Od ledna můžete opět jezdit autobusem do bazénu v Mladé Boleslavi

Ilustrační foto: Petr Novák

Vzpomínáte si na bezplatné svozy do bazénu, které město organizovalo naposledy v roce 2020? Akce Autobusem do bazénu se nyní vrací a v období od ledna do března 2024 nabídne celkem 13 termínů.

Zatímco v minulých ročnících byl cílem autobusu vždy mladoboleslavský aquapark na Štěpánce, tentokrát se budou střídat bazény dva. Mladá Boleslav totiž vzhledem k nedostačující kapacitě rekonstruovala starší bazén v sokolovně v Palackého ulici, který nyní nabízí kultivované prostředí pro kondiční plavání. Za dalšími vodními atrakcemi však zájemci budou muset vyrážet na Štěpánku.

Sobotní jezdecké hry v Kněžmostu nabídnou jako vždy bohatý program i pro veřejnost

Sobotní jezdecké hry v Kněžmostu nabídnou jako vždy bohatý program i pro veřejnost. Foto: JO Kněžmost

Jezdecký oddíl Kněžmost pořádá tradiční jezdecké hry, které proběhnou v sobotu  14. října od 10 hodin v sídle oddílu v Loučném mlýně na Žantově.

Pestrý program divákům nabídne mimo jiné svezení na koních i bohaté občerstvení.

V soutěžních disciplínách bude mít prostor kromě dětí z jezdeckého oddílu a spříznených klubů také veřejnost. Otevřena bude tradiční soutěž v překážkové dráze pro rodiče s dětmi na zádech.

Nominujte výjimečné osobnosti se vztahem ke středním Čechám na Cenu hejtmanky

Foto: Středočeský kraj

Od začátku října mohou lidé nominovat osobnosti na Cenu hejtmanky 2023. Nejjednodušším způsobem, jak někoho navrhnout, je vyplnění elektronického formuláře na webu kraje. Cena hejtmanky je oceněním za vynikající občanské zásluhy o rozvoj Středočeského kraje a hrdinské a jiné výjimečné činy jednotlivých osob. Uzávěrka nominací je 15. listopadu.

Muzejní noc v sokolovně již tento pátek: seznámení s historií, hrané scénky a nahlédnutí do skrytých míst budovy

Hasiči, loutky, svatební šaty i sociální služby. Na Sousedské slavnosti se jako vždy představili aktivní lidé z různých oborů

Talentovaný divadelník a loutkoherec představil úplnou novinku, pohádkový příběh O bakovském orobinci. Foto: Petr Novák

Masarykovo náměstí a přilehlé ulice v Mnichově Hradišti se v sobotu 16. září po roce opět staly místem, které zaplnily desítky stánků. Konala se tradiční Sousedská slavnost. Opět se představily zdejší spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na pódiu vystoupili umělci, zpěváci a sportovci a centrum města ožilo jedinečnou přátelskou atmosférou.

Devátý ročník Sousedské slavnosti se blíží

Loňská Sousedská slavnost. Foto: Petr Novák

Už devátý rok v řadě se Masarykovo náměstí a přilehlé ulice v polovině září promění ve festivalové korzo bez aut, kde Mnichovo Hradiště ukáže to nejlepší, co může nabídnout. Sobota 16. září bude od 10 hodin patřit další Sousedské slavnosti, kterou organizátoři pojímají jako návrat ke kořenům.

Výstava v muzeu připomene 160 let Sokola v Mnichově Hradišti. Vernisáž se koná již tento čtvrtek

Výstava v muzeu připomene 160 let Sokola v Mnichově Hradišti. Vernisáž se koná již tento čtvrtek. Foto: archiv TJ Sokol Mnichovo Hradiště

Jedinečná výstava k výročí 160 let Sokola v Mnichově Hradišti bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 7. září v 17 hodin.

Výstava se koná v Muzeu města Mnichovo Hradiště, ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště.

Přístupna je od pátku 8. září do neděle 29. října, vždy od úterý do neděle, v září od 9 do 16 hodin, v říjnu od 9 do 15 hodin.

V první školní den se před komunitním centrem představí kroužky pro děti

V první školní den se před komunitním centrem představí kroužky pro děti. Foto: MAP

Začátek nového školního roku je vždy velká divočina. Oprášit tašku do školy a její výbavu, navyknout znovu na budíček, přihlásit jídelnu a přihlásit kroužky... Tak s tím posledním vám Klub dětí a mládeže a MAP III Mnichovohradišťsko v pondělí 4. září pomůže! Od 15 hodin proběhne prezentace všech volnočasových aktivit pro děti a mládež, a to v Mírové ulici před Komunitním centrem.

Bez dlouhého lustrování webovek se budete moci společně s dětmi na vše potřebné zeptat osobně vedoucích kroužků, poznat náplň nabízených aktivit.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top