Pravidelná zkouška sirén je zrušena i v dubnu

Pravidelná zkouška sirén je zrušena i v dubnu

V souvislosti s válkou na Ukrajině se ani první dubnovou středu v měsíci (6. dubna 2022) nebude konat dne pravidelná zkouška sirén. Rozhodl o tom generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky.

Stejně jako minulý měsíc je důvodem snaha předejít nežádoucí panice mezi obyvatelstvem, především pak mezi občany z Ukrajiny, kteří uprchli před válkou do České republiky.

O zkouškách sirén

Na mnichovohradišťské faře pokračuje sbírka potravin a oblečení pro ukrajinské uprchlíky

Na mnichovohradišťské faře pokračuje sbírka potravin a oblečení pro ukrajinské uprchlíky. Foto: farnost Mnichovo Hradiště

Stodola v areálu mnichovohradišťské fary naproti kostelu sv. Jakuba funguje jako sběrné místo pro příjem humanitární pomoci určené ukrajinským uprchlíkům, kteří jsou ubytovaní ve městě i v okolních obcích. V tomto týdnu byla sbírka obnovena.

Mnichovo Hradiště spustilo krizovou linku pomoci ukrajinským uprchlíkům

Mnichovo Hradiště spustilo krizovou linku pomoci ukrajinským uprchlíkům

V úterý 29. března spustilo město Mnichovo Hradiště krizovou linku na pomoc Ukrajincům, kteří se do regionu dostávají v souvislosti s válkou na Ukrajině. Linka funguje na telefonním čísle +420 326 77 66 88 v českém a ukrajinském jazyce.

OBRAZEM: Večer pro Ukrajinu v mladoboleslavském divadle

Večer pro Ukrajinu v mladoboleslavském divadle. Foto: Vanda Schollaert

Večer 22. března 2022 byl v mladoboleslavském divadle věnován Ukrajině. Od 19 hodin měli diváci možnost zhlédnout na velké scéně unikátní hudebně-divadelní setkání s názvem Večer pro Ukrajinu.

V Bakově pokračuje materiální i finanční sbírka na pomoc Ukrajině

V Bakově pokračuje materiální i finanční sbírka na pomoc Ukrajině

Město Bakov nad Jizerou stále zajišťuje pro občany z Ukrajiny humanitární pomoc. Ta je soustředěna v bývalém OD Jizera na náměstí, kde je zajištěn výdej i případný příjem dalších věcí každou středu od 15 do 16 hodin a v pátek od 11 do 12 hodin. Poptávají se spacáky, karimatky, matrace a knihy pro děti i dospělé v ukrajinštině.

Město také pořádá do 31. března 2022 veřejnou finanční sbírku „Na pomoc Ukrajině“. 

ZUŠ Mnichovo Hradiště zve na výstavu Dívka z Ukrajiny

Základní umělecká škola Mnichovo Hradiště zve na jedinečnou výstavu dívky z Ukrajiny Emmy Hunkové. Foto: ZUŠ Mnichovo Hradiště

Základní umělecká škola Mnichovo Hradiště zve na jedinečnou výstavu dívky z Ukrajiny Emmy Hunkové, která žije v Mnichově Hradišti a dochází již téměř rok do výtvarného oboru ZUŠ. Je velmi talentovaná a ve svém světě ticha vytváří nezaměnitelná díla, která jsou nyní k vidění v galerii Konírna.

Slavnostní zahájení se konalo ve středu 16. března 2022. O hudební doprovod se postaral první houslista libereckého divadla Jurij Horbachuk původem z Ukrajiny.

Výstava potrvá do 20. dubna 2022. Návštěva mimo běžnou otevírací dobu je možná po dohodě.

Přispějte do sbírky hraček pro děti ukrajinských válečných uprchlíků

Přispějte do sbírky hraček pro děti ukrajinských válečných uprchlíků. Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

Město Mnichovo Hradiště zahajuje pro skupinu dětí ukrajinských válečných uprchlíků sbírku hraček. Pokud níže uvedené hračky v perfektním stavu můžete obratem poskytnout, neváhejte je v časech úředních hodin donést na podatelnu městského úřadu.

Jaké hračky město poptává?

Firma Nábytek Honza vytvořila vzdělávací omalovánky pro ukrajinské děti

Firma Nábytek Honza vytvořila vzdělávací omalovánky pro ukrajinské děti

Pracovníci mnichovohradišťské rodinné firmy Nábytek Honza vytvořili edukativní omalovánky pro ukrajinské děti. Majitel firmy Jan Nohýnek dnes předal první výtisky na sběrné místo humanitární pomoci na mnichovohradišťské faře.

Omalovánky jsou také volně ke stažení a šíření na následujících odkazech:

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top