Mikulášská nadílka aneb Pekelná veselka. V Chocnějovicích děti zažijí netradiční sobotní odpoledne

Mikulášská nadílka aneb Pekelná veselka. V Chocnějovicích děti zažijí netradiční sobotní odpoledne

Netradiční mikulášská, u které se budou bavit nejen děti ale i dospělí, se uskuteční v sobotu 9. prosince od 14.30 hodin v sále restaurace v Chocnějovicích. Čeká vás program plný zábavy, her a disciplín, klubové tance pro malé i velké, dětská diskotéka, dárky pro děti, popletený čertík a mnoho dalšího.

13. ročník sbírky vánočních dárků pro děti v nouzi končí 5. prosince. V našem regionu je sběrné místo v Borovici

Hasičky z Borovice i letos o Vánocích pomáhají s Krabicí od bot. Můžete potěšit děti z chudších rodin a dětských domovů. Foto: hasičky z Borovice

Diakonie ČCE opět připravila sbírku vánočních dárků pro děti, které vyrůstají v komplikovaném rodinném prostředí. Pro mnohé z nich je balíček od štědrých dárců v Krabici od bot jedinou připomínkou Vánoc. Vloni se podařilo předat na 50 tisíc krabic plných překvapení, letos organizátoři doufají v překonání této hranice. Zejména v regionech je totiž stále více rodin, které si kvůli tíživé situaci nemohou dovolit ani skromnou nadílku. Sbírka odstartovala v pondělí 13. listopadu rezervací dárků na webu krabiceodbot.cz.

Stávka škol na Mnichovohradišťsku 27. listopadu. Kdo a proč se k ní připojí?

Zdroj: Učitelská platforma

Stávka škol. Dvě slova, která se v posledních dnech skloňují v celostátních médiích a dotknou se samozřejmě i našeho regionu. V samotném Mnichově Hradišti bude stávka probíhat na ZŠ Švermova, v okolí pak ZŠ a MŠ Klášter Hradiště nad Jizerou, Kněžmost, Žďár. Z mateřských škol se ke stávce připojí MŠ Mírová, Jaselská, Veselá, Březina a Obruby. Stávkovat bude také SOU Hubálov. Pasivní podporu stávce vyslovily ZŠ Sokolovská, ZŠ Studentská, Gymnázium Mnichovo Hradiště, ŽS a MŠ Loukovec, ZŠ a MŠ Jivina a MŠ Dolní Krupá.

Zemřela Alena Volfová, dlouholetá ředitelka MŠ Mírová

Zemřela Alena Volfová, dlouholetá ředitelka MŠ Mírová

Mnichovo Hradiště zasáhla v minulém týdnu další smutná zpráva. Po delší nemoci zemřela ve věku pouhých 66 let Alena Volfová, dlouholetá ředitelka mnichovohradišťských mateřských škol, Mateřské školy Mírová. Ve středu 22. listopadu proběhlo poslední rozloučení.

Městské prapory budou vlát na půl žerdi v tiché vzpomínce na výjimečnou osobnost našeho města, osobnost, kterou znaly stovky dětí a rodičů z našeho města i blízkého okolí.

Vzpomenout na paní Alenu Volfovou můžete přijít na pietní místo ve vestibulu Městského úřadu. Upřímnou soustrast rodině i všem blízkým.

Boseň očima dětí. Obec vyhlásila výtvarnou soutěž

Obec Boseň vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti Naše obec očima dětí. Ilustrační foto: SDH Boseň

Obec Boseň vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti Naše obec očima dětí. Vyzývá děti, aby namalovaly obec tak, jak ji vidí.

Čím se může Boseň pyšnit? Co se dětem v obci nejvíce líbí? To vše mohou ve své tvorbě vyjádřit. Tři vybrané obrázky budou uveřejněny na propagačních materiálech obce v rámci projektu Ručně malovaná cyklomapa Mladoboleslavsko dětem.

Obec rovněž malé malíře odmění dárečkem.

Obrázky ve formátu A4 lze odevzdat do 30. listopadu na obecním úřadu.

Ilustrační foto: SDH Boseň

Do N Klubu chodí děti za bezpečím a za pochopením. SEMIRAMIS otevřel v Hradišti nové prostory

SEMIRAMIS otevřel v Hradišti nové prostory. Foto: Petr Novák

Nízká budova v Mírové ulici mezi školní jídelnou a náměstím od letošního léta slouží jako nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Co přesně toto zařízení poskytuje? To se mohla veřejnost dozvědět v pátek 27. října, kdy se zde konal den otevřených dveří.

Nízkoprahový klub je služba, která pomáhá dětem a mladým lidem od 6 do 26 let v nepříznivé sociální situaci. Zhruba tuto strohou definici se běžně dočtete v informačních materiálech. Ale co si pod tím představit?

Porodnice v Mladé Boleslavi nově nabízí dárkové balíčky a rodinný pokoj

Foto: Klaudiánova nemocnice

Porodnice Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, kterou využívají i rodičky z Mnichovohradišťska, opět zkvalitnila služby na nadstandardních pokojích. Maminky zde nově dostávají dárkový balíček plný kvalitních výrobků. Novinkou je také takzvaný rodinný pokoj, kteří je připraven na pobyt celé rodiny.

Hrabě Drákula zve děti na Ples příšer

Hrabě Drákula zve děti na Ples příšer

Hrabě Drákula pořádá v sobotu 4. listopadu na svém hradě slavnostní Ples příšer. Letos poprvé jsou pozváni i smrtelníci, ale musíte si to zasloužit. Hrabě osobně vybral několik příšer, které dostaly za úkol připravit pro smrtelníky speciální vstupní zkoušky.

Úspěšně splňte vše, co si pro vás příšery připravily na vstupních zkouškách a vstupenka na slavnostní ples bude vaše!

Začátek akce v 17.30, poslední start v 19.00 (2 vstupy: z ulice V Lípách, z ulice Na Příkopech, Skatepark Mnichovo Hradiště). Určeno pro rodiny s dětmi od 5 let.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top