SOU Hubálov zve na středeční den otevřených dveří

SOU Hubálov zve na středeční den otevřených dveří

Ve středu 1. února se od 7 do 16 hodin uskuteční den otevřených dveří na Středním odborném učilišti Hubálov pro zájemce o studium ve školním roce 2023–2024. Účastníci si mohou prohlédnout školu a dílny odborného výcviku v průběhu školního vyučování, zázemí domova mládeže a školní jídelny, získat potřebné informace o podmínkách studia či přijímacím řízení ke studiu.

Od pololetí přivítá dětská atletická přípravka nové členy

Od pololetí přivítá dětská atletická přípravka nové členy. Foto: město Mnichovo Hradiště

Od nového pololetí se uvolnila místa na atletické přípravce, tréninky probíhají v Mnichově Hradišti pod hlavičkou atletického klubu AC Mladá Boleslav. Přivítají tu malé atlety ve věku 1. a 2. třídy, kteří mají chuť sportovat!

Atletická přípravka je zaměřená na všestranný rozvoj základních pohybových dovedností. Seznámíte se se základy atletických disciplín, základy gymnastiky a řadou míčových a týmových her. Hlavním cílem je předat dětem radost z pohybu.

U příležitosti Mezinárodního dne vzdělání míří do škol EKOkalendář

U příležitosti Mezinárodního dne vzdělání míří do škol EKOkalendář

24. leden je Mezinárodním dnem vzdělání a spolek Ukliďme Česko ve spolupráci s provozovatelem školních vzdělávacích infocenter Ámos vision při této příležitosti představuje nový projekt EKOkalendář. Jeho cílem je přispět k povědomí o více než 150 ekologických mezinárodních dnech a svátcích, které nás mohou inspirovat k tomu, abychom změnili své chování a začali žít odpovědněji. 

Ohlédnutí za adventem v Domě Ludmila: pečení cukroví, vánoční tvoření i vystoupení dětí

Ohlédnutí za adventem v Domě Ludmila: pečení cukroví, vánoční tvoření i vystoupení dětí. Foto: Malyra

V Domě Ludmila jsme advent roku 2022 začali s klienty již na začátku listopadu, a to výrobou vánočních dekorací. Nesměl chybět věneček se svíčkami převážně z přírodního materiálu, který jsme postupně nashromáždili na našich vycházkách po okolí. Dále nechyběl dřevěný betlém a různé výrobky z papíru a vlny, jako jsou andílci, zvonečky či čertíci, které neodmyslitelně k vánočnímu období patří.

Klub dětí a mládeže připravil program na pololetní prázdniny

Klub dětí a mládeže připravil program pro děti na pololetní prázdniny. Foto: Klub dětí a mládeže

Klub dětí a mládeže v Mírové ulici v Mnichově Hradišti připravil program na pololetní prázdniny. V pátek 3. února od 7.30 do 16.30 čeká na děti od 6 do 15 let spoustu her, tvoření a legrace. 

V ceně 350 Kč je 2× strava (svačina a oběd), pití a materiál na tvoření.

Přihlášky a platby jsou nutné předem, a to nejpozději do 30. ledna.

Informace: Hana Skramuská, mobil: 724 985 146, e-mail: hana.skramuska@ddm-mb.cz.

Prvním miminkem roku 2023 je Natálka z Veselé

Prvním miminkem roku 2023 je Natálka z Veselé. Foto: archiv rodiny

Prvním letošním miminkem z Mnichovohradišťska, které se narodilo v mladoboleslavské porodnici, je Natálie Magurová z Veselé. Narodila se 3. ledna v 10.50 mamince Kláře Magurové. Vážila 3 720 g a měřila 50 cm.

Gratulujeme a přejeme celé rodině hodně zdraví a štěstí!

Děti s diabetem mohou na speciální tábor

Děti s diabetem mohou na speciální tábor. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Lékařky a sestry mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, které se specializují na léčbu diabetu, poprvé v létě pořádají ozdravný pobyt Diaček. Tábor je určen pro děti ve věku 6 až 15 let, které mají diabetes sledovaný senzorem, ale mohou se přihlásit i děti bez zdravotních obtíží. Pobyt se koná v termínu 6.–11. srpna v rekreačním areálu SKLÁŘ – Ostružno pod záštitou SK Skalsko, který se postará o sportovní aktivity dětí.

Záměrem akce je zařadit děti s diabetem mezi děti, které nejsou v běžném životě tímto onemocněním postižení, a sloučit tak obě skupiny dohromady.

Díky unikátnímu projektu budou děti zkoumat noční život netopýrů na Mladoboleslavsku. Přidáte se?

Díky unikátnímu projektu budou děti zkoumat noční život netopýrů na Mladoboleslavsku. Foto: ČSOP Klenice

Ochránci přírody z ČSOP Klenice ve spolupráci s Českou společností na ochranu netopýrů CESON připravili vzdělávací projekt Netopýří průzkumníci. Vybavení získali z velkorysého grantu společnosti ŠkoEnergo. Projekt je určen převážně pro školní skupiny, zájmové kroužky a organizace věnující se práci s dětmi a mládeží.   

Program umožňuje pomocí ultrazvukových detektorů proniknout do světa netopýrů, slyšet hlasy pro lidské ucho neslyšitelné nebo těžko slyšitelné, a poznat tak skrytý svět těchto nočních tvorů.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top