Základní umělecká škola ve finále roku 2022: Vánoční koncert, jarmark a výstava malíře Jana Gablera

Ve dvoře ZUŠ můžete navštívit v galerii Konírna výstavu českého malíře a grafika Jana Gablera. Foto: ZUŠ Mnichovo Hradiště

Kdo prochází kolem Základní umělecké školy v Palackého ulici v Mnichově Hradišti, může sledovat čilý ruch. V poslední době, v předvánočním období, zvýšený ještě více než jindy. Přišla doba intenzívních příprav a realizací – četných koncertů a vystoupení, účasti na jarmarku, výstavy.

Zastupitelé Mnichova Hradiště se sejdou tento týden v komunitním centru. Mimo jiné budou schvalovat rozpočet města

Zastupitelstvo města Mnichovo Hradiště. Ilustrační foto: Petr Novák

Ve středu 7. prosince od 17 hodin se koná poslední letošní zasedání Zastupitelstva města Mnichovo Hradiště. Tentokrát se zastupitelé nesejdou v sále Základní školy Studentská, jak je zvykem, ale v komunitním centru v Mírové ulici.

Jedním z hlavních bodů programu bude schvalování návrhu rozpočtu města na příští rok. Jednání je veřejné.

 

Studenti Gymnázia Mnichovo Hradiště vyhráli soutěž na Technické univerzitě v Liberci

Studenti Gymnázia Mnichovo Hradiště vyhráli soutěž na Technické univerzitě v Liberci. Foto: Gymnázium Mnichovo Hradiště

Na využití 3D tisku ve výuce se zaměřila podzimní soutěž, kterou uspořádala Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci. Byla určena pro studenty středních škol a jejich úkolem bylo vytvořit výukový model zhotovený převážně pomocí 3D tisku. Do 1. kola se přihlásilo 15 týmů jak z Liberecka, tak i z jižních Čech či Karviné. Do listopadového finále bylo vybráno 10 týmů, z nichž se jich nakonec zúčastnilo osm.  

Restaurace a hotel U Hroznu ke konci roku končí. Budova nabídne dočasné krizové přístřeší a za pár let by měla sloužit jako muzeum

Restaurace a hotel U Hroznu ke konci roku končí. Budova nabídne dočasné krizové přístřeší a za pár let by měla sloužit jako muzeum. Foto: Petr Novák, 1. prosince 2022

V roce 2019 město Mnichovo Hradiště koupilo hotel U Hroznu, památkově chráněný objekt na Masarykově náměstí, a to s vidinou, že sem výhledově přemístí městské muzeum a infocentrum. Cestu, kterou by se mohla připravovaná rekonstrukce a adaptace ubírat, naznačila architektonická studie, jejíž autoři navrhli vytvoření velkorysých vzdušných, otevřených prostor plných světla. Zásadní úpravy si ovšem vyžádaly opakované konzultace mezi zástupci města a památkáři.

Hasičky z Borovice i letos o Vánocích pomáhají s Krabicí od bot. Můžete potěšit děti z chudších rodin a dětských domovů

Hasičky z Borovice i letos o Vánocích pomáhají s Krabicí od bot. Můžete potěšit děti z chudších rodin a dětských domovů. Foto: hasičky z Borovice

Stalo se už tradicí, že se hasičky z Borovice podílí na projektu Krabice od bot. Tato akce, pořádaná Diakonií ČCE, má za cíl potěšit děti z chudších rodin, z dětských domovů a z azylových domů v České republice. V roce 2022 se koná již po dvanácté. Jak to funguje a jak můžete pomoci i vy?

Středočeský kraj podpoří paliativní a hospicovou péči. Poskytovatelé těchto služeb mohou v lednu žádat o dotaci

Středočeský kraj podpoří paliativní a hospicovou péči. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Celkem 7 milionů korun bude v rozpočtu Středočeského kraje v příštím roce vyčleněno na dotace ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání Zdravotnictví. Částku v pondělí schválilo krajské zastupitelstvo.

Začíná advent, policisté budou více v ulicích

Ilustrační foto: město Mnichovo Hradiště

Policisté stejně jako každý rok v souvislosti s adventem a vánočními svátky budou dohlížet na bezpečnost občanů a na klidný průběh těchto týdnů. 

Telegraficky z jednání rady města: Probírala se rekonstrukce Klubu, výměna svítidel i cena za vytápění

Část Rady města Mnichovo Hradiště. Ilustrační foto: Václav Vopat

Souhrn z jednání rady města Mnichovo Hradiště, které se konalo v pondělí 28. listopadu:

Dobíjecí stanice: Na město se obrátila společnost ČEZ s žádostí o pronájem městských pozemků, na kterých by ČEZ rád vybudoval dobíjecí stanice pro elektromobily. Jedná se o dvě lokality – na parkovišti za hotelem U Hroznu a na parkovišti za zámkem. Celkem hodlá ČEZ realizovat šest dobíjecích míst. Rada dala tomuto záměru zelenou.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top