Dětský den NATO 2022 nabídne opět řadu atrakcí

Dětský den NATO 2022 nabídne opět řadu atrakcí. Foto: pořadatel

Stejně jako v minulých letech, i tento rok sdružení WAYPOINT MH, za podpory města Mnichovo Hradiště, Letiště Mnichovo Hradiště, organizace NATO a dalších sdružení, pořádá Dětský den NATO, tentokrát již 4. ročník.

Cílem neziskového sdružení WAYPOINT MH je zatraktivnění přilehlé oblasti letiště Mnichovo Hradiště a podpora regionálních sportovních a rekreačních aktivit.

Státní zámek Zákupy se v pondělí 12. září otevře hendikepovaným

Státní zámek Zákupy se v pondělí 12. září otevře hendikepovaným. Foto: Liberecký kraj

Projekt Památky bez bariér přináší možnost navštívit Státní zámek Zákupy i hendikepovaným. Vstup je zdarma pro držitelé průkazů TP, ZTP/P a ZTP i jejich asistenty. Kapacita prohlídek je omezená, proto je rezervace nutností. Projekt organizuje Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky (NRZP ČR) společně s Národním památkovým ústavem (NPÚ).

V ulicích Víta Nejedlého, Jana Švermy a Šlikově nepoteče 18. srpna voda

V ulicích Víta Nejedlého, Jana Švermy a Šlikově nepoteče 18. srpna voda

Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Bolelav upozorňuje na odstávku vody, která je naplánovaná v ulicích Víta Nejedlého, Jana Švermy a Šlikově na čtvrtek 18. srpna. S omezením je třeba počítat v čase mezi 8. a 15. hodinou. Kterých nemovitostí se odstávka týká, je dobře vidět v orientační mapce.

Kontejnery s pitnou vodou budou přistaveny v ulici Víta Nejedlého čp. 395 a v ulici Jana Švermy čp. 891. Náhradní zdroj vody zajišťuje dispečink Vodovodů a kanalizací Mladá Boleslav (tel. 326 376 130).

Komunální volby: V Hradišti kandidují jen ODS a Žijeme pro Hradiště. Současný starosta končí

Ondřej Lochman během voleb do Poslanecké sněmovny vloni na podzim. Foto: Petr Novák

Již teď je jasné, že do nového zastupitelstva Mnichova Hradiště, které vzejde z podzimních komunálních voleb, neusedne nikdo z hnutí ANO ani z koalice ČSSD a SZ, které mají zastoupení v současném volebním období. Ani jedno z těchto uskupení totiž do aktuálních voleb nepodalo kandidátku. Nekandiduje ani žádný nový subjekt. O vedení města se tak od podzimu podělí pouze dvě uskupení – ODS a Žijeme pro Hradiště (ŽpH).

Na Olšině mají děti novou houpačku a hrad se skluzavkou

Na Olšině mají děti novou houpačku a hrad se skluzavkou. Foto: město Mnichovo Hradiště

Začátkem července byly na Olšině v sousedství restaurace Pod Hrady umístěny nové herní prvky pro děti. Konkrétně jde o pružinovou houpačku a dětský hrad se skluzavkou a houpačkami. Nacházejí se ve spodní části zdejšího hřiště a jejich instalace si vyžádala trvalé přesunutí fotbalové brány.

Ulice Komenského a Boženy Němcové dostanou během srpna a září nový povrch

Ulice Komenského a Boženy Němcové dostanou během srpna a září nový povrch. Foto: město Mnichovo Hradiště

Úpravy uličních prostorů v severovýchodní části Mnichova Hradiště pokračují. Aktuálně se připravují podklady vozovek v ulicích Komenského a Boženy Němcové, v Komenského ulici dodavatel aktuálně osazuje obrubníky.

V průběhu srpna a září dostanou obě ulice nový živičný povrch, a vozovky tak budou dokončeny. Chodníky, parkovací stání a křižovatky budou rekonstruovány od jara příštího roku, do té doby však budou všechny tyto povrchy zajištěny provizorně, aby mohly být v mezičase užívány.

Skryté příběhy, Velmistrovu šifru, skřítky Kamínky a mnoho dalšího nabízí prázdninové akce v okolí

Pokud máte chytrý telefon, můžete si stáhnout aplikaci Skryté příběhy a vydat se v Mnichově Hradišti společně s Vincencem z Valdštejna bojovat o ostatky jeho slavného předka Albrechta

Před námi je ještě necelá polovina prázdnin, a tak přinášíme pár tipů na hry a výlety v Mnichově Hradišti a okolí nejen pro děti.

V Podolí nepoteče v úterý 9. srpna voda

V Podolí nepoteče v úterý 9. srpna voda. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Z důvodu výměny armatur dojde v úterý 9. srpna mezi 8. a cca 12. hodinou k odstávce vody v místní části Mnichova Hradiště Podolí.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top