V Malé Bělé pokračuje výstavba kanalizace i opravy komunikací

Ilustrační obrázek: fotobanka pixabay.com

Po několika koordinačních jednáních dotčených subjektů došlo k dohodě, že v rámci výstavby kanalizace na Malé Bělé budou současně zrekonstruovány mostky ve směru na Novou Ves u Bakova. Informoval o tom starosta Bakova nad Jizerou Radim Šimáně na webu města.

Při jednom dopravním omezení tak dojde k realizaci dvou záměrů – výstavbě kanalizace (hlavní investor VaK Mladá Boleslav a město Bakov) a rekonstrukci mostků ve správě Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.

„Důvodů bylo více, zejména pak vzájemná koordinace, využití zmíněného dopravního omezení, zajištěné financování záměru a následná plánovaná celoplošná oprava povrchu silnice č. II/276 v úseku Malé Bělé,“ uvádí starosta.

Stávající dopravní omezení v podobě neprůjezdnosti úseku od kamenného mostu ke mlýnu je předpokládané do 8. srpna 2021. Půjde-li vše podle harmonogramu, bude následně tento úsek otevřen a Malá Bělá bude ve směru od Bakova na Bítouchov průjezdná.

15. srpna 2021 dojde k „demolici“ zmíněných mostků ve směru na Novou Ves u Bakova. To znamená, že od této doby bude úsek Malá Bělá – Bělá pod Bezdězem a úsek Malá Bělá – Nová Ves neprůjezdný.

Možnost propojení Nové Vsi s Malou Bělou pro pěší se ještě řeší.

Autobusový dopravce Arriva koordinuje s městem a realizátory staveb možnosti jednotlivých autobusových spojů, a to již včetně školních.

„Víme, že nastavená dopravní opatření přináší řadu problémů a někdy i nestandardní situace, ale prosíme o toleranci a trpělivost,“ dodává Radim Šimáně.

Komunikace ve směru na Bítouchov má po kanalizaci nový povrch, na podzim bude město podávat žádost o dotaci na chodník podél této silnice od hřiště směrem na Dolánky. Ulice Za Tratí II je zrekonstruovaná, na rekonstrukci ulice Za Tratí I se městu podařilo získat dotaci, nyní je v přípravě výběrové řízení na zhotovitele. Průtah Malou Bělou (silnice č. II/276) bude celoplošně opraven, mostky budou nové. Stejně tak dojde k opravě komunikace povrchů kolem hřiště a k opravě komunikace od Osadního výboru kolem podzemních kontejnerů a dále. Místní komunikace od mlýna směrem k „čp. 50“ bude opravena prozatím zadlážděním a v budoucnu bude nutná celoplošná oprava včetně opěrné stěny nad silnicí č. II/276.

„Po dokončení výstavby kanalizace a výše zmíněných akcí by mělo dojít ke zvýšení standardu bydlení na Malé Bělé,“ uzavírá starosta.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top