Osobnost Adama Zalužanského přiblíží panelová výstava na mnichovohradišťském náměstí

Osobnost Adama Zalužanského přiblíží panelová výstava na mnichovohradišťském náměstí

V sobotu 22. června v 10 hodin proběhne na náměstí před vchodem do radnice slavnostní otevření venkovní panelové výstavy, která přiblíží život a dílo Adama Zalužanského ze Zalužan.

Tento významný lékař, botanik, pedagog a rektor Karlovy univerzity se narodil v našem městě pravděpodobně v roce 1555, ale pro naše občany je zatím osobou spíše neznámou.

Základní školu Studentská povede i v dalších letech Vladimír Čermák, v konkursním řízení obhájil post ředitele

Základní školu Studentská povede i v dalších letech Vladimír Čermák, v konkursním řízení obhájil post ředitele. Foto: město Mnichovo Hradiště

V průběhu jara probíhalo konkursní řízení na obsazení pozice ředitele ZŠ Studentská. To se rozhodla už na začátku roku vyhlásit rada města vzhledem ke končícímu šestiletému funkčnímu období dosavadního ředitele Vladimíra Čermáka.

Díky Melounu pro Hradiště se promění park u Domova Modrý kámen. Jak dopadly ostatní přihlášené návrhy?

Díky Melounu pro Hradiště se promění park u Domova Modrý kámen. Jak dopadly ostatní přihlášené návrhy?

O vítězném projektu 2. ročníku Melounu pro Hradiště je rozhodnuto! S výrazným náskokem v něm zvítězil návrh Věry Bělíkové Rozkvetlý a bezpečný park, který získal 268 hlasů. Klienti Domova Modrý kámen se tak mohou těšit na kompletní proměnu parku, kde rádi tráví čas, na nové trvalkové záhony, rozkvetlé keře i upravené cestičky. Více o projektu se můžete dozvědět na webu Melounu.

Digitalizace odboru dopravy šetří obyvatelům čas i peníze. Město spolupracuje s ministerstvem

Digitalizace odboru dopravy šetří obyvatelům čas i peníze. Město spolupracuje s ministerstvem

Mezi Městským úřadem Mnichovo Hradiště, konkrétně jeho odborem dopravy, a Ministerstvem dopravy ČR probíhá prakticky již od roku 2018 živá spolupráce. Ta se dosud týkala například zavádění digitálních fotografií a podpisů, elektronických žádostí o řidičský průkaz nebo elektronických podání žádostí na úseku agendy vozidel.

Stavba úseku cyklostezky Greenway Jizera mezi Veselou a Bakovem by měla být zahájena v roce 2026

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Středočeský kraj chce při dobudování cyklostezky Greenway Jizera spolupracovat s Bakovem nad Jizerou. Konkrétně jde o výstavbu stezky mezi pískovnou Veselá a Bakovem. Krajští radní doporučili zastupitelstvu uzavření smlouvy.

Meloun pro Hradiště vyhrál návrh proměny parku v Domově Modrý kámen

Foto: Markéta Červinková

Rozkvetlý a bezpečný park, to je název vítězného návrhu druhého ročníku participativního rozpočtu Meloun pro Hradiště, který podala obyvatelka Domova Modrý kámen Věra Bělíková.

Město Mnichovo Hradiště děkuje všem 668 hlasujícím, že se zapojili a věnovali čas místu, kde žijí, návrhům, které měly ambici ve veřejném prostoru něco vylepši a změnit. To je velká hodnota. 

Rekonstrukce za 42 milionů je u konce, z budovy Klubu zmizelo lešení

Foto: město Mnichovo Hradiště

Generální rekonstrukce budovy Klubu Mnichovo Hradiště končí. Dělníci z historického objektu právě odstranili lešení a Klub se zaskvěl v nové kráse. Dům, v němž v minulosti sídlil okresní soud, byl zbaven brizolitové fasády z éry socialismu a po 50 letech získal opět někdejší pozdně klasicistní podobu – včetně trojúhelníkových průčelí v podkroví. Kulturní organizace města se do svého vrátí po tříletém exilu a kulturní programy v budově Klubu nabídne už letos na podzim.

Muzejní noc 2024 přinese unikátní možnost poznat interiéry bývalého kapucínského kláštera

Muzejní noc 2024 přinese unikátní možnost poznat interiéry bývalého kapucínského kláštera

Kdy jste se naposledy procházeli v místech, která jsou více než 300 let stará? Během letošní Muzejní noci vás právě do takových prostor v Mnichově Hradišti vezmou pracovníci Muzea města Mnichovo Hradiště. Navštívit můžete bývalý kapucínský klášter, který se nachází v ulici V Lipách čp. 151, za kostelem Tří králů a kaplí sv. Anny. Veřejnosti je to prostor běžně nepřístupný, do části objektu se v dnešní době dostanou jen hosté Fokusu. V pátek se ale můžete podívat i tam, kam se běžný návštěvník nedostane. 

Co muzeum na páteční večer 14. června připravilo?

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top