Denní centrum Jizera nabízí vánoční výrobky seniorů

Denní centrum Jizera nabízí vánoční výrobky seniorů. Foto: DCJ

Klienti Denního centra pro seniory JIZERA (DCJ) se těšili na tradiční vánoční prodeje a vyrobili spoustu drobných radostí pro předvánoční potěšení ostatních. Možnosti prodeje na trzích jsou nyní omezeny, ale byla by škoda, aby se tyto krásné maličkosti, zhotovené seniory, nedostaly dále. O možnost jejich zakoupení tedy rozhodně nepřijdete.

Policisté besedovali s hradišťskými školáky o nebezpečí zneužívání dětí

Policisté besedovali s dětmi z 1. ZŠ Mnichovo Hradiště o nebezpečí zneužívání. Foto: Policie ČR

Jak jsme vás již informovali, 19. listopadu je Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Sílí tak snaha upozornit na to, že jakákoliv forma násilí páchaná na dětech je nepřijatelná. Akce s názvem „BUBNOVAČKA“ symbolicky upozornila na důležitost chránit děti před násilím. Proto právě v tento den dopoledne navštívila policistka Oddělení tisku a prevence s pracovníkem organizace Semiramis děti 1. základní školy v Mnichově Hradišti.

V Mladé Boleslavi byli oceněni dobrovolníci z našeho regionu

V Mladé Boleslavi byli oceněni dobrovolníci z našeho regionu. Foto: Zdeněk Kolín

Dobrovolnická centra Klaudiánovy nemocnice a města Mladá Boleslav ocenila ve čtvrtek 18. listopadu své dobrovolníky ze sociální a zdravotní oblasti. Kromě lidí z Mladé Boleslavi jsou mezi nimi zastoupeni obyvatelé dalších míst okresu, z Mnichovohradišťska je to obec Branžež.

Zapojte se do bubnování na pomoc týraným dětem

Do letošní BUBNOVAČKY se zapojila Policie ČR. Foto: Policie ČR

19. listopadu je Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Při této příležitosti můžeme dát formou bubnování společně najevo, že jakákoliv forma násilí páchaná na dětech je pro společnost nepřijatelná. Do České republiky tato tradice pomalu přichází. Z našeho okolí se do letošního ročníku zapojila 1. ZŠ Mnichovo Hradiště.

Klaudiánova nemocnice hledá Ježíšky. Nejste to právě vy?

Klaudiánova nemocnice hledá Ježíšky. Nejste to právě vy? Foto: Hana Kopalová

Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice se rozhodlo po loňském úspěchu zopakovat akci Hledáme Ježíšky – plníme vánoční přání. Cílem je udělat radost těm, kteří z důvodu hospitalizace nemohou trávit vánoční svátky se svými blízkými.

Lidé mohou nosit vánoční přáníčka s věnováním, teplé ponožky, fleesové deky, polštářky nebo hygienické potřeby. Zájemci mohou kontaktovat s dárky koordinátorku dobrovolníků Zuzanu Kaftanovou na telefonu 731 542 877 nebo e-mailu dobrovolnik@onmb.cz.

V Ekocentru Zahrada byla pokřtěna kniha o ženě, která navzdory svému handicapu pomáhá druhým

Petr Novák a Kateřina Maxová křtí knihu. Foto: Michaela Švermová

Před rokem vyšla kniha o Kateřině Maxové, ženě, která i přes svou diagnózu dětské mozkové obrny (DMO) vede spolek DMO POBYTY, pořádající pobyty pro další lidi s tímto handicapem. Ve středu 10. listopadu 2021 se v Ekocentru Zahrada v Mladé Boleslavi konal dodatečný křest této publikace.

Nejsme z jiné planety – Kateřina Maxová představí knihu o tom, že i s handicapem lze dokázat velké věci

Nejsme z jiné planety – Kateřina Maxová představí knihu o tom, že i s handicapem lze dokázat velké věci

Před rokem vyšla kniha o Kateřině Maxové, ženě, která i přes svou diagnózu dětské mozkové obrny (DMO) vede spolek DMO POBYTY, pořádající pobyty pro další lidi s tímto handicapem. Ve středu 10. listopadu 2021 se koná dodatečný křest této publikace.

Chystá se kniha humoru, který vznikl v posteli. Podpořte vydání celoživotní tvorby vtipů vozíčkáře Jiřího Flekny

Chystá se kniha humoru, který vznikl v posteli

Letos v březnu nás navždy opustil vozíčkář Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou, autor kresleného humoru. Jeho celoživotním snem bylo vydání knihy, na které již začal pracovat, ale osud rozhodl jinak. Díky jeho přátelům ale kniha přece jen bude, a to již letos v prosinci. Chcete finančně podpořit její vydání?

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top