Letošní festival Proměny v Holičkách u Osečné bude ve znamení stromů

Letošní festival Proměny v Holičkách u Osečné bude ve znamení stromů

Geopark Ralsko připravuje již tradičně Festival přírodního umění s názvem Proměny v jedné ze zaniklých obcí Ralska. Letošní ročník proběhne v zaniklé obci Holičky u Osečné a opět přináší zajímavé novinky.

Program festivalu letos spojí land–art, tedy umění v přírodě s divadlem a uměním performance pod širým nebem. Na místě zaniklé obce se opět sejdou umělci z Česka i sousedního Saska.

Muzeum pořádá speciální prohlídku. Historička Lenka Křížová provede návštěvníky výstavou o svatbách

Foto: Petr Novák

V Muzeu města Mnichovo Hradiště si až do konce srpna můžete prohlédnout výstavu věnovanou svatbám nejen na Mnichovohradišťsku. Její součástí jsou další doprovodné akce, z nichž jednou z nich bude ve čtvrtek 16. května komentovaná prohlídka, kterou bude provázet historička Lenka Křížová.

Tradice folklorního festivalu se přesouvá z Bakova do Hradiště. V sobotu 18. května se můžete těšit na špičkové soubory i kapelu Buty

Tradice folklorního festivalu se přesouvá z Bakova do Hradiště

Pojizerský folklorní festival, jehož dějištěm byl posledních deset let Bakov nad Jizerou, se přesouvá do Mnichova Hradiště. V sobotu 18. května se můžete těšit na půl tuctu folklorních souborů zvučných jmen, na vystoupení místních umělců, pestré občerstvení i na koncerty kapel v čele s Jablkoněm a Buty.

„Mnichovu Hradišti patří obrovské poděkování, že zvedlo hozenou rukavici a že díky němu tradice festivalu pokračuje,“ předesílá ředitel už tradiční kulturní akce Petr Hurt.

Mnichovo Hradiště si připomnělo 8. květen: Projevme úctu těm, kdo pro vítězství a svobodu položili své životy

Mnichovo Hradiště si připomnělo konec druhé světové války. Foto: Petr Novák

„Scházíme se na tomto místě vždy, když se hovoří o svobodě. Když se hovoří o boji za svobodu, o vítězství nad totalitou, nad diktaturou. A s tím, jak přibývají léta od poslední porážky diktatury, s tím, jak blednou tyto okamžiky z našich myslí, je potřeba si více a více vítězství svobody a demokracie připomínat,“ zdůraznil starosta Mnichova Hradiště Jiří Plíhal ve svém projevu během připomínky Dne vítězství 8. května, kterou město pořádalo tradičně na dvou místech – ve Veselé a v parku u nádraží.

Na městském hřbitově v Bakově si připomněli výročí konce války

Foto: město Bakov nad Jizerou

Dnes si připomínáme 79 let od doby, kdy skončila druhá světová válka. Zástupci města Bakov nad Jizerou a veřejnost se v pondělí 6. května sešli na městském hřbitově, aby uctili památku těch, kteří položili své životy v boji za svobodu a mír. 

Přítomní položili věnce a květiny k památníku padlých vojáků, aby vyjádřili úctu a vděčnost k jejich statečnosti a obětavosti.

Vzpomínka na Dana Ženíška (1975–2014)

V kinokavárně v Mnichově Hradišti v říjnu 2011 během filmového festivalu Moudrost stáří na plátně, který pořádal Spokojený domov. Foto: Petr Novák

Dnes je tomu 10 let, kdy nás navždy opustil Daniel Ženíšek (1975–2014) z Mnichova Hradiště.

Dolnokrupská fara má znovu otevřeno

Den vítězství v Mnichově Hradišti nabídne tradiční program, opět zavlají Vlajky pro republiku

Snímek z připomínky 8. května loňského roku. Foto: Petr Novák

Vzpomínkový akt ke Dni vítězství bude v Mnichově Hradišti jako každoročně zahájen hymnou, která v pravé poledne rozezní městský rozhlas. Ve 13 hodin se bude konat setkání u busty Tomáše Garrigue Masaryka ve Veselé, od 14 hodin proběhne pietní akt v Tyršových sadech (v parku u nádraží). V 18 hodin se rozzáří radnice v barvách republiky.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top