Krajská správa a údržba silnic plánuje opravit Branžežskou ulici v Kněžmostu a úsek silnice II/268 z Hradiště na Klášter

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

Středočeský kraj se chce pustit do opravy řady krajských silnic, včetně těch v našem regionu. Radní ve čtvrtek 22. února schválili projektové záměry a jejich zařazení do investičního Zásobníku akcí 2021+. Žádat na ně bude dotace z Evropské unie (IROP, ITI) i Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Pakliže je dostane, může kraj po dokončení přípravy okamžitě začít se stavebními pracemi.

ČSOP Klenice rozšířila tůň a buduje Biocentrum v Luční v Kněžmostu

ČSOP Klenice buduje Biocentrum v Luční v Kněžmostu. Foto: ČSOP Klenice

Mohlo by se zdát, že v lednu členové ČSOP Klenice nemají co na práci. Byl by to ovšem omyl, protože právě v lednu se například budují nové tůně. Prostor je také například na přednášky.

Jednou z lednových velkých akcí byla realizace tůně pro obojživelníky v obci Rohatsko. Lépe řečeno rozšíření té stávající.

Podpoříte instalaci repasovaných píšťalových varhan v kněžmostském kostele? Přispět můžete na portálu HitHit

Podpoříte instalaci repasovaných píšťalových varhan v kněžmostském kostele? Přispět můžete na portálu HitHit

Vážení přátelé a příznivci Spolku přátel kultury Kněžmost, představujeme vám sbírku na instalaci píšťalových varhan do našeho kostela. Všechno se dozvíte, když si otevřete náš projekt na portálu HitHit.

Jezdecký oddíl Kněžmost pro rok 2024 připravil nabídku táborů pro děti. Užijte si s koňmi třeba jarní prázdniny

Foto: JO Kněžmost

Jezdecký oddíl Kněžmost pro rok 2024 připravil bohatou nabídku táborových aktivit. Z těch nejbližších se můžete těšit na jarní prázdniny, kde jsou ještě volná místa!

Obec Kněžmost představila návrh parkového náměstí

Obec Kněžmost představila návrh parkového náměstí. Zdroj: obec Kněžmost

Obec Kněžmost představila návrh úpravy prostoru na návsi. Toto místo za autobusovou zastávkou, směrem do lokality Západní, je dlouhodobě nevyužívané a čeká na zvelebení. Nyní nastává čas, kdy bychom projekt mohli zrealizovat. 

Betlémské světlo dorazí ve středu do Bosně, v pátek do Hradiště a do Kněžmostu

Betlémské světlo dorazí ve středu do Bosně

Betlémské světlo dorazí ve středu 20. prosince do Bosně. K rozzáření vánočních domácností si jej lze odnést v donesené lucerničce z obecního úřadu od 9 do 16 hodin.

Dále si světlo můžete vyzvednout například v pátek 22. prosince od 17 hodin na faře v Mnichově Hradišti a v tentýž den i čas rovněž v Kněžmostu, a to na třech místech – u hasičské zbrojnice, u skautské klubovny a na rozcestí ulic Branžežská a K Cihelně. Nezapomeňte si s sebou vzít vlastní svíčky.

Jak mistři malířství v průběhu staletí zachytili Madonu? Dozvíte se na přednášce na faře

Jak mistři malířství v průběhu staletí zachytili Madonu? Dozvíte se na přednášce na faře

Spolek přátel kultury Kněžmost zve na přednášku o tom, jak věhlasní mistři malířství v průběhu staletí zachytili na svých obrazech Madonu. Světice se v jejich podání objevuje samostatně nebo spolu s rozmanitými dalšími postavami a také v různorodém prostředí. O tom všem si budete moci pohovořit s Karlem Kropíkem, který se tímto tématem zabýval a rád ho zájemcům osvětlí.

Skončila akce Sázíme stromky pro potomky. Ochránci přírody vysadili rekordní počet stromů

Skončila akce Sázíme stromky pro potomky. Ochránci přírody vysadili rekordní počet stromů. Foto: ČSOP Klenice

Úspěšná akce Sázíme stromky pro potomky je za námi. Dobrovolníci a členové ČSOP Klenice vysadili neuvěřitelných 495 stromů. A to si zaslouží hodně velký potlesk.

„Cílem bylo zasázet do krajiny 480 stromů, což se nejenom povedlo, ale dokonce jsme cíl překonali – zasázeli jsme jich společně se zaměstnanci, dobrovolníky 495! To je neuvěřitelné číslo,“ okomentovala úspěch předsedkyně Klenice Milada Vrbová.

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top