V Mladé Boleslavi byli oceněni dobrovolníci z našeho regionu

V Mladé Boleslavi byli oceněni dobrovolníci z našeho regionu. Foto: Zdeněk Kolín

Dobrovolnická centra Klaudiánovy nemocnice a města Mladá Boleslav ocenila ve čtvrtek 18. listopadu své dobrovolníky ze sociální a zdravotní oblasti. Kromě lidí z Mladé Boleslavi jsou mezi nimi zastoupeni obyvatelé dalších míst okresu, z Mnichovohradišťska je to obec Branžež.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci se akce nekonala v městském divadle, ale v Komunitním centru Klementinka. Ocenění předali předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa, hlavní sestra nemocnice Zuzana Hanková, náměstkyně mladoboleslavského primátora Miroslava Kašpárková a vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu Šárka Večeřová.

Nemocnice ocenila celkem čtrnáct dobrovolníků, kteří v tomto zdravotnickém zařízení působili od listopadu 2020 do června 2021. Za tuto dobu odpracovali neuvěřitelných 617,5 dobrovolnických hodin!

Na akci ale nedorazili všichni – někteří se omluvili kvůli pracovním povinnostem a někteří svoji dobrovolnickou činnost nepovažují za něco, za co by měli být oceňováni a svoji pomoc považují za samozřejmou věc společnosti.

„Našim dobrovolníkům patří velké díky! Jejich práce pro naše pacienty je obětavá a mi si jich velmi ceníme! Především během covidu se řada z nich zapojila nejen na jednotlivých odděleních, ale také v očkovacím centru nebo na technickém oddělení. Především personál si velmi pochvaloval pomoc na lůžkových odděleních, kde pomáhali se vším, co bylo potřeba. Například dezinfikovali, převlékali postele nebo pomáhali s pacienty. Díky tomu měl kvalifikovaný zdravotní personál více času věnovat se péči o pacienty,“ vyjmenoval předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top