Věžickým údolím a Za Jasněnkou na Frýdštejn. Klub českých turistů Mnichovo Hradiště zve na srpnové výlety

Mnichovohradišťský odbor KČT zve na dva zajímavé srpnové výlety. Jedním z nich je Za Jasněnkou na Frýdštejn. Foto: KČT

Mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů (KČT) zve na dva zajímavé srpnové výlety:

Vladimíra Hančlová si pro zájemce připravila na středu 18. srpna 2021 pohodový výlet kouzelným Věžickým údolím (sraz v 8.45 hodin na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti). Vzhledem k využití letního turistického autobusu je výlet v této podobě jindy nerealizovatelný, proto neváhejte a přidejte se, budete-li v daný den oplývat volným časem.

Módní přehlídka Hany Vignerové v hradišťském muzeu vás čeká již tuto sobotu

Módní přehlídka Hany Vignerové v hradišťském muzeu vás čeká již tuto sobotu

Tematická dobová módní přehlídka Hany Vignerové – Příběh módy – se koná v sobotu 7. srpna v prostorách městského muzea ve 2. patře státního zámku. Uskuteční se rámci aktuální letní výstavy Kouzlo starých plováren ve dvou časech: v 15.30 a 17.00. 

Dny lidové architektury budou zahájeny na faře v Dolní Krupé

Fara v Dolní Krupé. Foto: Petr Novák

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2021 budou zahájeny v sobotu 7. srpna v areálu barokní roubené fary v Dolní Krupé, která je pobočkou Muzea Mladoboleslavska.

Letní multižánrové kulturní pásmo turnovské knihovny pokračuje i v srpnu. Na co se můžete těšit?

Mladé houslistky Michaela Kostková a Barbora Sulková (turnovská rodačka) představí svůj repertoár, který spočívá v netradiční volbě moderních autorů.

Řada zajímavých pořadů a setkání probíhá v rámci Turnovského kulturního léta na pobočce knihovny u vlakového nádraží. Konají se vždy ve čtvrtek od 18 hodin. Na co se můžete těšit v druhé půlce prázdnin?

Houslový koncert: Un poco duo
čtvrtek 5. srpna 2021 od 18 hodin
Mladé houslistky Michaela Kostková a Barbora Sulková (turnovská rodačka) představí svůj repertoár, který spočívá v netradiční volbě moderních autorů.

SDH Březina a obec Březina zvou na tradiční Březinské letní slavnosti

Březinské letní slavnosti 2021

SDH Březina a obec Březina srdečně zvou na tradiční Březinské letní slavnosti, které proběhnou v sobotu 7. srpna 2021 od 16 hodin na návsi.

Program:

  • Ruda Hancvencl
  • TK Impuls Sokol Mnichovo Hradiště
  • Pohoda
  • Medusa Rock
  • Luboš Odháněl a W.I.X.
  • Vasilův Rubáš
  • Půlnoční tombola

V průběhu slavností můžete navštívit lunapark rodiny Novotných.

Bohaté občerstvení zajištěno.

Vstupné od 20 hodin: 150 Kč, děti do 15 let vstup zdarma.

Robert De Niro jako Stážista v Bakově. Letní kino zve na další promítání

Letní kino na Mírovém náměstí v Bakově nad Jizerou pokračuje v sobotu 31. července. Od 21.30 promítá  film Stážista. Vstup zdarma. Možnost piknikového sezení – deky a další potřebné vybavení si vezměte s sebou.

V případě nepřízně počasí se promítání ruší. Podmínky promítání podléhají aktuálním nařízením a situaci kolem covidu-19.

Vydejte se na cyklovýlet proti proudu Žehrovky k jejímu prameni

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

V sobotu 31. července 2021 se můžete vydat na cyklovýlet proti proudu Žehrovky k jejímu prameni. Sraz je v 9 hodin na parkovišti pod Valečovem, návrat večer. Trasa je dlouhá asi 50–55 km a vede převážně po místních komunikacích a cyklostezkách. Podle počasí a stavu cest bude případně výlet přizpůsoben. Občerstvení bude možné v Nebákově či Mladějově i na cestě zpět. Kontakt na organizátora výletu Patrika je 607 214 433.

Zdroj: obec Boseň

Co uvidíte v srpnu v hradišťském kině?

Kino Mnichovo Hradiště připravilo bohatý program na srpen. Zhlédnout můžete například 3D představení Black Widow a Croodsovi: Nový věk, jedno dopoledne kino hraje pro děti animovaný film z podmořského světa Moře kouzel a velký prostor dává novým českým filmům – Matky, Prvok, Šampon, Tečka a Karel, Deníček moderního fotra, Zátopek a dalším.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top