Nová autobusová zastávka, rozkvetlé náměstí i vysázené keře v Rybním Dole. Technická četa v Bakově v květnu pilně pracovala

Foto: město Bakov nad Jizerou

V květnu technická četa města Bakov nad Jizerou instalovala novou autobusovou zastávku v ulici Pražská směrem na Mladou Boleslav. Druhá zastávka bude instalována v průběhu června. Před samotnou instalací bylo potřeba nejdříve vyřešit rozšíření chodníku.

Náměstí opět rozkvetlo pod rukama děvčat z technické čety města. Byly osázeny květináče a prostor kolem sv. Trojice, okna městského úřadu zdobí truhlíky s muškáty. Sázením to vše nekončí, pochopitelně je potřeba se o květiny starat, zalévat…

Díky Melounu pro Hradiště se promění park u Domova Modrý kámen. Jak dopadly ostatní přihlášené návrhy?

Díky Melounu pro Hradiště se promění park u Domova Modrý kámen. Jak dopadly ostatní přihlášené návrhy?

O vítězném projektu 2. ročníku Melounu pro Hradiště je rozhodnuto! S výrazným náskokem v něm zvítězil návrh Věry Bělíkové Rozkvetlý a bezpečný park, který získal 268 hlasů. Klienti Domova Modrý kámen se tak mohou těšit na kompletní proměnu parku, kde rádi tráví čas, na nové trvalkové záhony, rozkvetlé keře i upravené cestičky. Více o projektu se můžete dozvědět na webu Melounu.

Stavba úseku cyklostezky Greenway Jizera mezi Veselou a Bakovem by měla být zahájena v roce 2026

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Středočeský kraj chce při dobudování cyklostezky Greenway Jizera spolupracovat s Bakovem nad Jizerou. Konkrétně jde o výstavbu stezky mezi pískovnou Veselá a Bakovem. Krajští radní doporučili zastupitelstvu uzavření smlouvy.

Klimatizační loučky ve městě pomohou bojovat s horkem a nabídnou útočiště hmyzu a dalším drobným živočichům

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Podobně jako v minulých letech přistoupí správce městské zeleně v nadcházejících měsících k omezení sečení trávy. Ve městě tak opět začínají vznikat takzvané klimatizační loučky, které pomohou bojovat s horkem a nabídnou útočiště hmyzu a dalším drobným živočichům.

Desátý ročník Sousedské slavnosti se uskuteční 14. září

Foto z loňského ročníku Sousedské slavnosti. Foto: Petr Novák

Je to neuvěřitelné, ale 10. ročník největší koncentrace sousedek a sousedů na kilometr čtvereční v Mnichově Hradišti proběhne právě letos, 14. září 2024! Již tradiční událost slaví první kulatiny a vy byste u toho rozhodně neměli chybět.

Představí se mnichovohradišťské spolky, organizace a instituce, řemeslníci, kuchaři či výrobci. Na podiu vystoupí umělci, zpěváci, vystřídají se tu taneční skupiny i sportovci. Centrum města ožije jedinečnou přátelskou atmosférou, která v Hradišti k polovině září už od roku 2015 prostě patří.

Geopark Český ráj pořádá exkurzi do Příhrazských skal

Geopark Český ráj pořádá exkurzi do Příhrazských skal

V rámci Evropského týdne geoparků pořádá Geopark Český ráj v sobotu 8. června geologickou exkurzi vedenou geologem Radkem Mikulášem do oblasti Dnebohu, Klamorny, Studeného průchodu, na Krásnou vyhlídku a na vrch Mužský.

Sraz je v 10 hodin na parkovišti ve Dnebohu – Kavčině, GPS: 50.5288853N, 15.0288086E.

Trasa má střední obtížnost a je dlouhá zhruba 8 km.

Dobrovolníci ze Škoda Auto odstraňovali u Žehrovského lesa náletové stromy

Foto: ČSOP Klenice

Patnáct zaměstnanců ze Škoda Auto odstraňovalo v Českém ráji u Žehrovského lesa náletové borovice vejmutovky. Jedná se o nepůvodní, invazivní druhy borovic, které vytlačují naše původní druhy stromů.

Záměrem péče CHKO Český ráj o toto chráněné území je jejich cílená likvidace, zvýšení druhové pestrosti zdejšího lesa a návrat k našim původním druhům dřevin.

Pro jejich vyřezání není možné využít běžně používanou techniku, a tak musí nastoupit lidská síla, pákové nůžky, ruční pily atd.

V sobotu můžete navštívit úpravnu vody na Rečkově i čistírny odpadních vod v Mladé Boleslavi. VaK pořádá den otevřených dveří

Úpravna vody na Rečkově. Foto: VaK Mladá Boleslav

V sobotu 25. května od 9 do 15 hodin pořádá společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav (VaK) den otevřených dveří. Navštívit můžete čistírny odpadních vod v Mladé Boleslavi a úpravnu vody na Rečkově.

Prohlídka úpravny vody Rečkov se koná při příležitosti jejího 50. výročí. Zároveň budou zpřístupněny čistírny odpadních vod v Mladé Boleslavi v Podlázkách a v Neuberku.

Pracovníci VaK zájemcům vysvětlí funkci objektů a odpoví na dotazy.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top