Technická četa v Bakově má na jaře plné ruce práce

V dubnu proběhlo velké čištění komunikací po zimním období. Foto: město Bakov nad Jizerou

Je tu jaro, takže sekačky technické čety v Bakově nad Jizerou frčí na plné obrátky. Sází se květiny a stromy. K tomu je zapotřebí uklízet město, opravovat a udržovat techniku a majetek města, přidat pomocnou ruku k dílu při akcích pořádaných nejen městem, ale i zájmovými či sportovními organizacemi.

Dnes je Český den proti rakovině. Žlutou kytičku můžete zakoupit například v bakovské knihovně, přispět můžete i pomocí SMS

Dnes je Český den proti rakovině. Žlutou kytičku můžete zakoupit například v bakovské knihovně, přispět můžete i pomocí SMS

Dnes začíná tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha, nazvaná Český den proti rakovině. Jedná se již o 28. ročník. Letos je akce zaměřena na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.

Duben byl plný ekologických akcí ČSOP Klenice: Výsadba stromů u obce Buda, sázení keřů a věšení budek v Kněžmostu a mnoho dalšího

Dokončování polní cesty na Budách. Foto: ČSOP Klenice

Sezona je v plném proudu, a tak ani členové a přiznivci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) nezaháleli. Uklízelo se, sázely se stromy, konaly se přednášky, ale hlavně jsme se pustili do zabezpečování zastávek v Mladé Boleslavi, do kterých narážejí ptáci.

Na městském hřbitově v Bakově si připomněli výročí konce války

Foto: město Bakov nad Jizerou

Dnes si připomínáme 79 let od doby, kdy skončila druhá světová válka. Zástupci města Bakov nad Jizerou a veřejnost se v pondělí 6. května sešli na městském hřbitově, aby uctili památku těch, kteří položili své životy v boji za svobodu a mír. 

Přítomní položili věnce a květiny k památníku padlých vojáků, aby vyjádřili úctu a vděčnost k jejich statečnosti a obětavosti.

Odhalíte Tajemství Zvířetického trezoru hraběnky Eleonory?

Odhalíte Tajemství Zvířetického trezoru hraběnky Eleonory?

Legendární hra Tajemství Zvířetického trezoru pokračuje 8. ročníkem! Tentokrát opět v novém provedení.

Cestu k tajnému kódu, který otevře trezor s pokladem, nechala hraběnka Eleonora vyznačit magickými symboly. Odhalí je jen chytrý a pozorný pozorovatel, který bude toužit poznat krásu jejího dávného zámku.

V Bakově nad Jizerou je nový bankomat

V Bakově nad Jizerou je nový bankomat

V rámci aktivity Sdílíme bankomaty zřídila Komerční banka nový bankomat v Bakově nad Jizerou, na adrese Husova 162 (prodejna COOP).

Klienti Komerční banky, MONETA Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank zde mohou vybírat hotovost za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky.

Bankomat umožňuje výběr hotovosti s volitelnou skladbou bankovek, nastavení oblíbené částky výběru i preference tisku stvrzenky, Zjištění zůstatku na účtu a změnu PIN na kartě.

Volná místa v Bakově: Referent/ka správního odboru a další pozice

Volná místa v Bakově: Referent/ka správního odboru a další pozice

Město Bakov nad Jizerou nabízí několik volných pracovních míst, například pozici referenta/referenky správního odboru městského úřadu.

Nutnými podmínkami na uvedenou pozici jsou vyšší odborné nebo středoškolské vzdělání (s maturitou), spolehlivost, samostatnost, pečlivost, dobré komunikační schopnosti, znalost práce na PC (MS Word, Excel, Outlook apod.) a řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič). Výhodou bude praxe ve veřejné správě, znalost správního řádu a zkouška zvláštní odborné způsobilosti (evidence obyvatel, matrika).

Středočeský kraj plánuje rekonstruovat desítky mostů. Například u Bakova nad Jizerou a Rečkova

Most ev. č. 276-008 (silnice II/276 přes železniční trať u Bakova nad Jizerou). Foto: mapy.cz

Minulý týden schválili radní Středočeského kraje rekonstrukci 67 mostů na krajských silnicích. Zařadili je do projekční přípravy a investičního Zásobníku akcí 2021+. Jsou mezi nimi i mosty u Bakova nad Jizerou a Rečkova. Na rekonstrukce bude kraj žádat dotace z unijních i národních zdrojů.

„U mostů je nezbytnou nutností zahájení výběrových řízení na vypracování projektových dokumentací z důvodu jejich havarijního stavu, omezené použitelnosti nebo aktuální nízké zatížitelnosti,“ vysvětlil nutnost zásahu Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top