Vychází další regionální knižní novinka. Chráněná příroda Mladoboleslavska

Vychází další regionální knižní novinka. Chráněná příroda Mladoboleslavska

Pro milovníky regionálních publikací máme další dobrou zprávu. ČSOP Klenice vydává jedinečnou knihu o chráněných územích Mladoboleslavska. A nechybí v ní samozřejmě ani lokality z okolí Mnichova Hradiště. Dvě stě stran textu doplňují fotografie a kresby. Vydání předcházel podrobný několikaletý průzkum našeho kraje.

Klientům Fokusu se otevírá lepší přístup ke sportovním a kulturním aktivitám, ale také k nutričnímu poradenství

Klientům organizace Fokus se otevírá lepší přístup ke sportovním a kulturním aktivitám, ale také k nutričnímu poradenství. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Jedním z aktuálních cílů mladoboleslavské organizace Fokus, která se soustředí na péči o dlouhodobě duševně nemocné v našem okrese, je zlepšit začlenění klientů do společnosti.

Od 16. ledna se upravují autobusové jízdní řády, vychází vstříc školákům

Od 16. ledna se upravují autobusové jízdní řády, vychází vstříc školákům. Foto: Petr Novák

Na základě připomínek cestujících dochází k úpravám autobusových jízdních řádů na Mnichovohradišťsku. Úpravy vycházejí vstříc především dětem a studentům dojíždějícím do škol. V platnost vstoupí již od neděle 16. ledna 2022. Souhrn změn přinášíme dříve, kompletní nové jízdní řády jsou ke stažení na webu PID.

315 Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště

První dítě narozené v roce 2022 v mladoboleslavské porodnici je Anička z Milovic. Na první miminko z Mnichovohradišťska se teprve čeká

První dítě narozené v roce 2022 v mladoboleslavské porodnici je Anička z Milovic. Foto: Klaudiánova nemocnice

Klaudiánova nemocnice přivítala první miminko roku 2022 v sobotu 1. ledna v 5.33 hodin. Anička (3000 g, 47 cm) se narodila mamince Michaele Motyčkové z Milovic.

Od nemocnice dostala čersvá maminka darem poukaz do nemocniční lékárny a fotografka Markéta Kavalíková věnovala poukaz na focení miminka.

Jak nám v pondělí dopoledne upřesnila mluvčí Klaudiánovy nemocnice Hana Kopalová, na první miminko z Mnichovohradišťska mladoboleslavská nemocnice teprve čeká. 

Klaudiánovou nemocnicí už chodí Ježíšek. Zavítal i na oddělení následné péče do Hradiště

Klaudiánovou nemocnicí už chodí Ježíšek. Zavítal i na oddělení následné péče do Hradiště. Foto: Klaudiánova nemocnice

Díky Dobrovolnickému centru mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice si mohou i pacienti, kteří musí zůstat hospitalizovaní během svátků, užít vánoční radosti. Dárky se dnes rozdávaly mimo jiné na oddělení následné péče (dříve „LDN“) v Mnichově Hradišti, které pod Klaudiánovu nemocnici spadá.

Po loňském úspěchu akce Hledáme ježíšky – plníme vánoční přání se opět uskutečnila sbírka dárků pro pacienty. Veřejnost na výzvu zareagovala velmi srdečně.

Auto není trezor, varují mladoboleslavští policisté v době vánočních nákupů

Auto není trezor, varují mladoboleslavští policisté v době vánočních nákupů. Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Obchodní centra jsou plná vánočního zboží a je čas nákupů dárků. Přilehlá parkoviště zaplnila auta zákazníků. Větší shon, nervozita ale i více peněz v peněžence je pro toto období příznačné. To vše je velkým lákadlem pro zloděje, kteří se na místa s velkým pohybem lidí zaměřují a neváhají využít každou příležitost ke krádeži. 

Místní akční plán už pět let podporuje boleslavské školy

Koordinátorky Místního akčního plánu Mladoboleslavsko Šárka Dvořáková a Alžběta Tischlerová. Foto: MAP II.

Základní a mateřské školy v našem regionu v uplynulých třech letech využívaly podporu ze strany projektu Místní akční plán II. v ORP Mladá Boleslav. Tým odborníků mapoval po celou dobu potřeby škol, komunikoval s řediteli, učiteli, rodiči, zřizovateli i poskytovateli neformálního vzdělávání. Na základě získaných informací připravil bezpočet aktivit pro školy i veřejnost. 

Hoj, ty Štědrý večere. Unikátní koncertní melodram můžete zhlédnout v mladoboleslavském divadle

Hoj, ty Štědrý večere. Unikátní koncertní melodram můžete zhlédnout v mladoboleslavském divadle

Nezisková organizace 4art, z. s., srdečně zve na první večer z koncertního cyklu Rok na 4 doby.

Koncertní melodram Hoj, ty Štědrý večere můžete zhlédnout ve středu 8. prosince 2021 od 19 hodin na scéně Městského divadla Mladá Boleslav. Účinkují Miroslav Sekera (klavír), Petr Mikeska, Karolina Frydecká a Dita Hořínková (mluvené slovo).

Melodram je složený z následujících skladeb:

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top