Na Mnichovohradišťsku vyhrál Andrej Babiš jen v Loukově. Nejdrtivěji byl poražen v Bílé Hlíně a v Neveklovicích

Na Mnichovohradišťsku vyhrál Andrej Babiš jen v Loukově. Nejdrtivěji byl poražen v Bílé Hlíně a v Neveklovicích

Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. Zvítězil i ve většině obcí na Mnichovohradišťsku. Výjimkou je pouze Loukov, kde prohrál ziskem 56 hlasů ku 60 hlasů pro Andreje Babiše. Nejlepší výsledky má Petr Pavel v Bílé Hlíně (74,60 %) a v Neveklovicích (72,72 %).

Na kompletní výsledky celého našeho ORP i jednotlivých obcí se můžete podívat níže.

Druhé kolo prezidentské volby je tady již tento týden. Připomínáme, kde najdete volební místnosti a co dalšího byste měli vědět

Druhé kolo prezidentské volby je tady již tento týden. Připomínáme, kde najdete volební místnosti a co dalšího byste měli vědět

Druhá kolo prezidentské volby je tady již tento týden. Uskuteční se v pátek 27. a v sobotu 28. ledna. Průběh hlasování je stejný jako v kole prvním. Hlasovací lístky pro druhé kolo volič neobdrží do schránky, ale až ve volební místnosti.

V Sezemicích skončil Pavel na třetím místě a v Neveklovicích získal Diviš stejný počet hlasů jako Nerudová. Podívejte se na volební výsledky v obcích na Mnichovohradišťsku

Svůj hlas v prezidentské volbě odevzdal v pátek 13. ledna i starosta Mnichova Hradiště Jiří Plíhal. Foto: Petr Novák

Ač výsledek prezidentské volby na Mnichovohradišťsku zhruba kopíruje výsledek celorepublikový, vyskytlo se ve statistikách několik zajímavostí, které jsou dány relativně malými počty voličů v některých obcích.

V Sezemicích skončil Petr Pavel až na třetím místě za Andrejem Babišem a Danuší Nerudovou. V Neveklovicích získal Karel Diviš stejný počet hlasů jako Danuše Nerudová.

V sedmi obcích skončil na prvním místě Andrej Babiš. Naopak například v Bílé Hlíně se Andrej Babiš dělí o 3. a 4. místo s Jaroslavem Baštou.

PŘEHLEDNĚ: Kde najdete volební místnosti pro vaši obec či ulici?

Ilustrační foto: Radek Žďánský

Prezidentská volba je tady již tento týden. Uskuteční se v pátek 13. a v sobotu 14. ledna. Níže přinášíme seznam volebních místností v ORP Mnichovo Hradiště, kde můžete dle místa vašeho trvalého pobytu uplatnit své volební právo. O tom, co dalšího by voliči měli vědět, jsme již informovali v tomto článku.

Volba prezidenta se blíží. Kdy dostanete hlasovací lístky, jak je to s voličskými průkazy a jak můžete volit v nemocnici nebo v zahraničí

Volby prezidenta se blíží. Kdy dostanete hlasovací lístky, jak je to s voličskými průkazy a jak můžete volit v nemocnici nebo v zahraničí

Prezidentská volba nás čeká již příští týden. Termín byl vyhlášen na pátek 13. ledna 2023 (14–22 hodin) a sobotu 14. ledna 2023 (8–14 hodin). Případné druhé kolo volby se uskuteční v pátek 27. ledna 2023 (14–22 hodin) a v sobotu 28. ledna 2023 (8–14 hodin). Přinášíme několik základních informací pro voliče.

Plánujete volit mimo své trvalé bydliště? O voličský průkaz můžete žádat nově online i přes Portál občana

Plánujete volit mimo své trvalé bydliště? O voličský průkaz můžete žádat nově online i přes Portál občana

Plánujete při volbě prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to na voličský průkaz. Ten teď získáte jednodušeji než dřív. Pokud máte datovou schránku propojenou s Portálem občana, stačí v Portálu občana jen „odkliknout“ předem předvyplněnou žádost. 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top