Představujeme sbírku receptů provoněnou pořádnou porcí vzpomínek

Foto: Denní centrum pro seniory Jizera

Rádi bychom vám představili sbírku receptů klientů Denního centra pro seniory JIZERA z Mnichova Hradiště a Bakova nad Jizerou. Tato naše knížka vznikla tak trochu souhrou náhod. Od roku 2017 lektoruji v Centru pravidelné tréninky paměti, kde v rámci našich výukových hodin také vzpomínáme třeba na to, co naši senioři dříve rádi doma vařili. Jaké kulinářské prožitky se jim zapsaly do paměti tak, že si je dodnes pamatují. Vzájemně tak sdílíme prostřednictvím různých reminiscenčních technik zážitky a upomínáme si na známé obrazy z našich životů.

Základní umělecká škola ve finále roku 2022: Vánoční koncert, jarmark a výstava malíře Jana Gablera

Ve dvoře ZUŠ můžete navštívit v galerii Konírna výstavu českého malíře a grafika Jana Gablera. Foto: ZUŠ Mnichovo Hradiště

Kdo prochází kolem Základní umělecké školy v Palackého ulici v Mnichově Hradišti, může sledovat čilý ruch. V poslední době, v předvánočním období, zvýšený ještě více než jindy. Přišla doba intenzívních příprav a realizací – četných koncertů a vystoupení, účasti na jarmarku, výstavy.

Zastupitelé Mnichova Hradiště se sejdou tento týden v komunitním centru. Mimo jiné budou schvalovat rozpočet města

Zastupitelstvo města Mnichovo Hradiště. Ilustrační foto: Petr Novák

Ve středu 7. prosince od 17 hodin se koná poslední letošní zasedání Zastupitelstva města Mnichovo Hradiště. Tentokrát se zastupitelé nesejdou v sále Základní školy Studentská, jak je zvykem, ale v komunitním centru v Mírové ulici.

Jedním z hlavních bodů programu bude schvalování návrhu rozpočtu města na příští rok. Jednání je veřejné.

 

Studenti Gymnázia Mnichovo Hradiště vyhráli soutěž na Technické univerzitě v Liberci

Studenti Gymnázia Mnichovo Hradiště vyhráli soutěž na Technické univerzitě v Liberci. Foto: Gymnázium Mnichovo Hradiště

Na využití 3D tisku ve výuce se zaměřila podzimní soutěž, kterou uspořádala Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci. Byla určena pro studenty středních škol a jejich úkolem bylo vytvořit výukový model zhotovený převážně pomocí 3D tisku. Do 1. kola se přihlásilo 15 týmů jak z Liberecka, tak i z jižních Čech či Karviné. Do listopadového finále bylo vybráno 10 týmů, z nichž se jich nakonec zúčastnilo osm.  

OBRAZEM: Koncert dětského sboru Zvonky v kostele sv. Kateřiny v Dolním Bousově

Koncert dětského sboru Zvonky v kostele sv. Kateřiny v Dolním Bousově. Foto: Zdeněk Plešinger

V pátek 2. prosince 2022 v kostele sv. Kateřiny v Dolním Bousově koncertoval dětský sbor Zvonky z Mnichova Hradiště.

Kostel byl plný. Všem, kteří na koncert přišli, se vystoupení líbilo. Nikomu nevadilo, že se výrazně ochladilo.

Poslech zpěvu s doprovodem klavíru, adventní čas – to zahřeje u srdce i v mrazu.

Text a foto: Zdeněk Plešinger

Dobrovolnice a canisterapeutka Markéta Poušková: Je úžasné, když vidíte, co váš pes s pacientem dokáže

Foto: Klaudiánova nemocnice

V úterý 22. listopadu byli v Mladé Boleslavi slavnostně oceněni dobrovolníci v sociální a zdravotnické oblasti. Tento symbolický akt se tradičně koná u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který připadá na 5. prosince. Oceněni byli jednak dobrovolnici města Mladá Boleslav, jednak dobrovolníci Klaudiánovy nemocnice, jejíž součástí je i oddělení následné péče (dříve „LDN“) v Mnichově Hradišti. Jednou z oceněných dobrovolnic, která se věnuje canisterapii a se svým psem pravidelně dochází i k pacientům do Mnichova Hradiště, je Markéta Poušková z Mladé Boleslavi.

Dokument a následná beseda otevřou v kině téma závislosti a traumatu

Dokument a následná beseda otevřou v kině téma závislosti a traumatu

Spolek KOMUNIKUJI, z. s., pozve 12. prosince do Kina Mnichovo Hradiště na benefiční promítání dokumentu o dr. Gaborovi Matém Moudrost traumatu a následnou besedu s Markétou Černouškovou, Gábinou Ducháčkovou a Tomášem Paprštejn​em. Večerem provází Markéta Čermáková.

Restaurace a hotel U Hroznu ke konci roku končí. Budova nabídne dočasné krizové přístřeší a za pár let by měla sloužit jako muzeum

Restaurace a hotel U Hroznu ke konci roku končí. Budova nabídne dočasné krizové přístřeší a za pár let by měla sloužit jako muzeum. Foto: Petr Novák, 1. prosince 2022

V roce 2019 město Mnichovo Hradiště koupilo hotel U Hroznu, památkově chráněný objekt na Masarykově náměstí, a to s vidinou, že sem výhledově přemístí městské muzeum a infocentrum. Cestu, kterou by se mohla připravovaná rekonstrukce a adaptace ubírat, naznačila architektonická studie, jejíž autoři navrhli vytvoření velkorysých vzdušných, otevřených prostor plných světla. Zásadní úpravy si ovšem vyžádaly opakované konzultace mezi zástupci města a památkáři.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top