Nechá se virus zahnat rockovou bouří? Víkend Rock plánuje zahájit letní sezónu tradičně ve Veselé

Víkend Rock ve Veselé 8. června 2019. Foto: Radek Žďánský

Koronavirus i počasí se zvolna umoudřují, a tak sezóna letních parketů pomalu startuje. Zatím spíš jen tak pokuckává, dusí se, ale doufejme, že až vysvitne slunce a bude tepleji, budeme konečně žít volněji, alespoň trošku lehčeji než doposud. Pokud to ovšem vir dovolí. Má totiž ještě dost silné slovo.

Právě je jaro, i když ledové a pošmourné, ale jaro. Dává nám ještě měsíc relativního klidu, klidu před bouří. Rockovou bouří. A právě o takové rockové bouři vám dnes chci tady poreferovat.

Po celou sezónu můžete zavítat do Zvířetic odhalit tajemství trezoru hraběnky Eleonory

Tajemství zvířetického trezoru hraběnky Eleonory. Zdroj: TIC Zvířetice

Turistické informační centrum (TIC) Zvířetice zve malé i velké návštěvníky na celosezónní napínavou rodinnou hru ve stylu sci-fi v úchvatném prostředí zříceniny zámku Zvířetice.

„Pouze ten, kdo rozluští deset tajemných hádanek hraběnky Marie Eleonory a objeví deset magických symbolů v prostoru Zvířetic, otevře uzamčený trezor, do kterého hraběnka přemístila branami časoporostoru svůj zvířetický poklad!“ lákají pořadatelé.

Hra začíná i končí u budovy TIC Zvířetice, v sezóně také přímo na zřícenině. Přijít můžete kdykoli během otevírací doby až do 31. října 2021.

Ve Žďáru a Doubravě budou mít doupata čarodějnice. Můžete se vydat po jejich stopách

Pozvánka na procházku po stopách čarodějnic. Zdroj: ZŠ Žďár

Aktuální epidemiologická situace sice stále příliš nepřeje tradicím a kolektivním aktivitám, ZŠ Žďár se s tím ale dokáže hravě vypořádat. Navázala na nečekaný úspěch své „Distanční velikonoční koledy“ a přichystala podobnou akci, tentokrát u příležitosti 30. dubna a populárního „pálení čarodějnic“.

Nový ročník Velmistrovy šifry v Bakově startuje již 21. dubna

Velmistrova šifra. Zdroj: městská knihovna Bakov nad Jizerou

Již ve středu 21. dubna od 8.30 startuje v Bakově nad Jizerou druhý, zcela nový ročník tajemné celoroční hry za pokladem bakovského Velmistra. Těšit se můžete na zcela nová místa, způsob luštění se zapeklitými chytáky pro celou rodinu, ale i pro děti již od 4 let. Vaším cílem bude opět velmistrova truhla s pokladem, ale protože vás čeká tento rok v pokladu i velké překvapení, bude stát opravdu za to.

Letošní Den země vás zavede i na Zvířetice či Klokočku

Hurá do přírody! Zdroj: Nadační fond Škoda Auto

Ve čtvrtek 22. dubna se bude opět po celém světě slavit Den Země a pozadu nezůstane ani mladoboleslavský region. Ekocentrum Zahrada DDM si ve spolupráci s Nadačním fondem Škoda Auto připravilo pro děti interaktivní hru Hurá do přírody!, se kterou se můžete vydat po stopách nejzajímavějších míst v regionu.

Klub dětí a mládeže přichystal pro děti čarodějnickou stezku

Pozvánka na čarodějnickou stezku v Mnichově Hradišti. Zdroj: Klub dětí a mládeže

O víkendu 30. dubna až 2. května čeká na děti v parku v hradišťské Sokolovské ulici u sportovní haly BIOS čarodějnická stezka. Pokud děti úspěšně splní všechny úkoly, čeká je certifákát mladého čaroděje od čarodějnice Žofky.

K účasti budou malí účastníci potřebovat mobil se čtečkou QR kódů, tužku a hrací kartu, kterou si můžou zakoupit v prodejně hraček Amina na Masarykově náměstí v čase 9.00–17.00 hodin od pondělí do pátku (26.–30. dubna) nebo v sobotu a neděli (1.–2. května) v Klubu dětí a mládeže v Mírové ulici čp. 1616 v čase 9.00–11.00 hodin. Cena hrací karty je 30 Kč.

Nové koncertní křídlo v mladoboleslavském divadle ve čtvrtek rozehraje virtuos Miroslav Sekera

Foto: Michaela Celárková

Online přenos slavnostního předání koncertního křídla Petrof Monsoon Městskému divadlu Mladá Boleslav bude možné sledovat ve čtvrtek 3. prosince od 18 hodin na facebookové stránce Nové Boleslavsko. Na pořízení piana v hodnotě 1 839 000 korun byla před rokem vypsána veřejná sbírka. I díky přispění široké veřejnosti tak bude možné obnovit tradici koncertů, které dříve pravidelně a za účasti světových hvězd rozeznívaly sál mladoboleslavského divadla.

Bělské Muzeum Podbezdězí zve na výstavu „Zaniklé obce kolem Ralska“

Pozvánka na výstavu. Autor: Muzeum Podbezdězí

Muzeum Podbězdězí srdečně zve všechny zájemce na otevření výstavy ZANIKLÉ OBCE KOLEM RALSKA, které se uskuteční ve středu 5. srpna 2015 v 17 hodin v prostorách Muzea Podbezdězí v Bělé pod Bezdězem (budova zámku) a otevřena bude až do 30. září 2015. Výstava je věnovaná zaniklým obcím v bývalém Vojenském újezdu Ralsko.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top