Návštěvou středověké hostiny na Zvířeticích podpoříte rehabilitaci pro nemocného Honzíka

Návštěvou středověké hostiny na Zvířeticích podpoříte rehabilitaci pro nemocného Honzíka

Spolek LOVI zve na restaurant day na Zvířeticích. Středověká hostina s dobovou zábavou vás čeká v sobotu 21. května 2022 od 11 hodin.

Akce bude sloužit na podporu malého Honzíka Hanuše z Mnichova Hradiště a příspěvek na úhradu jeho náročných rehabilitací na klinice AXON. Honzíka takto spolek LOVI podporuje již 8 let, včetně nákupu kompenzačních pomůcek.

Další akcí spolku budou alchymistické dílny, a to v sobotu 18. června 2022 opět na Zvířeticích.

V Turnově se uskuteční koncert na podporu onkologicky nemocných

V Turnově se uskuteční koncert na podporu onkologicky nemocných. Foto: Amelie, z. s.

Spolek Amelie pořádá benefiční koncert na podporu onkologicky nemocných. Uskuteční se 15. května 2022 od 18 hodin v kostele Husův sbor Koněvově ulici v Turnově.

Amelie společně s pěveckým sborem My Gospel ze Železného Brodu chce tímto koncertem nejen částečně zajistit bezplatné poskytování služeb, ale i zviditelnit nutnost psychosociální podpory onkologicky nemocných a jejich rodin.

Křest knihy vozíčkáře Jiřího Flekny objektivem Jana Füšiho

Starosta Bakova nad Jizerou Radim Šimáně, redaktor knihy Petr Novák, moderátorka Jolana Voldánová, Ota Jirák, sestra Jiřího Flekny Ivana Juřicová a ředitelka Spokojeného domova Kamila Sedláková. Foto: Jan Füši

V pátek 22. dubna 2022 se v Bakově nad Jizerou v sále Radnice konal křest knihy kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny Když sranda vzniká v posteli. Autor se vydání knihy bohužel nedožil, křest knihy tak byl zároveň i důstojnou vzpomínkou na život a tvorbu tohoto handicapovaného umělce. Akci moderovala Jolana Voldánová a dorazila řada zajímavých hostů, například herec Ota Jirák. Další hosté pozdravili účastníky křtu na dálku. Hudební doprovod obstaral Jaroslav Špička.

V Praze v Centru Paraple byla zahájena kampaň Nejsme z jiné planety. Podílejí se na ní i organizace z Mnichovohradišťska

Beseda ředitele Centra Paraple Davida Lukeše s Kateřinou Maxovou, která i přes svůj vlastní handicap organizuje pobyty pro lidi se dětskou mozkovou obrnou. Foto: Petr Novák

Ve čtvrtek 14. dubna byla v Praze v Centru Paraple zahájena celorepubliková kampaň Nejsme z jiné planety, kterou iniciovala Kateřina Maxová z Mladé Boleslavi a do které se zapojily i organizace z Mnichovohradišťska.

Smyslem kampaně je ukázat, že i handicapovaní touží po svobodném životě, seberealizaci, zapojení do pracovního procesu a společenského života, tak jako zdraví lidé. A že bychom neměli podléhat předsudkům vůči nim například kvůli vzhledu či špatné mluvě. I handicapovaní mohou dokázat velké věci.

Nejen primář Pantoflíček, ale i basketbalový hráč ze zájezdního hostince. Ota Jirák bavil diváky na besedě v Kosmonosích

S moderátorem Pavlem Petrem si Ota Jirák povídal o mnoha zajímavých tématech. Foto: Petr Novák

Věděli jste, že Ota Jirák hrál basketbal? I to na sebe prozradil ve čtvrtek 14. dubna na besedě v zrcadlovém sálu zámku Kosmonosy. Výtěžek z dobrovolného vstupného pomůže devítiletému Tadeáškovi Dragounovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Obce na Mnichovohradišťsku mohou získat podporu na rozvoj volnočasových zařízení

Obce na Mnichovohradišťsku mohou získat podporu na rozvoj volnočasových zařízení. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Nadační fond Škoda Auto v těchto dnech otevřel druhé kolo grantové výzvy na podporu rozvoje obecních volnočasových zařízení. O podporu mohou žádat obce a jejich příspěvkové organizace na Mnichovohradišťsku i dalších lokalitách.

Nadační fond Škoda Auto chce podpořit co nejvíce lidí v aktivním trávení volného času a v jejich setkávání. I v roce 2022 proto mohou zástupci z řad měst a obcí žádat o nadační příspěvek na výstavbu či revitalizaci zařízení pro trávení volného času. 

Handicapovaní nejsou z jiné planety. Kampaň mladoboleslavského spolku startuje v Praze v Centru Paraple

Kateřina Maxová už třicet let organizuje pobyty pro lidi s dětskou mozkovou obrnou. Foto: archiv Kateřiny Maxové

Kateřina Maxová z Mladé Boleslavi již třicet let organizuje pobyty pro lidi s dětskou mozkovou obrnou. Za tu dobu zažila nejen mnoho radostných momentů při pomáhání druhým, ale také řadu předsudků, které veřejnost k ní nebo k jiným handicapovaným měla. A právě na takové předsudky má upozornit celorepubliková kampaň Nejsme z jiné planety, která bude zahájena ve čtvrtek 14. dubna v Praze v Centru Paraple.

Ota Jirák zavítá na besedu do Kosmonos. Výtěžek ze vstupného pomůže handicapovanému chlapci

Ota Jirák. Foto: Lucie Velichová

Ve čtvrtek 14. dubna usedne do Křesla pro hosta v zrcadlovém sálu zámku Kosmonosy populární herec a dabér Ota Jirák. Pořad začne v 18 hodin a bude mít charitativní podtext. 

Výtěžek z dobrovolného vstupného pomůže devítiletému Tadeáškovi Dragounovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou. V nedávné době také prodělal operaci očí. Potřebuje nový tablet, na který můžete přispět i vy. Stačí dorazit na besedu.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top