Na sobotním vánočním jarmarku bude doprodej upomínkových předmětů na LIAZ

Na sobotním vánočním jarmarku bude doprodej upomínkových předmětů na LIAZ. Foto: město Mnichovo Hradiště

Na vánočním jarmarku v sobotu 9. prosince bude možné ve stánku městského infocentra zakoupit liazácké upomínkové předměty, kterým vévodí doprodej limitované stavebnice LIAZ, půllitry a trička.

Rovněž zde bude možné zakoupit tradiční sběratelské vánoční hrnky s motivem z Mnichova Hradiště.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Z ulic Mnichova Hradiště zmizely čtyři vraky, další je budou následovat

Ilustrační foto: Petr Novák

V posledních týdnech se podařilo z mnichovohradišťských ulic odstranit celkem čtyři autovraky. Ve třech případech díky úspěšnému kontaktování majitelů, v jednom případě po uplynutí zákonné lhůty. Toto se ovšem stalo na náklady města. Další vraky městská policie předala k dořešení ve správním řízení. Za jak dlouho z ulic zmizí i ty?

Silnice mezi Bělou pod Bezdězem a Bakovem nad Jizerou by měla být zprůjezdněna ve středu 6. prosince

Silnice mezi Bělou pod Bezdězem a Bakovem nad Jizerou by měla být zprůjezdněna ve středu 6. prosince

Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje informovala o uzavírce silnice II/276 v úseku Velký Rečkov (III/26823) – Bělá pod Bezdězem k Pražské ulici (III/27234a).

Důvodem je odklízení spadaných stromů a zprůjezdnění silnice.

Uzavírka ovlivňuje i autobusovou dopravu. Autobusová linka 739 neobsluhuje tyto zastávky:

Odborářský protest dnes odpoledne omezí provoz v Mladé Boleslavi. Nutné je počítat se zpožděním autobusů v celém regionu

Ilustrační foto: PID

Z důvodu shromáždění odborů KOVO MB Škoda Auto bude v pondělí 27. listopadu v době od 12 do 16 hodin uzavřena část třídy Václava Klementa mezi ulicemi Jana Palacha a U Stadionu v lokalitě nového hřbitova. 

Autobusové linky Pražské integrované dopravy (PID) 315, 345, 714, 715, 736, 737, 763 a 775 musí po objízdných trasách přes sídliště a po dobu uzavírky je zrušena zastávka Mladá Boleslav, Nový hřbitov. Jako náhradní můžete využít zastávku Mladá Boleslav, aut. st. 

Kniha o dálnici D10 byla pokřtěna vodou z Jizery

Kniha o dálnici D10 byla pokřtěna vodou z Jizery. Foto: Petr Novák

V pondělí 20. listopadu se v přednáškovém sále Státního okresního archivu Mladá Boleslav uskutečnil slavnostní křest knihy Dálnice D10 – historie výstavby na území Středočeského kraje.

Kniha obsahuje velké množství technických detailů, ale i spoustu unikátních fotografií, plánů, jmen pracovníků, kteří se na výstavbě podíleli, a dalších zajímavostí. Zaujme tak nejen fanoušky dopravních staveb a techniky, ale i pamětníky nebo kohokoliv, kdo dálnici pravidelně využívá v současnosti – což je v našem regionu asi téměř každý.

Začalo podzimní čištění ulic města, pozor na zákazy parkování

Začalo podzimní čištění ulic města, pozor na zákazy parkování. Foto: město Mnichovo Hradiště

V těchto probíhá pravidelné podzimní čištění ulic Mnichova Hradiště a jeho místních částí. Město proto prosí obyvatele a návštěvníky, aby respektovali omezení parkování vyznačené dopravními značkami.

V případě nerespektování zákazu zastavení mohou být kromě pořádkové pokuty vyměřeny řidiči k úhradě i náklady za manipulaci s vozidlem.

Podrobný harmonogram čištění naleznete na webu města.

V mladoboleslavském archivu bude slavnostně představena kniha Jana Juřeny o historii dálnice D10

V mladoboleslavském archivu bude slavnostně představena kniha Jana Juřeny o historii dálnice D10

Zájemce o regionální historii i o historii dopravy jistě potěší knižní novinka, jejímž autorem je Jan Juřena. Publikace mapuje historii výstavby středočeské části dálnice D10, zasazuje ji do kontextu do vývoje silniční sítě v kraji a podrobně mapuje okolnosti a technické detaily stavby jednotlivých úseků.

Kniha bude slavnostně představena v pondělí 20. listopadu bude od 17 hodin ve státním okresním archivu Mladá Boleslav, který se nachází v budově hradu (Staroměstské náměstí čp. 1). Na místě bude též možnost zakoupení.

Novou lávku přes Jizeru slavnostně otevřela hejtmanka a další vzácní hosté. Poté se účastníci vydali na vlastivědnou procházku

Novou lávku přes Jizeru slavnostně otevřela hejtmanka a další vzácní hosté. Foto: Petr Novák

I přes mírně deštivé počasí dorazily v pondělí 13. listopadu desítky lidí na slavnostní otevření lávky přes Jizeru. Program začal ve 14 hodin na levém břehu Jizery, v sousedství výrobního závodu společnosti Kofola.

Mezi hlavními hosty byla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková a středočeský radní pro dopravu Petr Borecký. Spolu s nimi přestřihli pásku zástupci Mnichova Hradiště a Kláštera Hradiště nad Jizerou, tedy sídel, která lávka spojuje. Z Mnichova Hradiště to byli starosta Jiří Plíhal a místostarosta Ondřej Lochman, z Kláštera starosta Jiří Navrátil.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top