Pláž Na kamínkách čeká další dobrovolnická brigáda, která ji připraví na sezónu. Zapojit se můžete i vy

Dobrovolnická brigáda na pláži Na kamínkách v roce 2020. Foto: město Mnichovo Hradiště

Tradiční dobrovolnická brigáda na pláži Na kamínkách se bude konat ve středu 25. května od 15 hodin. Pomozte připravit oblíbené místo letních radovánek a odpočinku, ale i celoročních otužilců na další sezónu.

Co nás čeká a nemine? Natírání laviček, oprava dřevěných mol a vytrhávání plevelu na písečné pláži.

Co k tomu budete potřebovat? Volný podvečer, dobrou náladu, pracovní outfit. Vlastní motyky a hrábě vítány. 

Divadlo a tvůrčí díly pro děti, křest knihy, odhalení pamětních desek i středověké písničky. To vše vás čeká v sobotu odpoledne v Muzeu Bakovska

Divadlo a tvůrčí díly pro děti, křest knihy, odhalení pamětních desek i středověké písničky. To vše vás čeká v sobotu odpoledne v Muzeu Bakovska

Na sobotu 21. května připravilo pestrý program pro celou rodinu Muzeum Bakovska. Čekají vás divadlo a tvůrčí díly pro děti, křest knihy, odhalení pamětních desek i středověké písničky. 

Program začíná v 15 hodin pohádkou, kterou sehrají herci divadla Kozlík se svými loutkami na zahrádce za knihovnou. Děti se zde také podívají do indiánského stanu, ve kterém budou připraveny tvůrčí dílny. V případě nepřízně počasí se dětský program přesune do vnitřních prostor muzea. 

Středočeský kraj zve na myslivce a další zájemce na seminář o péči o zvěř a její prostředí

Středočeský kraj zve na myslivce a další zájemce na seminář o péči o zvěř a její prostředí. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Péče o zvěř a její prostředí – to je název semináře, který se bude ve středu 1. června 2022 konat v zasedací místnosti zastupitelstva Středočeského kraje. Akce je určena především uživatelům honiteb, myslivcům, popřípadě zástupcům veřejné správy. Ostatní účastníci se zájmem o myslivost a ochranu přírody jsou samozřejmě také vítáni.

Návštěvou středověké hostiny na Zvířeticích podpoříte rehabilitaci pro nemocného Honzíka

Návštěvou středověké hostiny na Zvířeticích podpoříte rehabilitaci pro nemocného Honzíka

Spolek LOVI zve na restaurant day na Zvířeticích. Středověká hostina s dobovou zábavou vás čeká v sobotu 21. května 2022 od 11 hodin.

Akce bude sloužit na podporu malého Honzíka Hanuše z Mnichova Hradiště a příspěvek na úhradu jeho náročných rehabilitací na klinice AXON. Honzíka takto spolek LOVI podporuje již 8 let, včetně nákupu kompenzačních pomůcek.

Další akcí spolku budou alchymistické dílny, a to v sobotu 18. června 2022 opět na Zvířeticích.

Hoškovice čeká tradiční pouť sv. Jana Nepomuckého

Hoškovice čeká tradiční pouť sv. Jana Nepomuckého

V sobotu 21. května se od 15 hodin uskuteční tradiční pouť sv. Jana Nepomuckého v Hoškovicích.

Osadní výbor Hoškovice zve na odpolední program. Čeká vás bohoslužba u památníku padlých, kapela Waldovy Matušky, harmonikář Martin Stejskal a volná zábava a občerstvení na návsi před hasičárnou.

Jezdecký oddíl zve na den koní. S dvouletým zpožděním oslaví 20 let koní v Loučném mlýně

Jezdecký oddíl zve na den koní. Foto: JO Kněžmost

Jezdecký oddíl Kněžmost zve po dvouleté odmlce na tradiční květnový den koní, který je naplánovaný na 21. května 2022 od 10 hodin v areálu oddílu v Loučném mlýně na Žantově.

Čeká vás zajímavý program v selském stylu a bohatá tombola. Jedná se již o X., jubilejní ročník a oslavu 20 let koní v Loučném mlýně. Letos je to již 22 let, ale oslava se posunula z roku 2020.

Vezměte s sebou příbuzné, děti, kamarády a přijďte pobýt na Loučný mlýn.

Svou zručnost ve starých řemeslech si můžete vyzkoušet v mnichovohradišťském muzeu již tuto sobotu

Svou zručnost ve starých řemeslech si můžete vyzkoušet v mnichovohradišťském muzeu již tuto sobotu

V sobotu 14. května od 10 do 15 hodin zažijete v mnichovohradišťském muzeu naživo stará řemesla Při akci s názvem Řemeslný workshop v muzeu si vy a vaše děti vyzkoušíte svou zručnost při technice drátování, zhotovíte si výrobek ze dřeva v truhlářské dílně, ze včelího vosku si uděláte svíčku anebo si vlastnoručně dozdobíte kovářem vyrobenou podkovičku.

V Turnově se uskuteční koncert na podporu onkologicky nemocných

V Turnově se uskuteční koncert na podporu onkologicky nemocných. Foto: Amelie, z. s.

Spolek Amelie pořádá benefiční koncert na podporu onkologicky nemocných. Uskuteční se 15. května 2022 od 18 hodin v kostele Husův sbor Koněvově ulici v Turnově.

Amelie společně s pěveckým sborem My Gospel ze Železného Brodu chce tímto koncertem nejen částečně zajistit bezplatné poskytování služeb, ale i zviditelnit nutnost psychosociální podpory onkologicky nemocných a jejich rodin.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top