ulice V Lípách u zámku Mnichovo Hradiště se promění v lunapark a nabídne pouťové atrakce, skákadla, stánky se sladkostmi, občerstvením a dalším zbožím. Akci organizačně zajišťuje firma Josef Tříška – Hynek Tříška.

Sídliště Jaselská a blízké okolí čeká rozsáhlá úprava dopravního režimu, vznikne tu zóna s předností zprava

Sídliště Jaselská a blízké okolí čeká rozsáhlá úprava dopravního režimu, vznikne tu zóna s předností zprava. Foto: město

Na dosud proběhlé tři etapy revitalizace mnichovohradišťského sídliště Jaselská v nejbližších dnech naváže rozsáhlá úprava dopravního režimu. Ta se týká ulic i V Cestkách, Dukelské, K Vořechu, Řadové, Na Úvoze, Sadové a Na Výsluní.

Celá lokalita bude nyní vyznačena jako zóna s předností zprava. Platit v ní bude omezení maximální povolené rychlosti, a to na 30 km/h, a do zóny bude zakázán vjezd vozidel o váze nad 3,5 tuny. S vidinou této změny byly dotčené komunikace již projektovány. Cílem změny je celkové zklidnění lokality. Vyznačování zóny začíná v nejbližších dnech.

Rally Bohemia přinese dopravní omezení u Březiny

V pátek 8. července startuje Rally Bohemia. Přinese dopravní omezení u Březiny. Ilustrační foto: archiv Jaroslava Kastnera

V pátek 8. července se uskuteční v okolí Mnichova Hradiště závody Rally Bohemia. Trasa závodu pojede mezi 10. a 17. hodinou tzv. shakedown (Loukov – Březina – Kruhy). Na silnici II/610 mezi Březinou a Hoškovicemi bude v tomto čase platit zákaz zastavení v obou směrech. Diváci budou moct parkovat na letišti. Na parkoviště je navedou směrové šipky.

V následujících dnech budou mít milovníci rychlých kol možnost obdivovat rychlou jízdu v Mladé Boleslavi a okolí nebo na rychlostních zkouškách na Semilsku, Turnovsku i jinde.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top