Skryté příběhy, Velmistrovu šifru, skřítky Kamínky a mnoho dalšího nabízí prázdninové akce v okolí

Pokud máte chytrý telefon, můžete si stáhnout aplikaci Skryté příběhy a vydat se v Mnichově Hradišti společně s Vincencem z Valdštejna bojovat o ostatky jeho slavného předka Albrechta

Před námi je ještě necelá polovina prázdnin, a tak přinášíme pár tipů na hry a výlety v Mnichově Hradišti a okolí nejen pro děti.

Můžete třeba vyrazit na quest v Mnichově Hradišti. Quest neboli hledačka je hra podobná naší stopované nebo také vycházce po naučné stezce, ale mnohem zábavnější: veršovaný text a mapa provedou „hledače“ po trase, která vede po zajímavých místech, sleduje příběh a končí nalezením pokladu. Hledačky mohou tvořit a procházet děti i dospělí, skupiny i jednotlivci, školní třídy i rodiny. Na jeho splnění budete potřebovat zhruba tři hodiny. Herní plán si vyzvedněte v Mnichově Hradišti v informačním centru či v knihovně. Nebo si ho stáhněte a vytiskněte.

Za další hledačkou se můžete vydat do Kněžmosta. Herní plán dostanete v Obecní Knihovně Kněžmost nebo si ho stáhněte.

Pokud máte chytrý telefon, můžete si stáhnout aplikaci Skryté příběhy a vydat se v Mnichově Hradišti společně s Vincencem z Valdštejna bojovat o ostatky jeho slavného předka Albrechta. Budete na to potřebovat asi hodinku času.

Velmistrova šifra čeká na rozluštění v Bakově nad Jizerou. Hra začíná i končí v budově knihovny a muzea, ve které se nachází uzamčená truhla s pokladem. Děti zde obdrží herní pergamen s hádankami, podle kterých hledají tajemné symboly na budovách a předmětech v centru Bakova nad Jizerou.

Skřítci Kamínci a jejich hravě-bádavé pracovní listy provedou děti světem hornin v blízkém i vzdálenějším okolí.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top