Technická četa v Bakově má na jaře plné ruce práce

V dubnu proběhlo velké čištění komunikací po zimním období. Foto: město Bakov nad Jizerou

Je tu jaro, takže sekačky technické čety v Bakově nad Jizerou frčí na plné obrátky. Sází se květiny a stromy. K tomu je zapotřebí uklízet město, opravovat a udržovat techniku a majetek města, přidat pomocnou ruku k dílu při akcích pořádaných nejen městem, ale i zájmovými či sportovními organizacemi.

Mnichovo Hradiště slavnostně otevřelo lávku přes D10 a představilo poesiomat

Foto: Michaela Švermová

V pondělí 13. května se konalo slavnostní otevření nové lávky dálnici D10 na Horku, spojené s představením mnichovohradišťského poesiomatu.

Kromě zástupců vedení města v čele se starostou Jiřím Plíhalem a místostarosty Ondřejem Lochmanem a Janem Marešem novou lávku otevřeli architekt Josef Pleskot, z jehož Atelieru AP návrh lávky pochází, Dana Teichmanová ze Státního fondu dopravní infrastruktury, Dalibor Gregor z firmy Excon či Martin Hrdlička z Nadačního fondu Škoda Auto.

V pondělí bude slavnostně otevřena lávka přes D10 a představen mnichovohradišťský poesiomat

Foto: NF Škoda Auto

Město Mnichovo Hradiště zve v pondělí 13. května od 16 hodin na slavnostní otevření nové lávky dálnici D10 na Horku. Spojeno bude s drobným pohoštěním a také na představením mnichovohradišťského poesiomatu.

Slavnostní otevření se uskuteční za přítomnosti partnerů a dodavatelů stavby i architekta Josefa Pleskota – právě z jeho Atelieru AP pochází návrh nové brány do Českého ráje. Oblouková lávka s ocelovou konstrukcí o délce zhruba 50 metrů navazuje na osu historické lipové Husovy aleje, kterou přetnula v 80. letech stavba dálnice D10.

Dolnokrupská fara má znovu otevřeno

Krajští radní navštívili SOU Hubálov, Kofolu i Domov Modrý kámen. Poté debatovali s občany

Kraje mají v systému naší samosprávy zásadní úlohu. Zaštiťují mnoho klíčových služeb a institucí v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb, školství, dopravy či kultury. Je tedy důležité, aby se občané seznamovali s činností vedení kraje, ale také aby se krajští radní seznamovali s fungováním těchto služeb v regionech i s případnými nedostatky, které zdejší obyvatele i odbornou veřejnost trápí. Proto vedení Středočeského kraje pořádá výjezdy do jednotlivých míst na svém území. V úterý 26. března se v čele s hejtmankou Petrou Peckovou vydalo do našeho okolí.

Cestu kaštankou zpříjemňuje koberec modrých květů. Její okolí čeká úprava

Cestu kaštankou zpříjemňuje koberec modrých květů. Její okolí čeká úprava

Začátkem tohoto týdne se v Mnichově Hradišti technická četa města pustila do úprav pěšiny propojující ulici Ivana Olbrachta s vlakovým nádražím. Nevzhledný plot oddělující cestu od železniční trati byl odstraněn a bude z bezpečnostních důvodů nahrazený novým pletivovým oplocením.

Cesta kaštankou už nyní prokoukla a díky koberci rozkvetlých ladoněk, které cestu lemují, je potěchou pro oko.

Lidé budou mít přístup k datům z územního plánování odkudkoliv

Lidé budou mít přístup k datům z územního plánování odkudkoliv

Národní geoportál územního plánování bude od 1. července letošního roku sloužit jako centrální nástroj pro digitalizaci územního plánování a zároveň usnadní související procesy. Bude klíčovým informačním systémem veřejné správy, který umožní koordinaci a sdílení územních plánů včetně návrhů, zasílání připomínek nebo námitek online a také výrazně omezí byrokracii. Informační systém společně s hardware zajistí společnost Sevitech CZ za zhruba 151 milionů korun.

Středočeský kraj plánuje rekonstruovat desítky mostů. Například u Bakova nad Jizerou a Rečkova

Most ev. č. 276-008 (silnice II/276 přes železniční trať u Bakova nad Jizerou). Foto: mapy.cz

Minulý týden schválili radní Středočeského kraje rekonstrukci 67 mostů na krajských silnicích. Zařadili je do projekční přípravy a investičního Zásobníku akcí 2021+. Jsou mezi nimi i mosty u Bakova nad Jizerou a Rečkova. Na rekonstrukce bude kraj žádat dotace z unijních i národních zdrojů.

„U mostů je nezbytnou nutností zahájení výběrových řízení na vypracování projektových dokumentací z důvodu jejich havarijního stavu, omezené použitelnosti nebo aktuální nízké zatížitelnosti,“ vysvětlil nutnost zásahu Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top