PŘIPOMÍNÁME: V příštím týdnu začínají omezení v ulici Víta Nejedlého i výluka na železnici

PŘIPOMÍNÁME: V příštím týdnu začínají omezení v ulici Víta Nejedlého i výluka na železnici. Foto: Petr Novák

Od 3. dubna do 30. června budou v Mnichově Hradišti probíhat stavební práce v ulici Víta Nejedlého, přičemž nejvýrazněji ovlivní dopravu úplná uzavírka této ulice plánovaná na období od 10. dubna do 21. května v úseku mezi ulicemi Jana Švermy a Masarykovým náměstím. Omezení se dotknou také autobusové dopravy.

Obec Kněžmost hledá provozovatele občerstvení na koupališti

Obec Kněžmost hledá provozovatele občerstvení na koupališti. Foto: obec

Obec Kněžmost pronajme část pozemku o rozloze 70 m2 na místním veřejném koupališti v Kněžmostu za účelem provozování rychlého občerstvení.

V případě zájmu kontaktujte pracovnici správy majetku Petru Mužíčkovou na telefonu 326 214 520, 603 178 136 nebo na e-mailu petra.muzickova@knezmost.cz.

Mistrovství světa v agility se pomalu blíží. Do Liberce dorazí tisíce závodníků i fanoušků

Mistrovství světa v agility se pomalu blíží. Do Liberce dorazí tisíce závodníků i fanoušků

Mistrovství světa v agility 2023 v Liberci se nezadržitelně blíží. Do města pod Ještědem se vrací po šesti letech, uskuteční se 4.–8. října v Home Credit Aréně. Přípravy na největší kynologický závod v České republice jsou v plném proudu a organizátoři mají za sebou už i prověrku připravenosti ze strany mezinárodní kynologické federace Federation Cynologique Internationale (FCI), která dopadla na výbornou.

Proměna D10 u Kosmonos se blíží. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Eurovia

Proměna D10 u Kosmonos se blíží. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Eurovia. Foto: ŘSD

Společnost Eurovia CS podala nejvýhodnější nabídku pro stavbu nové mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Kosmonosy. Ta je na hlavní trase pro zásobování Škody Auto po dálnici D10. O zakázku usiluje osm firem a sdružení.

„Nabídky se posuzují ekonomickým hodnocením, kde důležitým aspektem je doba pro zprovoznění. Nejvýhodnější nabídku podala společnost Eurovia CS za 736 milionů korun bez DPH a dobou pro zprovoznění 409 dní,“ uvedl na Twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Odhadovaná cena byla 730 milionů korun bez DPH.

Infocentrum je v provozu na nové adrese v bývalém hotelu U Hroznu

Infocentrum je v provozu na nové adrese v bývalém hotelu U Hroznu. Foto: město Mnichovo Hradiště

Městské informační centrum Mnichovo Hradiště je od pondělí 27. března opět v provozu ve standardní otevírací době v prostorách bývalé restaurace Hotelu U Hroznu. 

Nadále se počítá, že v nadzemních podlažích výhledově najde zázemí městské muzeum.

Uprázdněné prostory po infocentru v prvním patře domu čp. 1142 na náměstí, v jehož přízemí funguje Coop, nezůstanou nevyužité. Z radnice se sem přesune investiční odbor.

Krajští radní probrali novinky v projektu Digitální technické mapy

Krajští radní probrali novinky v projektu Digitální technické mapy

Digitální technická mapa (DTM), jeden z nejdůležitějších IT projektů České republiky, který brzy umožní zrychlení stavební řízení a zjednoduší starostům i občanům zjišťování vedení inženýrských sítí, získává už jasné obrysy. Kraj navíc chystá webinář pro vedení obcí. O dosavadních krocích hovořili ve čtvrtek 23. března na svém zasedání radní Středočeského kraje.

Práce na novém mostě ve směru na Klášter běží podle harmonogramu, aktuálně se betonují podpěry

Práce na novém mostě ve směru na Klášter běží podle harmonogramu, aktuálně se betonují podpěry. Foto: město Mnichovo Hradiště

Stavba nového silničního mostu ve směru na Mimoň pokračuje. Demoliční práce jsou téměř dokončeny a pokračuje betonování podpěr. Na posledním kontrolním dni ve středu 23. března mohl zástupce zhotovitele konstatovat, že práce běží podle harmonogramu.

V Sezemicích je nově k dispozici služba nákupu domů od Rohlik.cz. S nabídkou myslí i na rodiny s dětmi, seniory a handicapované

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Obyvatele Sezemic mají nově možnost využít službu nákupů domů od Rohlik.cz.

„Na Rohlíku najdete sortiment jako v žádném jiném supermarketu. Odlišujeme se velkou nabídkou převážně lokálních farmářských produktů (ovoce, zeleniny, mléčných výrobků i masa) za cenu nefarmářských, nabízíme ale i supermarketový sortiment, potřeby pro domácnost, kosmetiku, Benu lékárnu, či krmivo pro domácí mazlíčky,“ uvádějí zástupci společnosti.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top