Den zdraví pro ženy v Mladé Boleslavi nabídne zdarma bohatý program a preventivní vyšetření

Den zdraví pro ženy v Mladé Boleslavi nabídne zdarma bohatý program a preventivní vyšetření

Klaudiánova nemocnice společně se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a Škoda Auto pořádá počtvrté Den zdraví pro ženy. Vstup na všechny přednášky a preventivní akce jsou opět zdarma. Den zdraví pro ženy se uskuteční v sobotu 16. března od 10 do 16 hodin v zaměstnanecké jídelně v areálu mladoboleslavské nemocnice (vstup do budovy G – interna z Laurinovy ulice).

Cestovatelská přednáška v Domě Ludmila přiblíží Soul, fascinující místo východní Asie

Užili jste si dosyta zimních plískanic, odklízení sněhu nebo škrábání čelního skla? Nedočkavě vyhlížíte teplejší dny? Větru ani dešti poručit neumíme, pořádnou dávku exotiky vám ale zajistit dokážeme.

Podívejte se s námi do fascinujících míst východní Asie. Zveme vás na cestovatelskou přednášku SOUL – MĚSTO PLNÉ PARKŮ A KIMŮ.

‍Lucie Lustigová a její dcera Anna se loni v listopadu vydaly na vlastní pěst do pulzující metropole Korejské republiky a prožily tu dva nezapomenutelné týdny.

Jak dostat přírodu do vaší zahrady? Dozvíte se od hydrobiologa Radomíra Studeného na přednášce v Ekocentru Klenice

Jak dostat přírodu do vaší zahrady? Dozvíte se od hydrobiologa Radomíra Studeného na přednášce v Ekocentru Klenice

Máte zahradu, zahrádku nebo jiný pozemek a chtěli byste, aby na něm našlo domov co nejvíce zvířat z volné přírody? Přijďte se podívat na přednášku Radomíra Studeného, odborníka z nejpovolanějších.

Od hydrobiologa a pracovníka ochrany přírody se dozvíte, jak našim zvířecím přátelům vytvořit co nejlepší podmínky k životu a čeho se naopak vyvarovat.

Přednáška se uskuteční v úterý 13. února od 17 hodin v Ecocentru Klenice, Zalužanská 1371, Mladá Boleslav

Vstupné je 50 korun.

 

Muzeum Mladoboleslavska tradičně připomene Mezinárodní den památky obětí holocaustu veřejným čtením jmen obětí. Patřili mezi ně i Židé z Mnichovohradišťska

Muzeum Mladoboleslavska tradičně připomene Mezinárodní den památky obětí holocaustu veřejným čtením jmen obětí. Patřili mezi ně i Židé z Mnichovohradišťska

Od roku 2005 je 27. leden je Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. Organizace spojených národů jej tehdy stanovila při příležitosti výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Muzeum Mladoboleslavska každoročně při této příležitosti pořádá na nádvoří mladoboleslavského hradu pietní vzpomínku, při které jsou čtena jména těch, kteří z Mladé Boleslavi směřovali do dalších koncentračních táborů.

Den pro nový život představí novinky v mladoboleslavské porodnici

Ilustrační foto: Klaudiánova nemocnice

Klaudiánova porodnice letos poprvé uspořádá oblíbené setkání veřejnosti se zástupci porodnice a dětského oddělení. Akce Den pro nový život nabídne program pro těhotné a jejich doprovod.

Beseda se uskuteční ve čtvrtek 22. února od 15.00 do 19.30 hodin v zaměstnanecké jídelně Klaudiánovy nemocnice (vstup přízemím nové interny – budova G z Laurinovy ulice).

Ekocentrum Klenice pořádá přednášku o ekologickém farmaření

 Ekocentrum Klenice pořádá přednášku o ekologickém farmaření

Ekocentrum Klenice (Zalužanská 1371, Mladá Boleslav) pořádá v úterý 16. ledna od 17 hodin přednášku o ekologickém farmaření. Lektory budou Jitka Nováková a Vojtěch Králíček.

Přijďte se seznámit s pohledem na zemědělství očima farmáře, který získal certifikát Biofarma a prodává své bio výrobky. Jaká jsou rizika, a jaké naopak přednosti ekologického zemědělství?Jak toto hospodaření prospívá naší přírodě? Jak by se měla aplikovat v praxi platná legislativa? O tom všem bude řeč.

Vstupné je 50 korun.

Od ledna můžete opět jezdit autobusem do bazénu v Mladé Boleslavi

Ilustrační foto: Petr Novák

Vzpomínáte si na bezplatné svozy do bazénu, které město organizovalo naposledy v roce 2020? Akce Autobusem do bazénu se nyní vrací a v období od ledna do března 2024 nabídne celkem 13 termínů.

Zatímco v minulých ročnících byl cílem autobusu vždy mladoboleslavský aquapark na Štěpánce, tentokrát se budou střídat bazény dva. Mladá Boleslav totiž vzhledem k nedostačující kapacitě rekonstruovala starší bazén v sokolovně v Palackého ulici, který nyní nabízí kultivované prostředí pro kondiční plavání. Za dalšími vodními atrakcemi však zájemci budou muset vyrážet na Štěpánku.

Městské divadlo Mladá Boleslav uvede populární komedii Dokonalá svatba

Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav

Městské divadlo Mladá Boleslav zakončí kalendářní rok prosincovou premiérou Dokonalá svatba. Současná situační komedie Robina Hawdona patří k tomu nejlepšímu ve svém žánru. Inscenaci v režii Jaroslava Slánského, který rovněž stojí za muzikálovým hitem Donaha, uvidí diváci poprvé již tento pátek 15. prosince od 19 hodin. 

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top