Víkend bohatý na akce pro rodiny s dětmi: duchové, hadi, indiáni, sladkosti i letadla

Víkend bohatý na akce pro rodiny s dětmi: duchové, hadi, indiáni, sladkosti i letadla

První zářijový víkend je v našem okolí bohatý na akce pro rodiny s dětmi.

Sobotní odpoledne bude na hřišti na Kruhách od 13 hodin patřit rodinnému sportovnímu dni, který se letos ponese v indiánském duchu (organizátoři budou rádi za alespoň jednoduché indiánské kostýmy). Také letos zahájí program myslivecký spolek U Obůrky Podolí svou soutěží Po mysliveckém chodníčku, kde si budete moci prověřit své znalosti o přírodě a další dovednosti. Na sportovní část odpoledne je připraveno mnoho soutěží, zábavy, dobrého jídla a pití. Děti čeká vedle soutěžních disciplín také vyrábění, svezení bryčkou taženou koněm a hudba, která bude celé odpoledne doprovázet. Na večer je plánovaná dětská diskotéka o ceny pod taktovkou DJ Davida a následně volná zábava.

Ve stejný čas, tedy rovněž v sobotu od 13 hodin, začíná i rodinný den v Olšině, na který zve místní osadní výbor a SDH Olšina. Program má podtitul „Ať žijí duchové“ a pro děti bude připravená tematická stezka s hádankami, chůze po laně, střelba ze vzduchovky, skákací hrad, kreativní koutek a další lákadla. Na místě si bude možné rovněž opéct buřta nebo využít stánku s občerstvením. Od 17 hodin je naplánovaná živá hudba. Akce se uskuteční za každého počasí, a to na místním hřišti.

Sbor dobrovolných hasičů Klášter Hradiště Jizerou pořádá v sobotu 3. září cestu pohádkovým lesem. Start je od 13.30 do 15.30 hodin. Sraz dětí i rodičů na louce u hasičské boudy.

Na Zvířeticích se v sobotu 3. září od 14 hodin koná přírodovědné odpoledne pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na ukázku chovaných tropických a subtropických hadů, povídání o životě hadů, promítání filmů o chování hadů, výtvarné dílny i táborák.

V neděli 4. září pozve k návštěvě také Veselá. Na návsi se odehraje další ročník Veselé vařečky, tradiční přehlídky umu místních i přespolních pekařů a cukrářů, kteří změří síly v soutěži o nejlepší sladký dezert. Děti do 15 let mají v soutěži samostatnou kategorii.

Do oblak se mohou děti i dospělí vydat v neděli 4. září 2022 od 10 do 17 hodin v areálu Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi na akci pořádané Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda ve spolupráci s mladoboleslavskou Klaudiánovou nemocnicí.

A bohatý na akce pro děti bude i víkend 10.–11. září. Sledujte náš web, ať vám žádná neunikne.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top