Nejsme z jiné planety – kniha o tom, že i s handicapem lze dokázat velké věci

Kateřina Maxová - Nejsme z jiné planety (obálka knihy)

V říjnu vyšla kniha o Kateřině Maxové, ženě, která i přes svou diagnózu dětské mozkové obrny (DMO) vede spolek DMO POBYTY, pořádající pobyty pro další lidi s tímto handicapem. Pobyty pomáhají handicapovaným zažít nové zážitky a umožňují jejich rodinám odpočinek od celoroční péče. Bohužel při styku s veřejností často musí bojovat s předsudky, které vůči ní má okolí kvůli vzhledu a špatné mluvě.

Kateřina Maxová žije v Mladé Boleslavi, ale působnost jejího spolku je celorepubliková, pokud jde o bydliště jednotlivých klientů, ba dokonce mezinárodní, pokud jde o místa konání pobytů. Vřelý vztah má Katka Maxová i k Mnichovohradišťsku. Pravidelně se prezentuje na zdejší každoroční Sousedské slavnosti a spolupracuje s místními sociálními službami. V době epidemie například neváhala a zajistila pro Spokojený domov, Malyru a Domov Modrý kámen roušky, ochranné štíty, dezinfekce, ale i občerstvení pro zaměstnance. Ukázalo se, že v době epidemie, kdy se pobyty konat nemohou, nedokáže jen tak sedět, ale aktivně pomáhá těm, kdo se starají o potřebné a jejichž služby naopak v této nelehké době být přerušeny nemohou. O tom všem a mnohém dalším se dočtete v knize.

Zájemci o knihu se mohou hlásit přímo u Katky na e-mailu katka.maxova@dmopobyty.cz nebo telefonu 731 964 784 a domluvit se na předání.

Křest se z důvodu epidemie nekonal, ale těšíme se na viděnou na dodatečném pokřtění knížky, jen co to situace dovolí! O termínu budeme na portálu mnichovohradistsko.cz informovat.

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top