Adaptační skupiny budou fungovat i o prázdninách. Pomůžete dětem porozumět českému jazyku?

Adaptační skupiny budou fungovat i o prázdninách. Pomůžete dětem porozumět českému jazyku? Ilustrační foto: město Mnichovo Hradiště

Do dvou adaptačních skupin pro ukrajinské děti, které budou fungovat v období letních prázdnin v Mnichově Hradišti, město hledá česky mluvící „učitele“, rodilé mluvčí, s jejichž přispěním si budou děti zvykat na český jazyk a učit se mu, aby byly připravené v září nastoupit do českých škol a školek. Pedagogická kvalifikace není nutná, je však výhodou. Výše hodinové mzdy může v souvislosti s praxí a kvalifikací být 250–400 Kč.

Mladší skupina (3–6 let) bude fungovat v prostorách Klubu na náměstí, starší skupina (7–15 let) ve Volnočasovém centru v Zámecké ulici. Skupiny budou v provozu každý všední den od 4. července do 31. srpna. U menších dětí je třeba pokrýt výuku češtiny v čase od 8 do 12 hodin, starší skupina bude mít dvouhodinovou výuku češtiny od 8:30 do 10:30 hodin. Na místě budou vždy přítomné také ukrajinské pedagožky.

Zájemci se mohou hlásit i v případě, že své služby nemohou například vzhledem k dovoleným nabídnout na celé období či na každý den. Cílem je zajistit tolik pracovníků, kolik jich bude třeba k zajištění požadovaného provozu. Spolupráce bude probíhat na DPP a smlouva bude na dobu určitou do 31. srpna. Své životopisy můžete posílat na ukrajina@mnhradiste.cz.

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top