Liberecký kraj dokončuje rekonstrukci Muzea Českého ráje v Turnově

Liberecký kraj dokončuje rekonstrukci Muzea Českého ráje v Turnově. Foto: Liberecký kraj

Rekonstrukce, která navazuje na úspěšné vybudování expozice horolezectví z roku 2019, byla pro muzeum prozatím největším a nejsložitějším projektem v historii muzea. Dokončuje se tím dlouhodobý investiční proces v turnovském muzeu. Rekonstrukce je navržena tak, aby byl domu vrácen jeho původní výraz a historická hodnota.

Mladá Boleslav si připomene Mezinárodní den památky holocaustu. Na transport do Osvětimi tam čekali i Židé z Mnichova Hradiště

Mladá Boleslav si připomene Mezinárodní den památky holocaustu. Na transport do Osvětimi tam čekali i Židé z Mnichova Hradiště

27. leden je Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. Organizace spojených národů jej stanovila v roce 2005 při příležitosti výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Muzeum Mladoboleslavska každoročně při této příležitosti pořádá na nádvoří mladoboleslavského hradu pietní vzpomínku, při které jsou čtena jména těch, kteří z Mladé Boleslavi směřovali do dalších koncentračních táborů.

Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti

Sdružení Český ráj má za sebou již třicátý rok činnosti. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Sdružení Český ráj jako oficiální organizace destinačního managementu již 30 let vytváří turistickou nabídku pro návštěvníky regionu známého doma i v zahraničí.

Pronikněte do historie svateb na Mnichovohradišťsku. Noste do muzea svatební fotografie!

Pronikněte do historie svateb na Mnichovohradišťsku. Noste do muzea svatební fotografie!

Muzeum města Mnichovo Hradiště připravilo na rok 2023 „Svatební výzvu“. Prosí všechny obyvatele města i okolních obcí, zda by se s muzeem podělili o svatební fotografie (své nebo svých předků), na kterých jsou svatby konané do roku 1990 v Mnichově Hradišti a okolí, případně takové, kdy jsou nevěsta a ženich z našeho regionu. Může jít o fotografii, kde je jen nevěsta s ženichem, můžete ale donést i fotku skupinovou anebo třeba fotku ze svatební hostiny.

Tribuna Mnichovohradišťského sportovního klubu vydala během rekonstrukce tajemství

Tribuna Mnichovohradišťského sportovního klubu vydala během rekonstrukce tajemství

V areálu Mnichovohradišťského sportovního klubu (MSK) probíhá rekonstrukce divácké tribuny. Investice ve výši 560 tisíc korun umožnila dotace ze Středočeského kraje (400 tisíc korun) a z města Mnichovo Hradiště (109 tisíc korun). Zbytek uhradí klub z vlastního rozpočtu. Kompletní obměny se po více než 80 letech dočkají všechny pochozí plochy, schodiště, dlažby, sedačky a také vnitřní fasáda.

Nahlédněte do kroniky bakovských ochotníků

Nahlédněte do kroniky bakovských ochotníků

Píše se rok 1973 a bakovští ochotníci začínají (u příležitosti 100. výročí založení spolku) psát kroniku. Od té doby uběhlo dalších 50 let a vy máte možnost si kronikou „zalistovat“ na stránkách Divadelního spolku TYL.

Rok 2023 patří LIAZu. Vrcholit bude velkým květnovým srazem veteránských vozů

Ilustrační foto: archiv redakce

Ve druhé polovině 20. století nebylo v Mnichově Hradišti podniku, který by byl významnější než LIAZ (Liberecké automobilové závody). V letošním roce si připomínáme hned dvě výročí dnes již neexistujícího výrobce nákladních automobilů s mezinárodním renomé – v roce 1953 brány mnichovohradišťského závodu opustil první zde vyrobený vůz značky LIAZ, o 50 let později, v roce 2003, to byl naopak vůz poslední. Vzhledem k významu, který LIAZ pro Mnichovo Hradiště měl, připravuje město na květen velkou akci, která bude atraktivní připomínkou tohoto národního podniku.

Mnichovohradišťský spolek genealogů zve na schůzky v prvním pololetí

Mnichovohradišťský spolek genealogů zve na schůzky v prvním pololetí. Foto: Petr Novák

Mnichovohradišťský spolek genealogů sdružuje přes tři desítky nadšenců zkoumajících své předky, vzájemné příbuzenské vazby a původy rodů a příjmení v našem regionu. Už téměř šest let se schází s výjimkou letních prázdnin pravidelně každý měsíc. V době covidu probíhaly schůzky částečně on-line. Ukázaly se jako zajímavá možnost interakce i bez ohledu na pandemii. Umožňuje-li to situace, schůzky se proto konají dvojí formě zároveň.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top