V hradišťském muzeu můžete o prázdninách poznávat kouzlo starých plováren

Od 1. července do 29. srpna můžete navštívit v Muzeu města Mnichovo Hradiště letní výstavu Kouzlo starých plováren. Zdroj: muzeum

Po celé prázdniny můžete navštívit v Muzeu města Mnichovo Hradiště letní výstavu Kouzlo starých plováren.

Výstava Kouzlo starých plováren připomíná městské nebo říční lázně a plovárny a zároveň přibližuje trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu a sportovní náčiní v prvních osmi desetiletí 20. století. K vidění je jedinečná sbírka historických oděvů, doplňků a plavek. Nechybí ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, fotografie, pohlednice nebo časopisy.

Expozice je doplněna o unikátní filmovou projekci nepublikovaných historických záběrů z plováren na řece Jizeře a koupaliště Bukovina.

Atmosféru koupání, léta a pobytů na plážích dokreslí opravdová písečná pláž přímo v expozici.

Během výstavy se můžete těšit také na několik tematických aktivit. Zpět do dob minulých Vás v sobotu 7. srpna zavede i tematická dobová módní přehlídka Hany Vignerové, která se bude opakovat vícekrát během dne. V létě nesmí v mnichovohradišťském muzeu chybět tradiční truhlářské dílničky, které pro děti připravuje Jednota bratrská. Letos se uskuteční 24. července a 21. srpna. Výrobek je inspirován tématem výstavy, ale co se bude vyrábět tentokrát, to je zatím překvapení. 

Muzeum je v letní sezóně otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin. Otevřeno je i o státních svátcích. Veškeré další podrobnosti najdete na webu muzea.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top