Hradiště přivítá advent rozsvícením čtrnáctimetrového smrku z Kněžmostu

K pokácení smrku a jeho následnému převozu do města dojde 18. listopadu dopoledne. Foto: obec Kněžmost

O letošních Vánocích ozdobí revitalizované mnichovohradišťské náměstí čtrnáctimetrový smrk ztepilý z Kněžmostu. Do města tento nadměrný náklad přijede 18. listopadu. Řidiči i chodci, kteří se v tento termín budou pohybovat v místě kácení, převozu i instalace stromu, musí dbát zvýšené opatrnosti.

„Převoz bude tentokrát o něco náročnější než v loňském roce. Jelikož je strom těžší a také se nachází dál od silnice, bude k jeho vyzvednutí potřeba větší jeřáb,“ popisuje okolnosti, které bylo nutné vzhledem k převozu vzít v úvahu, Aleš Rychlý, jenž výběr vánočního stromu i jeho následné dekorování v posledních letech organizuje.

Strom věnovala městu skupina sousedů z Branžežské ulice v Kněžmostu zastupovaná Jindrou Frankovou. Po domluvě došli k rozhodnutí, že jehličnan už je příliš vysoký.

K pokácení smrku a jeho následnému převozu do města dojde 18. listopadu dopoledne. Při kácení bude za dohledu policie částečně na krátkou dobu omezen provoz na komunikaci. I na cestě z Kněžmostu do Hradiště budou strom doprovázet policisté, městští strážníci a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Mnichovo Hradiště. Jejich pokyny by se měli během cesty řídit řidiči. Pozor pak musí dát i kolemjdoucí, kteří se budou pohybovat na hradišťském náměstí v době instalace stromu na místo.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 28. listopadu, tedy o první adventní neděli, v 16 hodin za zvuku vánočních koled. Světelné ozdoby budou letos nově rozzářené po celý den (dosud se rozsvěcely až se soumrakem). A Hradišťáci si ozdobený strom užijí dosyta – strom bude do tmy zářit nejen do Tří králů, jako tomu bylo v minulých letech, ale tentokrát až do Hromnic, tedy do 2. února 2022.

Zdroj: Kamelot, obec Kněžmost

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top