V lednu nabídne kino americká dramata Babylon či Piargy, české filmové novinky, dokument Tizian – říše barev i cestopisnou přednášku

Jednou z novinek bude i český film Přání k narozeninám. Foto: ČSFD

První měsíc nového roku 2023 bude mnichovohradišťské kino opakovat prosincové filmové hity hlavně pro ty diváky, kteří je v předvánočním či povánočním období nestihli. Uvidíte několikrát Avatara 2 či Vánoční příběh nebo Kocoura v botách: Poslední přání.

Z atraktivních novinek kino nabídne slovenské historické drama Piargy z předválečné vesnice a americké drama Babylon z Hollywoodu 20. let minulého století, z doby počátků filmového průmyslu, kde herci a herečky by udělali všechno, jen aby zazářili. Film nenechá diváka vydechnout a o jeho výjimečnosti svědčí i to, že vznikal téměř 15 let. V hlavních rolích uvidíte Brada Pitta a Margot Robbie.

Česká kinematografie je zastoupena dvěma novými filmy – komedií Přání k narozeninám a komorním příběhem A pak přišla láska. Nenechte si ujít také vynikající český dokument Good Old Czechs o válečných letcích v britské RAF. Film je tvořený pouze dobovými archivními záběry a vyprávěním dvou dosud žijících pilotů.

Zahraniční artovou filmovou nabídku tvoří dokumentární snímek Tizian – říše barev a aktuální americké drama Když promluvila. Námětem tohoto filmu je dlouhotrvající sexuální zneužívání žen v Hollywoodu a v současnosti probíhající soudní proces s producentem Harveyem Weinsteinem, obviněném již 90 ženami.

Ve středu dopoledne promítneme filmy Spolu se Štěpánem Kozubem a Veronikou Žilkovou v hlavních rolích a Il Boemo s Vojtěchem Dykem coby hudebním skladatelem Josefem Myslivečkem.

První letošní cestopisná přednáška bude z velehor a vystoupí cestovatelka a fotografka Pavla Bičíková. Přednáška má název Himálaj – Tajemné příběhy hor a na programu je v úterý 17. ledna 2023 od 18 hodin.

Vzhledem k tomu, že v letošním roce zdražilo prakticky všechno, i Kino Mnichovo Hradiště k tomuto kroku muselo přistoupit. Od ledna 2023 upravuje vstupné na středeční dopolední projekce ze 60 na 70 Kč. Podobně, v řádu desetikorun, se navýší i ceny vstupenek na večerní filmy. Stoupnou také ceny u popcornu. Bude upraven také ceník pronájmu kina.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top