Vítězi Rally Bohemia jsou Kopecký a Hloušek, Hradišťáci Kastner a Morkus bohužel odstoupili pro poruchu motoru

Honda Civic posádky Kastner – Morkus. Foto: archiv Jaroslava Kastnera

Už se zde stává dobrým zvykem upozorňovat na zajímavé místní lidi a vyzdvihovat zajímavé události, které se poslední dobou staly v našem mnichovohradišťském regionu. Myslím tedy, že bychom proto neměli opomenout několikátou účast staronové posádky Kastner – Morkus na 48. ročníku Rally Bohemia, která se uskutečnila na Mladoboleslavsku a Liberecku 9. až 11. července 2021.

Pilot Jaroslav Kastner a jeho spolujezdec a navigátor Vlasta Morkus pro letošní rok utvořili staronovou závodní dvojici pilotující vůz Hondu Civic. Více o specifikaci vozu na stránkách MH Rallye.

Naše – nebojím se říct domácí – rally přilákala jistě fanoušky z celé České republiky, ale z Mladoboleslavska samozřejmě obzvlášť. Nejen proto, že tu má hlavní sídlo jedna z předních světových značek automobilů, značka Škoda, jejíž zástupci a vedoucí dvojice průběžného pořadí Sonax Mistrovství ČR jsou Jan Kopecký a Jan Hloušek, kteří se se Škodou Fabia Rally2 evo pokusí navýšit své vedení v průběžném pořadí. Ale zvláště pak domácí borci, kterým rally vede takřka po dvorku, Jaroslav Kastner a Vlasta Morkus, mají obrovskou podporu domácího publika. Jenže rally tomu chtěla tak, že tito domácí jezdci odstoupili již v páté rychlostní zkoušce pro poruchu motoru. Veliká škoda, hlavně když si uvědomíme, že na Mnichovohradišťsku jsme mnozí benzínem odkojeni. A tak si domácí fandové této dvojice – a není jich málo – musí přinejmenším rok počkat. Hlavně na to, že je uvidí na zdejší rychlostní zkoušce – RZ Klášterská. Ta je pro mě prostě nej. Nejdelší, nejtěžší a nejzajímavější.

Nezbývá tedy než věřit, že posádka Kastner – Morkus do příštího závodu uvedou svůj závodní vůz v provoz a případně příští rok zabojují o bednu, alespoň v jejich kategorii, i když kdo ví celkově. Takže na Barumce na viděnou!

Celkové výsledky:

  1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 evo) 1:27:15,1
  2. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:08,4
  3. Černý, Černohorský (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:21,4
  4. Mareš, Bucha (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:29,7
  5. Bulacia Wilkinson, Ohannesian (Bol., Arg./Škoda Fabia Rally2 evo) +1:56,8

Další podniky Sonax Mistrovství ČR:  Barum Rallye, Invelt Rally Pačejov a Rallye Český Krumlov

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top