Dopravní podnik Kněžmost prodal poslední autobus a definitivně ukončil svou činnost

Foto: obec Kněžmost

Poslední autobus z vozového parku Dopravního podniku Kněžmost byl tento týden prodán a bude již nosit jiné barvy. Informovala o tom obec na svém webu.

Uvedeným krokem byla definitivně ukončena etapa, která trvala téměř 27 let, kdy si obec Kněžmost velkou část místní dopravy zařizovala vlastními silami.

V pondělí bude slavnostně otevřena lávka přes D10 a představen mnichovohradišťský poesiomat

Foto: NF Škoda Auto

Město Mnichovo Hradiště zve v pondělí 13. května od 16 hodin na slavnostní otevření nové lávky dálnici D10 na Horku. Spojeno bude s drobným pohoštěním a také na představením mnichovohradišťského poesiomatu.

Slavnostní otevření se uskuteční za přítomnosti partnerů a dodavatelů stavby i architekta Josefa Pleskota – právě z jeho Atelieru AP pochází návrh nové brány do Českého ráje. Oblouková lávka s ocelovou konstrukcí o délce zhruba 50 metrů navazuje na osu historické lipové Husovy aleje, kterou přetnula v 80. letech stavba dálnice D10.

Uzavírka silnice Malobratřice–Kamenice je prodloužena do 22. května

Uzavírka silnice Malobratřice–Kamenice je prodloužena do 22. května

Uzavírka silnice III/2683 mezi obcemi Malobratřice (konec obce) a Kamenice (začátek obce) z důvodu frézování a pokládky asfaltu mezi obcemi Malobratřice a Kamenice je prodloužena do 22. května. 

Objízdná trasa vede z Malobratřic po silnici  I/268, přes Kněžmost, Suhrovice, Drhleny do Čížovky a z Malobratřic po II/268 na II/279 přes Dobšín do Kamenice. 

V úterý 30. dubna nebudou autobusy obsluhovat zastávky v Čížovce u rozhledny a v Kamenici

Ilustrační foto: Petr Novák

Z důvodu dokončení rekonstrukce povrchů komunikace mezi Čížovkou a Kamenicí se na autobusové lince č. 736 v úterý 30. dubna nebudou obsluhovat dvě zastávky.

V uvedený den se ruší obsluha zastávek Kněžmost, Čížovka, rozhledna a Dobšín, Kamenice.

Využít můžete zastávky Kněžmost, Čížovka a Dobšín, Kamenice, křiž.

Mohlo by vás také zajímat:

Rekonstrukce silnice u Obrubců vstupuje do další etapy. Tím dochází ke změnám jízdních řádů autobusových linek č. 718 a 725

Rekonstrukce silnice u Obrubců vstupuje do další etapy. Tím dochází ke změnám jízdních řádů autobusových linek č. 718 a 725

Tento týden v pátečních ranních hodinách budou změněny etapy rekonstrukce silnice I/16 u obce Obrubce – bude se pracovat na pravém jízdním pruhu ve směru od Mladé Boleslavi. Tím tak od pátku 26. dubna vstupují v platnost výlukové jízdní řády na linkách PID č. 718 a 725.

Obytnou zónu v Hněvousicích čeká v pátek značení parkovacích míst, parkování v ulicích konečně bude oficiální

Foto: město Mnichovo Hradiště

Parkování v mnichovohradišťské místní části Hněvousice je tématem, které mezi místními dlouhodobě rezonuje. Vzhledem k tomu, že část Hněvousic má charakter obytné zóny, oficiálně nebylo v této lokalitě donedávna možné zaparkovat jinde než na vlastním pozemku.

Uvedené pravidlo komplikovalo situaci například těm rodinám, které vlastní více vozů, nebo těm, za kterými dorazila návštěva. Parkovat v obytné zóně lze totiž výhradně na místech k tomu určených.

Od 29. června budou všechny autobusové zastávky v kraji na znamení. Změna přispěje k plynulosti a ekonomice dopravy

Ilustrační foto: Petr Novák

Radní Středočeského kraje tento týden ve čtvrtek schválili změnu v přepravě cestujících. Všechny autobusové zastávky v kraji budou od 29. června na znamení. Kraj reaguje na moderní trendy v západní Evropě, přičemž chce výrazně přispět i ke zpřehlednění cestování, plynulosti i celkové ekonomice dopravy. Projekt už řadu měsíců funguje na Benešovsku a v celé řadě středočeských měst.

Demolice a výstavba mostu ve Čtveříně si vyžádá dopravní omezení

Demolice a výstavba mostu ve Čtveříně si vyžádá dopravní omezení

V noci ze soboty 13. na neděli 14. dubna dojde k demolici mostu e. č. 2797-4 přes D10 ve Čtveříně. Bude provedena demolice mostních polí, odstraněny budou nosné pilíře. 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top