Nadační fond ŠKODA AUTO i letos podpoří regionální veřejně prospěšné projekty

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Společnost ŠKODA AUTO i letos podpoří aktivity veřejně prospěšných organizací, které přispějí k oživení a zvýšení kvality života v regionech, v nichž má automobilka své výrobní závody. Nově budou všechny grantové výzvy společnosti vyhlášeny pod hlavičkou Nadačního fondu ŠKODA AUTO. To s sebou přinese mimo jiné rozšíření podporovaných aktivit, navýšení rozdělované částky nebo větší zapojení regionálních odborníků.

Předsedkyně spolku DMO POBYTY Kateřina Maxová: Handicapovaní chtějí být co nejvíce samostatní

Kateřina Maxová prezentuje svůj spolek na nejrůznějších akcích. Na snímku Zeměfest v Mladé Boleslavi. Foto: archiv Kateřiny Maxové

S Katkou Maxovou se znám již 13 let a velmi úzce a intenzivně spolu po celou tu dobu spolupracujeme, proto by bylo v rozhovoru nepatřičné předstírat vykání.

Městské divadlo Mladá Boleslav v měsíci červnu opět hraje

Malvína Pachlová jako kočka Maggie. Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav

Oblíbené divadlo v našem okresním městě v červnu v omezeném režimu zahajuje provoz. V souladu s aktuálními opatřeními je možné obsadit jen 50 % kapacity hlediště tak, aby byly dodrženy rozestupy mezi diváky.

A které tituly můžete v měsíci červnu navštivit?

Historik Pavel Sosnovec: Muzejníkův den vypadá velmi různorodě

Historik a pracovník Muzea Mladoboleslavska Pavel Sosnovec. Foto: archiv respondenta

Pavel Sosnovec žije v Mnichově Hradišti a pracuje v Mladé Boleslavi v Muzeu Mladoboleslavska. Je jedním ze spoluautorů knihy Příběh Mnichova Hradiště, která vyšla vloni. Jak se mu kniha psala? Má radši Hradiště, nebo Boleslav? Jak vypadá práce muzejníka a co nejvíce trápí česká muzea? Je historie Mnichovohradišťska opředena nějakými mýty? To vše se dozvíte z našeho rozhovoru.

Taneční klub Rytmus Bakov nad Jizerou připravil pro děti příměstský tábor

Taneční klub Rytmus Bakov nad Jizerou připravil pro děti příměstský tábor. Zdroj: TK Rytmus

Léto se neúprosně blíží a taneční klub Rytmus Bakov nad Jizerou si připravil pro vaše ratolesti dva turnusy příměstského tábora, které budou plné zábavy, sportu a nových zkušeností.

Horolezci Českého ráje, porodní báby i rybářská vrš. Muzea zahajují sezónu

Expozice Muzea Bakovska. Foto: Muzeum Bakovska

Stejně jako místní hrady a zámky, o kterých jsme vás informovali před týdnem, zahajují v těchto dnech sezónu i muzea. Kromě novinek ve stálých expozicích připravila i zajímavé výstavy.

Herec Martin Hrubý: Být součástí mladoboleslavského divadla je pro mě velká čest

Martin Hrubý se těší, až se vše opět vrátí do normálních kolejí a bude moct hrát klasické divadlo. Foto: archiv Martina Hrubého

Jak přizpůsobil svou práci covidové době a jaké bylo průvodcování na Zvířeticích? Jak se mu hrála postava maršála v Čapkově Bílé nemoci? O tom všem a mnohém dalším se rozpovídal herec Městského divadla Mladá Boleslav Martin Hrubý.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top