Virtuální procházky městem pokračují ulicemi Poříčská, Svatopluka Čecha a částí Víta Nejedlého

Virtuální procházky městem pokračují ulicemi Poříčská, Svatopluka Čecha a částí Víta Nejedlého. Zdroj: Muzeum města Mnichovo Hradiště

Historií Mnichova Hradiště se v listopadu projdeme již po šesté! V rámci pokračování cyklu Virtuálních procházek městem, a to v úterý 23. listopadu od 17 hodin v městském kině.

Nejprve naše kroky povedou časem proměněnou Poříčskou ulicí s panelovou výstavbou z počátku 90. let 20. století, původně spojující střed města s Poříčím na břehu řeky Jizery. Následně zamíříme do ulice Svatopluka Čecha. Od vily známého stavitele Václava Šulce sestoupíme k hudební škole manželů Červových. Právě dle Marie Červové se zde dodnes říká Na Marjánce. Připomeneme si i další známá jména spojená s touto lokalitou. Navštívíme jesle a tiskárnu a budeme svědky stavby jednoho z nejstarších činžovních domů. V místech dnešní křižovatky vzpomeneme na statek, městský chudobinec a špitál z roku 1677.

Dále se vydáme částí ulice Boleslavské, dnes Víta Nejedlého, k náměstí. Připomeneme si zdejší živnostníky, prozkoumáme sklepy původních domů, nahlédneme za vrata i do interiéru roubeného měšťanského domu z 18. století a prozkoumáme i protilehlý dům panelový. Po cestě se občerstvíme v Hostinci U Bílého beránka, posléze ve vyhlášeném Ottově, resp. Loudově řeznictví (případné žloutenky nás zbaví zdravotníci polikliniky při dalších virtuálních procházkách, které připravujeme!)

Vstupenky budou k dostání na místě, bez rezervace za jednotnou cenu 50 korun. 

Karel Hubač, Muzeum města Mnichovo Hradiště

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top