Divadlo a tvůrčí díly pro děti, křest knihy, odhalení pamětních desek i středověké písničky. To vše vás čeká v sobotu odpoledne v Muzeu Bakovska

Divadlo a tvůrčí díly pro děti, křest knihy, odhalení pamětních desek i středověké písničky. To vše vás čeká v sobotu odpoledne v Muzeu Bakovska

Na sobotu 21. května připravilo pestrý program pro celou rodinu Muzeum Bakovska. Čekají vás divadlo a tvůrčí díly pro děti, křest knihy, odhalení pamětních desek i středověké písničky. 

Program začíná v 15 hodin pohádkou, kterou sehrají herci divadla Kozlík se svými loutkami na zahrádce za knihovnou. Děti se zde také podívají do indiánského stanu, ve kterém budou připraveny tvůrčí dílny. V případě nepřízně počasí se dětský program přesune do vnitřních prostor muzea. 

Nadační fond pomůže pedagogickým pracovníkům a podpoří volnočasové aktivity dětí

Nadační fond pomůže pedagogickým pracovníkům a podpoří volnočasové aktivity dětí. Foto: NF ŠKODA AUTO

V regionech, kde působí automobilka Škoda Auto, našla domov řada Ukrajinců, z naprosté většiny žen a dětí. Nadační fond ŠKODA AUTO ve spolupráci s Odbory KOVO MB proto v reakci na uprchlickou vlnu doplnil svou grantovou výzvu zaměřenou na mimoškolní aktivity místních dětí a mládeže. S partnery z řad obcí, škol i veřejně prospěšných organizací z uvedeného regionu tak fond za přispění Odborů KOVO MB finančně podpoří také sociální začlenění nebo vzdělávání dětí i dospělých z řad přicházejících cizinců. A to i díky navýšení kapacit pedagogických pracovníků.

Festival sborového zpěvu Jarní písnička se po letech opět vrací

Festival sborového zpěvu Jarní písnička se po letech opět vrací. Foto: ZUŠ Mnichovo Hradiště

V sobotu 14. května 2022 v 16 hodin se v Mnichově Hradišti v kapli sv. Anny po dlouhých letech setkají smíšené pěvecké sbory na obnoveném festivalu Jarní písnička.

Na 12. ročníku festivalu se představí smíšený pěvecký sbor Continuo Mnichovo Hradiště, Ještěd Liberec, Krásnolipský pěvecký sbor a Singing at Home z Děčína.

Pořadatelem jsou dětský pěvecký sbor Zvonky ZUŠ Mnichovo Hradiště Zvonky a Národní památkový ústav – státní zámek Mnichovo Hradiště.

Osvoboďte princeznu od mocné kletby. Děti čeká na Vostrově dobrodružný příběh

Osvoboďte princeznu od mocné kletby. Děti čeká na Vostrově dobrodružný příběh. Zdroj: KDM Mnichovo Hradiště

Na vědomost se dává, že král Dobromysl II. svolává všechny chrabré rytíře a rytířky ve snaze zachránit svou jedinou dceru. Mocná kletba postihla naši princeznu a pouze nebojácný dobrodruh ji může opět darovat svobodu a jejímu otci klid. Nebude to úkol lehký, na své cestě za zlomením kletby budete čelit různým nástrahám, setkáte se s kouzelnými bytostmi, ale i s obyčejným lidem a dalšími rytíři, kteří vám s úkolem rádi pomůžou.

Květnový program mnichovohradišťských turistů potěší vodáky i milovníky skal, ale i seniory či maminky s dětmi

Bývalý skalní hrádek Drábovna u Malé Skály. Foto: KČT Mnichovo Hradiště

Mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů připravil na květen bohatý turistický program. Podíváte se na Valečov, Oldřichovské háje a skály, hrádek Drábovna u Malé Skály, do Jičína či na vodácký výlet s přespáním v Týništi nad Orlicí.

Děti v Klubu dětí a mládeže pekly mazance i tvořily velikonoční dekorace

Děti v Klubu dětí a mládeže pekly mazance i tvořily velikonoční dekorace. Foto: Klub dětí a mládeže

Klub dětí a mládeže Mnichovo Hradiště v Mírové ulici si připravil na čtvrtek 14. dubna celodenní program, kterým zpestřil dětem velikonoční prázdniny. Děti si upekly mini mazance, vytvořily věnečky z březového proutí, které poslouží jako obal na květinu, a vyrobily dřevěnou dekorací – kuřátko. Stihly i spoustu her venku i uvnitř.

Více fotografií, jak se vše povedlo, najdete na facebooku.

Bakov nad Jizerou zve na dětský karneval

Bakov nad Jizerou zve na dětský karneval

Po dvouleté covidové pauze se v mnoha městech a obcích opět konají dětské karnevaly. V Bakově nad Jizerou se uskuteční se v neděli 24. dubna 2022 od 15 hodin ve velkém sále Radnice.

Vystoupí kouzelník Štěpán Šmíd. Děti se mohou těšit na modelování balónků. Hudbu obstará DJ Georg.

Vstupné:

  • dospělí 60 Kč
  • děti 50 Kč

 

Obce na Mnichovohradišťsku mohou získat podporu na rozvoj volnočasových zařízení

Obce na Mnichovohradišťsku mohou získat podporu na rozvoj volnočasových zařízení. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Nadační fond Škoda Auto v těchto dnech otevřel druhé kolo grantové výzvy na podporu rozvoje obecních volnočasových zařízení. O podporu mohou žádat obce a jejich příspěvkové organizace na Mnichovohradišťsku i dalších lokalitách.

Nadační fond Škoda Auto chce podpořit co nejvíce lidí v aktivním trávení volného času a v jejich setkávání. I v roce 2022 proto mohou zástupci z řad měst a obcí žádat o nadační příspěvek na výstavbu či revitalizaci zařízení pro trávení volného času. 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top