Zapojte se do bubnování na pomoc týraným dětem

Do letošní BUBNOVAČKY se zapojila Policie ČR. Foto: Policie ČR

19. listopadu je Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Při této příležitosti můžeme dát formou bubnování společně najevo, že jakákoliv forma násilí páchaná na dětech je pro společnost nepřijatelná. Do České republiky tato tradice pomalu přichází. Z našeho okolí se do letošního ročníku zapojila 1. ZŠ Mnichovo Hradiště.

Pojďte se společně zapojit do tohoto boje. Vybubnujte 19. listopadu 2021 v 11 hodin, že násilí ve společnosti nechceme. Zabubnujte sami, se svými kamarády, třídními kolektivy a připojte se k BUBNOVAČCE 2021. Pomozte přesvědčit děti, že se nemusí bát mluvit o svých problémech a trápeních.

Do České republiky tuto aktivitu přináší Centrum Locika, z. ú., které se dlouhodobě věnuje komplexní odborné péči pro děti zažívající domácí násilí. Veškeré podrobnosti o letošním ročníku najdete na webu www.detstvibeznasili.cz/bubnovacka

Do letošní BUBNOVAČKY se zapojila Policie ČR, která  též na podporu Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí zabubnuje a v rámci svých preventivních besed s dětmi ve školních třídách na problematiku násilí v rodinách upozorní. Spolupráce Policie České republiky a Centra Locika je důležitým nástrojem pro boj s násilím páchaným na dětech.

„O násilí v rodinách se dozvídáme obvykle, až když se něco vážného stane, což však znamená, že pomoc nepřišla včas,“ upozorňuje Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR, čímž zdůrazňuje skutečnost, že násilí na dětech probíhá skrytě, a že se před ním nesmí zavírat oči.

V České republice ještě BUBNOVAČKA není tak známá, ale například Slovensku se stala již velmi známou tradicí. Široká veřejnost tam v tento den bubnuje kdekoliv a na cokoliv. Poselství je jednoduché, pojďme všichni vybubnovat do světa, že násilí ve společnosti nemá co dělat a že „Ticho děti před násilím neochrání“.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top