6. června město představí výsledky architektonické soutěže na úpravu školního areálu Studentská

6. června město představí výsledky architektonické soutěže na úpravu školního areálu Studentská

Mnichovo Hradiště plánuje v budoucích letech rozšířit školní areál ZŠ Studentská o nové učebny a sportovní prostory. Reaguje tak na nedostačující prostorovou kapacitu místních základních škol a zároveň usiluje o vytvoření dobrých podmínek pro výuku.

Mnichovo Hradiště zná výsledky soutěže o návrh na sportovní halu a přístavbu školy

Mnichovo Hradiště zná výsledky soutěže o návrh na sportovní halu a přístavbu školy. Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Město Mnichovo Hradiště zveřejnilo výsledky soutěže o návrh na přístavbu školního areálu ve Studentské ulici, který by se měl v budoucnu rozrůst o nové křídlo, pavilon základní školy a sportovní halu. Podle poroty předložil nejlepší návrh ateliér Svobodová Blaha, se kterým město nyní bude jednat o smlouvě na přípravu projektové dokumentace.

V ulici Čsl. armády začíná zkušební provoz parkoviště

Parkoviště v ulici Čsl. armády na snímku z konce dubna. Foto: město Mnichovo Hradiště

Během příprav revitalizace mnichovohradišťské ulice Čsl. armády bylo prioritou, aby komplikace v podobě omezených možností parkování trvaly po co nejkratší dobu. Firma Stavotrans toto přání vyslyšela a první část prací dokončila v předstihu. Už v prvních květnových dnech tak je možné zahájit na nově vybudovaném parkovišti zkušební provoz.

Peníze na obnovu cest, škol nebo knihoven. Obce mohou žádat o dotace na svůj rozvoj

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo téměř 2,4 miliardy korun na rozvoj malých a středních obcí v regionech. Peníze půjdou třeba na obnovu cest, škol nebo knihoven.

Obce mohou žádat o dotaci na podporu architektonických a urbanistických soutěží

Obce mohou žádat o dotaci na podporu architektonických a urbanistických soutěží

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o dotaci na podporu architektonických a urbanistických soutěží obcí. Využívání těchto soutěží patří mezi způsoby, jak obce mohou zlepšit kvalitu a atraktivitu vystavěného prostředí. Pro žadatele je připraveno celkem 5 milionů korun.

Brána do Českého ráje i symbolika propojování lidí. V Mnichově Hradišti byla slavnostně zahájena stavba lávky přes D10

Ondřej Lochman, Jiří Plíhal, architekt David Ambros z AP Atelieru, náměstek ministra dopravy Václav Bernard, obchodně-technický ředitel firmy BREX Ladislav Vodička, člen dozorčí rady NFŠA Bohdan Wojnar, člen správní rady NFŠA Martin Hrdlička, ředitel NFŠA Ladislav Kučera a spolumajitel subdodavatelské firmy Excon Martin Kovář. Foto: Petr Novák

V únoru došlo k podpisu smlouvy mezi městem Mnichovo Hradiště a firmou BREX, která bude stavět lávku přes dálnici D10 ve směru na Horku. Stavba v hodnotě 36 milionů korun začala v pondělí 3. dubna symbolickým poklepáním na základní kámen. Hotovo by mělo být letos na podzim.

V průběhu dubna mohou obce podávat přihlášky do soutěže Vesnice roku

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš zahájil v prostorách Senátu společně s náměstkem ministra zemědělství Radkem Holomčíkem, předsedkyní Spolku pro obnovu venkova Veronikou Vrecionovou a místopředsedou Svazu měst a obcí ČR Pavlem Drahovzalem v pořadí už 27. ročník soutěže Vesnice roku. Záštitu nad ním převzal předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil a také Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova.

Krajští radní probrali novinky v projektu Digitální technické mapy

Krajští radní probrali novinky v projektu Digitální technické mapy

Digitální technická mapa (DTM), jeden z nejdůležitějších IT projektů České republiky, který brzy umožní zrychlení stavební řízení a zjednoduší starostům i občanům zjišťování vedení inženýrských sítí, získává už jasné obrysy. Kraj navíc chystá webinář pro vedení obcí. O dosavadních krocích hovořili ve čtvrtek 23. března na svém zasedání radní Středočeského kraje.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top