Po celou sezónu můžete zavítat do Zvířetic odhalit tajemství trezoru hraběnky Eleonory

Tajemství zvířetického trezoru hraběnky Eleonory. Zdroj: TIC Zvířetice

Turistické informační centrum (TIC) Zvířetice zve malé i velké návštěvníky na celosezónní napínavou rodinnou hru ve stylu sci-fi v úchvatném prostředí zříceniny zámku Zvířetice.

„Pouze ten, kdo rozluští deset tajemných hádanek hraběnky Marie Eleonory a objeví deset magických symbolů v prostoru Zvířetic, otevře uzamčený trezor, do kterého hraběnka přemístila branami časoporostoru svůj zvířetický poklad!“ lákají pořadatelé.

Hra začíná i končí u budovy TIC Zvířetice, v sezóně také přímo na zřícenině. Přijít můžete kdykoli během otevírací doby až do 31. října 2021.

Ve Žďáru a Doubravě budou mít doupata čarodějnice. Můžete se vydat po jejich stopách

Pozvánka na procházku po stopách čarodějnic. Zdroj: ZŠ Žďár

Aktuální epidemiologická situace sice stále příliš nepřeje tradicím a kolektivním aktivitám, ZŠ Žďár se s tím ale dokáže hravě vypořádat. Navázala na nečekaný úspěch své „Distanční velikonoční koledy“ a přichystala podobnou akci, tentokrát u příležitosti 30. dubna a populárního „pálení čarodějnic“.

V bakovské knihovně se zabydlují skřítkové. Zapojte své děti do soutěže

Zdroj: Městská knihovna Bakov nad Jizerou
Pokud jste v posledních dnech navštívili čerstvě opět otevřenou bakovskou knihovnu, jistě jste si všimli, že tamní chodbu zdobí obrázky skřítků. Jedná se o soutěž, která probíhá až do konce května a které se mohou zúčastnit i vaše děti. 
 

Pro děti knihovna připravila dva úkoly:  

Nový ročník Velmistrovy šifry v Bakově startuje již 21. dubna

Velmistrova šifra. Zdroj: městská knihovna Bakov nad Jizerou

Již ve středu 21. dubna od 8.30 startuje v Bakově nad Jizerou druhý, zcela nový ročník tajemné celoroční hry za pokladem bakovského Velmistra. Těšit se můžete na zcela nová místa, způsob luštění se zapeklitými chytáky pro celou rodinu, ale i pro děti již od 4 let. Vaším cílem bude opět velmistrova truhla s pokladem, ale protože vás čeká tento rok v pokladu i velké překvapení, bude stát opravdu za to.

Klub dětí a mládeže přichystal pro děti čarodějnickou stezku

Pozvánka na čarodějnickou stezku v Mnichově Hradišti. Zdroj: Klub dětí a mládeže

O víkendu 30. dubna až 2. května čeká na děti v parku v hradišťské Sokolovské ulici u sportovní haly BIOS čarodějnická stezka. Pokud děti úspěšně splní všechny úkoly, čeká je certifákát mladého čaroděje od čarodějnice Žofky.

K účasti budou malí účastníci potřebovat mobil se čtečkou QR kódů, tužku a hrací kartu, kterou si můžou zakoupit v prodejně hraček Amina na Masarykově náměstí v čase 9.00–17.00 hodin od pondělí do pátku (26.–30. dubna) nebo v sobotu a neděli (1.–2. května) v Klubu dětí a mládeže v Mírové ulici čp. 1616 v čase 9.00–11.00 hodin. Cena hrací karty je 30 Kč.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top