Poslední víkend před prázdninami bude na Zvířeticích patřit řemeslům

Poslední školní týden je za dveřmi a s ním také zajímavá výstavka lidové řemeslné dovednosti na Hrnčířském dvoře na Zvířeticích.

Nabízí se tedy nápad na aktivní prožití posledního víkendu před prázdninami. Hrnčířský dvorec se spoustou řemesel plus stejnojmenná zřícenina zámku Zvířetice, se kterou můžete návštěvu spojit. Přivítají vás o víkendu 25. až 27. června spolu s jistě pěkným počasím.

Budoucí podobu bakovského náměstí můžete ovlivnit i vy. Město pořádá setkání nad návrhem projektu

Zdroj: město Bakov nad Jizerou

Náměstí v Bakově nad Jizerou by mělo v dohledné době dostat nový vzhled. Ten můžete svými podněty a připomínkami ovlivnit i vy. Město zve na veřejné projednání aktuálně zpracované analytické a návrhové části projektu, které se uskuteční v divadelním sále Radnice v úterý 22. června 2021 od 18 hodin. Přijďte a přispějte svými návrhy a podněty, které mohou ovlivnit vzhled náměstí pro další generace.

Jubilejní ročník Pojizerského folklorního festivalu se uskuteční až v roce 2022

Ilustrační foto: město Bakov nad Jizerou

I když společenský život už se vrací do normálních kolejí, některé tradiční akce stále musejí být z finačních a organizačních důvodů zrušeny či odloženy. Jednou z nich je i Pojizerský folklorní festival v Bakově nad Jizerou, jehož jubilejní 10. ročník se měl původně uskutečnit již vloni v červenci, ale z důvodu situace byl odložen.

Přijďte o víkendu s dětmi pro poklad do Muzea Bakovska. Rodinná hra Velmistrova šifra je v plném proudu

Zdroj: Muzeum Bakovska

Druhý ročník tajuplné rodinné hledačky Velmistrova šifra v Bakově nad Jizerou je již plném proudu!

Poklad legendárního stavitele zámku Zvířetice a bakovského kostela sv. Bartoloměje můžete s dětmi pokořit i vy. A protože je tento ročník skutečně hledací výzvou, i poklad bude stát za to!

Start kdykoli o víkendech v Muzeu Bakovska (10.00–12.00, 13.00–17.00) a ve všední dny v otevírací době knihovny.

Pojizerský triatlon Sprint 2021 v Bakově se uskuteční 20. června

Závod bude odstartován 20. června 2021 v 10.00 ve Volnočasovém areálu. Foto: město Bakov nad Jizerou

TJ Bakovský půlmaraton ve spolupráci s městem Bakov nad Jizerou pořádá závodní akci registrovanou u České triatlonové asociace a zařazenou jako 7. ročník „Pojizerský triatlon - Sprint“.

Závod bude odstartován 20. června 2021 v 10.00 ve Volnočasovém areálu, kde bude i cíl závodu. Uskuteční se zde i plavecká část.

Vzhledem ke stavebním pracím v Malé Bělé bude letošní cyklistická trasa pozměněna. Z důvodu bezpečnosti účastníků je letošní trasa vedena jako okruh Volnočasový areál – Žižkova ulice – Mírové náměstí – Husova ulice – Veselá.

Bakovští ochotníci pobaví diváky na hřišti v Korytech

Hra Dva v jednom vás zaručeně pobaví. Foto: SD Tyl Bakov nad Jizerou

Divadelní spolek Tyl z Bakova nad Jizerou vás potěší svou komedií Dva v jednom v pátek 11.června od 19 hodin na hřišti v Korytech. 

Edita se stěhuje do nového bytu, Láďa se stěhuje do nového bytu, Edita má kamarádku Leonu, Láďa má kamaráda Berta, Edita má maminku, Láďa má bývalou ženu... a ten byt je jenom jeden! Hra české autorky Šárky Fenykové reflektující žhavou současnost včetně trendu sdílené ekonomiky vás zaručeně pobaví.

Sdílená kola jsou k využití již také v Bakově

Sdílená kola jsou k využití již také v Bakově nad Jizerou. Foto: město

Jak jsme vás již na našem webu informovali, v dubnu byl v Mnichově Hradišti spuštěn systém sdílených kol. Od června můžete tato kola využívat také v Bakově nad Jizerou. Na základě nastavené spolupráce města s Nadačním fondem Škoda Auto a společného jednání se společností nextbike Czech Republic, s. r. o., došlo k uzavření smlouvy a zahájení pilotního provozu na období 1. června – 30. listopadu 2021 s měsíční zkušební dobou.

Blíží se sezóna svateb. V TK Rytmus v Bakově vás naučí svatební tance

V TK Rytmus v Bakově vás naučí svatební tance. Foto: TK Rytmus

Vypadá to, že se blýská na lepší časy a rozvolňování dává zelenou větším a hezčím svatbám. Tanec je součástí každé svatby a neměl by chybět ani romantický svatební tanec novomanželů. V tanečním klubu Rytmus Bakov nad Jizerou vám nejen se svatebním tancem novomanželů rádi pomůžou. A co vlastně je ten svatební tanec je?

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top