Z důvodu potvrzené ptačí chřipky v Židněvsi musí odevzdat soupisy drůbeže a dalších ptáků i chovatelé v několika obcích na Mnichovohradišťsku

Z důvodu potvrzené ptačí chřipky v Židněvsi musí odevzdat soupisy drůbeže a dalších ptáků i chovatelé v několika obcích na Mnichovohradišťsku. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Státní veterinární správa z důvodu potvrzeného výskytu ptačí chřipky v Židněvsi nařídila mimořádná veterinární opatření, která mimo jiné spočívají ve vymezení uzavřeného pásma, jehož pásmo dozoru se dotýká také Bakova nad Jizerou, Kněžmostu, Bosně, Veselé či Lhotic.

Do pásma dozoru v souvislosti s výskytem ptačí chřipky spadá také část Bakova. Jaká opatření se týkají tamních chovatelů?

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Státní veterinární správa vymezila uzavřené pásmo Chudoplesy a část Bakova nad Jizerou od dálnice D10 směr Horka u Bakova, Buda, Studénka v souvislosti s výskytem ptačí chřipky.

PŘEHLEDNĚ: Kde najdete volební místnosti pro vaši obec či ulici?

Ilustrační foto: Radek Žďánský

Prezidentská volba je tady již tento týden. Uskuteční se v pátek 13. a v sobotu 14. ledna. Níže přinášíme seznam volebních místností v ORP Mnichovo Hradiště, kde můžete dle místa vašeho trvalého pobytu uplatnit své volební právo. O tom, co dalšího by voliči měli vědět, jsme již informovali v tomto článku.

Nahlédněte do kroniky bakovských ochotníků

Nahlédněte do kroniky bakovských ochotníků

Píše se rok 1973 a bakovští ochotníci začínají (u příležitosti 100. výročí založení spolku) psát kroniku. Od té doby uběhlo dalších 50 let a vy máte možnost si kronikou „zalistovat“ na stránkách Divadelního spolku TYL.

To nejlepší z dobrých zpráv roku 2022: solidarita k potřebným, pietní připomínky historie a činorodí ekologové i hasiči

To nejlepší z dobrých zpráv roku 2022: solidarita k potřebným, pietní připomínky historie a činorodí ekologové i hasiči. Foto: Klaudiánova nemocnice

Jste již unaveni tím, jak některé weby celoročně bohatě plní rubriky krimi a v těchto dnech zahlcují čtenáře titulky typu Tragický rok 2022 na silnicích? Pak zůstaňte věrní nám. My si totiž naopak dlouhodobě zakládáme na dobrých zprávách. Z celkem 114 článků vydaných v roce 2022 jsme vybrali 69 zpráv, které nejlépe vystihují, že Mnichovo Hradiště a okolní obce jsou plné pozitivních událostí.

V únoru čeká železnici mezi Mladou Boleslaví a Turnovem výluka

Ilustrační foto: Petr Novák

V období 16.–26. února vždy v časech 8.10–15.40 hod. musí cestující na železnici počítat s denními výlukami v úseku Mezi Mladou Boleslaví a Turnovem. 

Všechny vlaky v daném období a úseku budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukového jízdního řádu. Informovala o tom Integrovaná doprava Středočeského kraje, která zároveň upozornila, že uvedené termíny je zatím nutno brát jen orientačně.

Atmosféru Vánoc na Hrnčířském dvoře ve Zvířeticích můžete zažít až do 6. ledna

Foto: NF Škoda Auto

Výstavu betlémů a dětských pokojíčků, ukázky řemesel, prodej vánočních ozdob, občerstvení, malé vánoční pódium a mnoho dalšího můžete vidět až do pátku 6. ledna 2023 na Hrnčířském dvoře Zvířetice.

Otevřeno je každý den od 13 do 17 hodin.

Vánoční přání od ředitele Pojizerského folklorního festivalu Petra Hurta: lidé, které máte rádi a se kterými je vám dobře

Vánoční přání od ředitele Pojizerského folklorního festivalu Petra Hurta: lidé, které máte rádi a se kterými je vám dobře

Štědrý sen se nezadržitelně blíží. Oslovili jsme proto zajímavé osobnosti se vztahem k našemu regionu, aby nám napsaly pár slov vánočního poselství a přání pro čtenáře, a jejich přání postupně zveřejňujeme.

Ředitel Pojizerského folklorního festivalu Petr Hurt zaslal čtenářům toto přání:

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top