Chystá se další část cyklostezky Greenway Jizera. Na úseku z Loukova do Bakova nad Jizerou bude spolupracovat Mnichovo Hradiště se Středočeským krajem

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly. Foto: Petr Novák

Při výstavbě části Cyklostezky Greenway Jizera, která povede z Loukova do Bakova nad Jizerou​, bude spolupracovat Středočeský kraj s městem Mnichovo Hradiště. Rada Středočeského kraje tento týden na svém čtvrtečním zasedání projednala a schválila znění smlouvy o spolupráci. Konečné slovo však budou mít krajští zastupitelé.

Cílem plánované stezky je umožnění bezpečného pohybu pěších a cyklistů na dálkové páteřní cyklotrase v daném území tak, aby co nejméně využívali silnice.

Kraj, jakožto budoucí investor projektu, se například zaváže k vybudování stezky mezi jezem v Haškově a pískovnou Veselá.

„Součástí stavby bude nejen komunikace, ale i lávka přes zdejší náhon. Dále zajistí a zaplatí zpracování projektové přípravy navazujících úseků ve stupních dokumentace pro územní rozhodnutí, dokumentace pro stavební povolení a projektové dokumentace pro provádění stavby včetně pravomocného stavebního povolení a včetně veškerých vyjádření dotčených orgánů státní správy a dalších potřebných záležitostí,“ vysvětluje radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký.

„Projektovou přípravu a realizaci zajistí Krajská správa a údržba silnic. Na nás bude i údržba stezky,“ dodává radní.

Město se naopak zaváže k bezúplatnému předání projektové dokumentace, dokumentace pro vydání společného povolení stavby, projektové dokumentace pro provádění stavby a pravomocného stavebního povolení.

Předpokládaná cena stavebních prací činí zhruba 12 milionů korun. Skutečné náklady však budou známy až po skončení výběrového řízení na zhotovitele. Kraj bude na výstavbu žádat o dotace z unijních i národních zdrojů.

Podle radního Petra Boreckého se předpokládá, že stavba bude zahájena v příštím roce.

Uzavření smlouvy ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.

Součástí Greenway Jizera bude i nedávno otevřená lávka přes Jizeru u Kofoly (na snímku).

Mohlo by vás také zajímat:

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top