Kraj opraví průtah města, ale i další komunikace

Ulice Víta Nejedlého v Mnichově Hradišti. V brzké době se dočká proměny. Foto: Petr Novák

Zatímco opravy místních komunikací v majetku města jsou otázkou priorit a schváleného rozpočtu, v případě krajských komunikací je situace složitější a často palčivější. Na opravy středočeské cestní sítě se totiž dlouhodobě nedostává peněz, což se do stavu těch nejméně frekventovaných silnic zásadně promítá. Přesto zástupci města Mnichovo Hradiště opakovaně vstupují v jednání s Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje (KSÚS) i dalšími krajskými institucemi a snaží se, aby silnice na Mnichovohradišťsku dostávaly prioritu.

Příští rok bude přímo v Mnichově Hradiště zahájena kompletní rekonstrukce ulice Víta Nejedlého v úseku od kruhového objezdu u Lidlu po náměstí. Zatímco letos se dostali ke slovu správci sítí, samotná stavba je naplánovaná na roky 2024 a 2025 a půjde o společný projekt města a kraje. Krajská správa a údržba silnic provede rekonstrukci vozovky, město bude v koordinaci s ní revitalizovat uliční prostory. Kraj je aktuálně před vyhlášením výběrového řízení na dodavatele stavby. Předpokládaná výše investice do obnovy části průtahu města činí 20 milionů korun.

„Ulice Víta Nejedlého má dostatečnou šířku, aby se z ní mohl stát městský bulvár, důstojný prostor, který nabídne dostatek parkovacích míst a podstatně více zeleně,“ říká starosta města Jiří Plíhal. „Na kraji pak bude zejména srovnat profil vozovky, která je ve střední části výrazně vyboulená,“ dodává starosta.

Oprava dalších krajských komunikací je v jednání. Nejblíž k realizaci je komunikace III. třídy mezi Dnebohem a Olšinou, jejíž celoplošná oprava se s velkou pravděpodobností dostane do plánu oprav na příští rok. Dále je v plánu silnice spojující Bakov nad Jizerou s Veselou. „Usilovně jednáme také o kompletní opravě silnice vedoucí do Podolí, na kterou místní čekají roky. S KSÚS jsme se dohodli na přípravě projektu, která bude probíhat dva roky, následně se budeme snažit tuto realizaci prosadit,“ uvádí místostarosta Ondřej Lochman.

Po dokončení rekonstrukce mostu přes Jizeru na silnici II/268 proběhne rovněž celoplošná oprava komunikace mezi Klášterem a městem.

Zdroj: Martin Weiss, Kamelot, foto: Petr Novák

Mohlo by vás také zajímat:

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top