Hoj, ty Štědrý večere. Unikátní koncertní melodram můžete zhlédnout v mladoboleslavském divadle

Hoj, ty Štědrý večere. Unikátní koncertní melodram můžete zhlédnout v mladoboleslavském divadle

Nezisková organizace 4art, z. s., srdečně zve na první večer z koncertního cyklu Rok na 4 doby.

Koncertní melodram Hoj, ty Štědrý večere můžete zhlédnout ve středu 8. prosince 2021 od 19 hodin na scéně Městského divadla Mladá Boleslav. Účinkují Miroslav Sekera (klavír), Petr Mikeska, Karolina Frydecká a Dita Hořínková (mluvené slovo).

Melodram je složený z následujících skladeb:

Dřevěný betlém Františka Pešána zdobí sala terrenu hradišťské zámecké zahrady

Dřevěný betlém Františka Pešána zdobí sala terrenu hradišťské zámecké zahrady. Foto: státní zámek Mnichovo Hradiště

Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti od výtvarníka a loutkáře Františka Pešána zdobí sala terrenu ve francouzském parku státního zámku Mnichovo Hradiště. Přístupný je denně od 28. listopadu 2021 do 6. ledna 2022 od 10 do 16 hodin.

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích začínají

Vánoce na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích začínají

Na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích vás čeká vánoční program. Od pátku 26. listopadu až do čtvrtka 6. ledna na vás čeká výstava betlémů a vánočních dekorací, ukázky řemesel a rukodělných dovedností, prodej vánočních ozdob, tematický fotoateliér, občerstvení a možnost nakoupení vánočních dárků.

Program se vzhledem k vývoji situace může změnit. Sledujte aktuální informace na webu.

Přijďte do mladoboleslavského divadla, dokud se hraje!

Ve středu 1. prosince je na programu Pes baskervillský, nejnovější dramatizace Petry Halbichové podle románu A. C. Doyla. Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav

Doba je nejistá, ale Městské divadlo Mladá Boleslav zve všechny diváky k návštěvě. Zatím jsou k dispozici vstupenky na téměř všechna blížící se představení.

Třeba hned zítra, v sobotu 27. listopadu, se můžete zúčastnit finálového večera V. ročníku taneční soutěže – Roztančené divadlo aneb Když herci tančí.

Na  pondělí 29. listopadu divadlo připravilo současnou komedii Joea DiPietra Famílie, kde můžete vidět Carmen Mayerovou v roli Aidy Giordano.

V sobotu čeká děti bystřiště mozkových závitů ve Dnebohu

V sobotu čeká na děti bystřiště mozkových závitů ve Dnebohu. Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

Nemůže být lepší program pro sobotní odpoledne než hraní. A pokud budete mít k dispozici moderní společenské hry, navíc podporující motoriku, logické myšlení a bystřící mozek, jistě to oceníte – a vaše děti také.

Vydejte se v sobotu 20. listopadu 2021 do Dnebohu, kde v tamní hasičárně můžete poznat zajímavé deskové hry, smart hry či hlavolamy na vlastní kůži.

A třeba vás toto poznání inspiruje i k nějakým vánočním nákupům.

Akci si pro zájemce připravila Jana Šťastná, stejně tak i tvořivou dílničku, jež bude součástí setkání nad společenskými hrami.

Virtuální procházky městem pokračují ulicemi Poříčská, Svatopluka Čecha a částí Víta Nejedlého

Virtuální procházky městem pokračují ulicemi Poříčská, Svatopluka Čecha a částí Víta Nejedlého. Zdroj: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Historií Mnichova Hradiště se v listopadu projdeme již po šesté! V rámci pokračování cyklu Virtuálních procházek městem, a to v úterý 23. listopadu od 17 hodin v městském kině.

Mnichovo Hradiště chystá tradiční Svatomartinský lampionový průvod

Mnichovo Hradiště chystá tradiční Svatomartinský lampionový průvod

Na tradičním Svatomartinském setkání 11. listopadu v 17 hodin můžete u radnice na Masarykově náměstí přivítat sv. Martina na bílém koni a po hudebním úvodu se společně vydat lampionovým průvodem do farní zahrady. Tam bude připravené pohoštění, svatomartinské víno, svařák a občerstvení pro děti. Nezapomeňte si do průvodu vlastní lampion.

Nejsme z jiné planety – Kateřina Maxová představí knihu o tom, že i s handicapem lze dokázat velké věci

Nejsme z jiné planety – Kateřina Maxová představí knihu o tom, že i s handicapem lze dokázat velké věci

Před rokem vyšla kniha o Kateřině Maxové, ženě, která i přes svou diagnózu dětské mozkové obrny (DMO) vede spolek DMO POBYTY, pořádající pobyty pro další lidi s tímto handicapem. Ve středu 10. listopadu 2021 se koná dodatečný křest této publikace.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top