V Turnově se uskuteční koncert na podporu onkologicky nemocných

V Turnově se uskuteční koncert na podporu onkologicky nemocných. Foto: Amelie, z. s.

Spolek Amelie pořádá benefiční koncert na podporu onkologicky nemocných. Uskuteční se 15. května 2022 od 18 hodin v kostele Husův sbor Koněvově ulici v Turnově.

Amelie společně s pěveckým sborem My Gospel ze Železného Brodu chce tímto koncertem nejen částečně zajistit bezplatné poskytování služeb, ale i zviditelnit nutnost psychosociální podpory onkologicky nemocných a jejich rodin.

Hemodialyzační středisko v Mladé Boleslavi slaví 30 let. První pacient byl z Mnichova Hradiště

Kolektiv hemodialyzačního střediska v roce 1992 s prvním pacientem. Foto: archiv Jana Herinka

Před 30 lety – 4. května 1992 – vzniklo nové hemodialyzační středisko Klaudiánovy nemocnice. První pacient byl z Mnichova Hradiště. A původem z Mnichova Hradiště je i první vedoucí lékař tohoto oddělení MUDr. Jan Herink. Slavnostní připomenutí významného výročí nemocnice se konalo ve středu 4. května 2022. 

Spolupráce Klaudiánovy nemocnice s fakultou biomedicínského inženýrství přinese zkvalitnění péče o pacienty v našem regionu

Klaudiánova nemocnice uspořádala setkání se zástupci Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, která sídlí v Kladně. Foto: Klaudiánova nemocnice

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi uspořádala setkání se zástupci Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, která sídlí v Kladně. Ti zájemcům z řad lékařů nemocnice představili jednotlivé katedry a možnosti dalšího vzdělávání lékařů nemocnice a možnosti rozvoje péče o pacienty. Akce se uskutečnila ve středu 30. března v STC Škoda Auto Kosmonosy. Mladoboleslavská nemocnice tak zahájila úzkou spolupráci s touto fakultou.

Diecézní charita Litoměřice otevřela v Mnichově Hradišti výcvikové centrum pro pečující osoby

Diecézní charita Litoměřice otevřela v Mnichově Hradišti výcvikové centrum pro pečující osoby. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Diecézní charita Litoměřice zřídila za podpory města Mnichovo Hradiště a nadačního fondu Škoda Auto zřídila na poliklinice v Mnichově Hradišti výcvikové centrum pro pečující osoby.

„Centrum je určeno pro ty, kdo mají ve své blízkosti osobu, která nezvládne péči o sebe a ráda by zůstala ve svém domácím prostředí, ale sama nemůže,“ říká vedoucí mnichovohradišťského střediska Diecézní charity Litoměřice.

Zakladatelka Spokojeného domova a Malyry Kamila Sedláková: Sociální a zdravotní služby musí být navzájem provázané

Zakladatelka Spokojeného domova a Malyry Kamila Sedláková: Sociální a zdravotní služby musí být navzájem provázané. Foto: archiv Kamily Sedlákové

Jméno Kamily Sedlákové mají lidé na Mnichovohradišťsku i v jeho širokém okolí spjaté se sociálními a zdravotními službami, konkrétně se dvěma organizacemi: Malyra a Spokojený domov. Díky jejich komplexním službám mohou stovky lidí s nemocí či handicapem žít ve svých domácnostech a potřebná péče přijede za nimi. Malyra provozuje také Dům Ludmila ve Veselé a nabízí i služby fyzioterapie a rehabilitace. Jak se Kamila Sedláková dostala od původní profese veterinární techničky až k vedení takového komplexu služeb?

Fenka Ami těší pacienty na oddělení následné péče

Pokud má Ami se svou paničkou Anetou volnou chvíli, zajdou za klienty oddělení následné péče v Mnichově Hradišti. Foto: Klaudiánova nemocnice

Fenka Ami umí potěšit. Pokud má se svou paničkou Anetou volnou chvíli, zajdou za klienty oddělení následné péče (dříve „LDN“) v Mnichově Hradišti. Jejich canisterapeutická návštěva je vždy vítaná a užijí si ji všichni.

Klaudiánova nemocnice, pod kterou mnichovohradišťské oddělení následné péče spadá, děkuje všem dobrovolníkům, že se takto aktivně zapojují a zpestřují život pacientům.

V Dolním Bousově ordinuje nový praktický lékař

V Dolním Bousově ordinuje nový praktický lékař. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Od začátku roku 2022 ordinuje v Dolním Bousově místo MUDr. Radka Kymličky nově MUDr. Martin Borský. Ordinační hodiny jsou v pondělí a ve čtvrtek, a to vždy od 7 do 10 hodin pro nemocné a od 10 do 13 hodin pro objednané pacienty.

Odběrová ambulance na poliklinice bude od 21. do 25. února uzavřena z důvodu dovolené

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top