Vozíčkář z Bakova chtěl vydat knihu kresleného humoru, ale osud rozhodl jinak. Pomůžete splnit jeho sen in memoriam?

Kresba: Jiří Flekna
Jiří Flekna na křtu svého kalendáře kresleného humoru na rok 2014. Foto: Petr Novák

Jiří Flekna z Bakova nad Jizerou byl po těžkém úrazu páteře více než třicet let upoutaný na invalidní vozík. Přesto svůj život nevzdával. V roce 1984 začal kreslit vtipy. Publikoval je v časopisech a za sebou měl i řadu výstav na různých místech ČR. Vyvrcholením jeho tvorby měla být kniha kresleného humoru, na které již začal spolu s přáteli pracovat.

Bohužel osud rozhodl jinak a 26. března 2021 nás Jirka ve věku 61 let navždy opustil. Přichystané složky s vtipy nadepsané „Kniha 2021“, které po něm zůstaly, byly však pro jeho rodinu a přátele silným znamením, že kniha musí vyjít in memoriam.

Vydavatelem knihy bude obecně prospěšná Společnost Spokojený domov, která se již 17 let stará o to, aby senioři a handicapovaní mohli zůstat navzdory ztrátě soběstačnosti doma. Jirka byl jedním z jejích prvních klientů.

Pokud byste se rozhodli vydání knihy finančně podpořit, je možné tak učinit prostřednictvím darovací smlouvy. Pro podrobnosti kontaktujte Miluši Pavlíkovou, tel. 774 423 414 (PO–PÁ 7–16 hodin), sekretariat@spokojeny-domov.cz. Zástupci Spokojeného domova předem děkují za jakoukoliv podporu.

Po redakční a technické stránce jde práce poměrně hladce, takže by na podzim mohla být kniha na světě. A věříme, že situace již umožní i plnohodnotný křest, byť bohužel bez Jirky, ale samozřejmě za účasti jeho rodiny.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top