V Malé Bělé pokračuje výstavba kanalizace i opravy komunikací

Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

Po několika koordinačních jednáních dotčených subjektů došlo k dohodě, že v rámci výstavby kanalizace na Malé Bělé budou současně zrekonstruovány mostky ve směru na Novou Ves u Bakova. Informoval o tom starosta Bakova nad Jizerou Radim Šimáně na webu města.

Tradiční Anenská pouť v Mnichově Hradišti se koná již tento víkend

Tento víkend, od pátku 23. do neděle 25. července 2021, proběhne tradiční Anenská pouť v Mnichově Hradišti

Tento víkend, od pátku 23. do neděle 25. července 2021, proběhne tradiční Anenská pouť v Mnichově Hradišti. Můžete se těšit na pouťové atrakce, lunapark a samozřejmě i bohatý sortiment stánkového prodeje, dobré jídlo i pití.

Z důvodu konání této tradiční akce dojde k uzavírce ulice V Lípách, a to od pátku 23. července od 17.00 hodin do neděle 25. července 22.00 hodin. Objízdná trasa vede jako každý rok přes místní část Sychrov.

Na pouť volně navazují některé další kulturní akce:

V sobotu 17. července bude uzavřen most ve Svijanech, omezení se dotkne i autobusové dopravy

Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

V sobotu 17. července bude od 7 do 21 hodin z důvodu opravy uzavřen most přes Jizeru na silnici č. II/ 610 mezi obcemi Svijany a Žďár. Objížďka je vedena přes Loukov.

Rally Bohemia omezí dopravu v okolí

Uzavírka v souvislosti s Rally Bohemia na Mnichovohradišťsku. Zdroj: Rally Bohemia

Stává se již tradicí, že začátkem července se motorističtí fanoušci těší na tradiční Rally Bohemia. Letos tato soutěž odstartuje v pátek 9. července. Trasa na Mnichovohradišťsku se pojede v neděli 11. července a přinese dopravní komplikace v podobě úplné uzavírky provozu v čase od 8 do 18 hodin na trase Klokočka – Klášter Hradiště nad Jizerou – Dolní Bukovina –  Mukařov – Jivina – Mohelnice nad Jizerou (viz mapka).

Oprava silnice dočasně ruší zastávku Solec

Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

Oprava silnice č. II/268, o které jsme vás již informovali, přinese drobné omezení i do autobusové dopravy. Od 1.  do 13. července bude zrušena autobusová zastávka Kněžmost, Solec. Pro linky Arrivy 260270 Mnichovo Hradiště – Dolní Bousov a 260910 Mladá Boleslav – Dobšín, Kamenice je náhradní zastávka Kněžmost, Malobratřice, U Dreslerů.

Ulice Víta Nejedlého v Mnichově Hradišti byla zprůjezdněna

Foto: Ondřej Lochman

Průjezd Masarykovým náměstím křižovatkami Turnovská, Palackého a Víta Nejedlého je od 18. června opět umožněn. Linky autobusové dopravy však zatím na náměstí nezajíždějí, na své původní trasy se vrátí nejdříve od úterý 22. června.

Ulice byla uzavřena od března v souvislosti s probíhající revitalizací Masarykova náměstí.

U Bosně a u Solečku se chystá rekonstrukce vozovky, provoz bude řízen semafory

Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

V termínu od 17. června do 13. července 2021 se bude provádět rekonstrukce povrchu vozovky na silnici č. II/268, a to ve dvou úsecích:

  • Dobrá Voda – Boseň
  • Soleček – odbočka na Malobratřice

 Stavební práce budou probíhat vždy v jedné polovině vozovky na obou úsecích naráz. Provoz bude na obou místech řízen kyvadlově semafory.

 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top