Dobroty opět osladily náves ve Veselé

Dobroty opět osladily náves ve Veselé. Foto: Petr Novák

V neděli 19. září 2021 se ve Veselé na návsi, na plácku před hasičskou zbojnicí, konala – dnes už se to nebojím říct – legendární cukrářská a pekařská soutěž Veselá vařečka 2021. Jednalo se již o osmý ročník. Všechny kuchařky a všichni kuchaři se zde mohou pochlubit, co za sladkost dokáží upéct, uvařit, zkrátka vytvořit.

KnihoBudky v malých obcích přibývají. Tu svou má už i Klášter

Knihobudka v obci Klášter Hradiště nad Jizerou. Foto: Michala Mydlářová

Máte doma knížku, kterou už jste přečetli, ale je vám líto ji vyhodit? Jednou z možností, která se stavá v posledních letech dostupnou na čím dál více místech, je jsou takzvané KnihoBudky. Knihu tam můžete vyměnit za jinou, případně ji tam prostě jen nechat, ať si ji může přečíst někdo jiný. KnihoBudky slouží k bezplatnému půjčování a výměně knih. Postupně ve veřejném prostoru přibývají a z velkých měst se rozšiřují i do malých obcí. Jednou z nich je i Klášter Hradiště nad Jizerou.

Zvony pro Bakovsko se poprvé rozezněly

Zvony pro Bakovsko se poprvé rozezněly. Foto: město Bakov nad Jizerou

Mise Zvony pro Bakovsko byla úspěšně dokončena. Zvony Panna Maria, Jan Pavel II. a Faustyna Kowalska byly 22. srpna slavnostně vysvěceny a v pátek 3. září vyzdviženy do věže chrámu svatého Bartoloměje.

Částí náměstí v Hradišti již lze projíždět. Zatím ve zkušebním provozu

Částí náměstí již lze projíždět. Zatím ve zkušebním provozu. Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Revitalizace Masarykova náměstí v Mnichově Hradišti pokročila. Od pátku 10. září 2021 je v jeho části povolen zkušební provoz. Týká se pochozích ploch a jednosměrné obslužné komunikace v rámci 2. etapy stavby – koridor II, podél východní a severní hrany náměstí (viz výkres). Touto částí náměstí je možné volně procházet i projíždět. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednosměrný průjezd obytnou zónou (od lékárny směrem k poště), řidiči musí dbát zvýšené opatrnosti. Zastavení a stání je možné pouze na vyznačených místech.

Slavnost v Hradišti opět ukázala, že sousedská soudržnost není jen fráze

Slavnost v Hradišti opět ukázala, že sousedská soudržnost není jen fráze. Foto: Petr Novák

Jako redaktor portálu mnichovohradistsko.cz jsem přemýšlel nad tím, jak popsat Sousedskou slavnost, kde jsem byl téměř celý den „uvázán“ k vlastnímu stánku, a na nějaké podrobné reportování tedy nebyl čas. Okolo mě navíc bylo tolik zajímavých lidí, organizací a spolků, že nebylo v mých silách pojmout vše.  Nerad bych někoho upřednostňoval, nebo naopak na někoho zapomněl. Moje zpráva ze Sousedské slavnosti tedy bude tedy pojatá spíš jen jako krátký osobní komentář.

Obyvatelé Kněžmostu mohou využít další termín pojízdné sběrny nebezpečného odpadu

Obyvatelé Kněžmostu mohou využít další termín pojízdné sběrny nebezpečného odpadu. Foto: obec Kněžmost

Obyvatelé Kněžmostu a jeho místních částí mohou dvakrát ročně odevzdávat nebezpečné odpady do pojízdné sběrny. Nejbližší sběr se uskuteční v sobotu 18. září 2021.

Přijímány budou následující nebezpečné složky komunálních odpadů:

V Mírové ulici platí režim parkování s kotoučem

V Mírové ulici platí režim parkování s kotoučem. Foto: Městská policie Mnichovo Hradiště

V mnichovohradišťské Mírové ulici je dlouhodobý problém s parkováním. Proto zde byl stanoven režim parkoviště s parkovacím kotoučem.

Ve všední dny v době od 6 do 16 hodin je zapotřebí mít za čelním sklem vozidla viditelně umístěn parkovací kotouč a nastavit na něm dobu začátku stání, která se nesmí až do odjezdu změnit. Čas stání v Mírové ulici je omezen na dobu 30 minut. Parkovací kotouče si můžete vyzvednout na služebně městské policie nebo na podatelně městského úřadu.

Obec Žďár hledá zájemce o práci ve volební komisi na Žehrově

Obec Žďár zájemce o práci ve volební komisi na Žehrově. Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

Obec Žďár hledá zájemce o práci ve volební komisi na Žehrově. Volby se uskuteční v pátek a v sobotu 8.–9. října 2021. Členům volební komise přísluší finanční odměna. V případě zájmu se ozvěte na telefonní číslo 776 555 520 či e-mail info@obec-zdar.eu.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top