V muzeu se můžete seznámit se svatbami nejen na Mnichovohradišťsku

V muzeu se můžete seznámit se svatbami nejen na Mnichovohradišťsku

V Muzeu města Mnichovo Hradiště můžete od 25. dubna do 1. září zhlédnout výstavu věnovanou svatbám nejen na Mnichovohradišťsku. Jejím základem je množství svatebních fotografií z let cca 1880–1990, které se podařilo shromáždit na základě Svatební výzvy v loňském roce.

Co, jak a proč ve školách učíme? Dozvíte se na diskusi s odborníkem Janem Jiterským

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.cz

Přijďte diskutovat 16. dubna v 17 hodin do školní jídelny (Mírová 1616, Mnichovo Hradiště) s Janem Jiterským o proměně obsahu a způsobu vzdělávání v České republice.

Festiválek Na Veselce v Nové Vsi u Bakova nabídne country, bluegrass, folk či blues

Festiválek Na Veselce v Nové Vsi u Bakova nabídne country, bluegrass, folk či blues

Pokud patříte k milovníkům country, bluegrassu, folku či bluesu, tak právě vás by mohl zaujmout Festiválek Na Veselce v Nové Vsi.

V sobotu 20. dubna zahraje pět amatérských kapel, jak nejlépe umí, písně přejaté, ale i vlastní.

Vstupné je dobrovolné.

 

Tomáš Vaněk chystá na květen koncertní program klasické, operetní i muzikálové hudby. Opět nezapomíná ani na svůj rodný region

Tomáš Vaněk chystá na květen koncertní program klasické, operetní i muzikálové hudby. Opět nezapomíná ani na svůj rodný region

Herec a zpěvák Tomáš Vaněk připravuje společně s kolegyní Monikou Sommerovou koncert plný klasických, operetních i muzikálových písní. Po úspěšných koncertech, které Tomáš v minulosti pořádal, se rozhodl nabídnout divákům tentokrát i klasický repertoár, a to k příležitosti Roku české hudby 2024, kdy si připomínáme 200 let od narození Bedřicha Smetany.

Přidejte se k velkému jarnímu úklidu! Hlavním termínem dobrovolnické akce je již tato sobota

Ilustrační foto: ČSOP Klenice

Dva dny před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 6. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko již přes 3 600 nahlášených úklidů, včetně několika akcí v Mnichově Hradišti a okolí. O nastávajícím víkendu se mohou dobrovolníci k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů a také se mohou těšit na tradiční fotosoutěž.

Oční lékař přijede do vaší obce. Občané starší 60 let mají možnost využít preventivní vyšetření na vybraných místech regionu

Oční lékař přijede do vaší obce. Občané starší 60 let mají možnost využít preventivní vyšetření na vybraných místech regionu

Klaudiánova nemocnice a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda pořádá preventivní akci na vybraných místech našeho regionu. Lidem starším 60 let nabízí možnost využít akce Oční lékař jede k Vám, screening katarakty, glaukomu a chorob sítnice.

Přímo do vybraných měst a obcí přijede tým očního oddělení. Vyšetřeni budou občané starší 60 let, pro které je často vzdálenost nemocnice překážkou.

Prevenci mohou podstoupit pojištěnci všech zdravotních pojišťoven. Pro pojištěnce ZPŠ je připraven malý dárek.

Termíny:

S dubnem začíná sezona Klubu českých turistů

Milí turističtí přátelé, měsíc duben je tu, jaro se navíc konečně přihlásilo v plné parádě, rozjíždějí se i naše výletní aktivity (stranou nechávám naši seniorskou odnož, ti vyrážejí za procházkami již od začátku roku – ale jak už je to pro ně typické, vždy jde o rychlovýlety vyhlašované cca týden předem). Co vám tedy nabízíme pro následující měsíc?

Intimní zkoumání rodinných vztahů. Mladoboleslavské divadlo uvádí Erbenovu Kytici v originálním podání režisérky Diany Šoltysové

Intimní zkoumání rodinných vztahů. Mladoboleslavské divadlo uvádí Erbenovu Kytici v originálním podání režisérky Diany Šoltysové. Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav

V pořadí druhou premiérou roku 2024 a zároveň prvním titulem na malé scéně Městského divadla Mladá Boleslav je nesmrtelná klasika Karla Jaromíra Erbena, Kytice v režii Diany Šoltýsové, která titul pojala jako intimní zkoumání rodinných vztahů.

Karel Jaromír Erben, sběratel lidové slovesnosti, básnickou sbírku Kytice vydal poprvé v roce 1853, tehdy ještě jako sbírku 12 balad. Třináctá balada Lilie byla přidána až do vydání v roce 1861. Jedná se o stěžejní dílo české literatury, ucelenou sbírku lidových básní, které Erben vytvořil. 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top