V červnu se s mnichovohradišťskými turisty můžete vydat k přehradě Les Království, do Velkých Hamrů i do Žitavy

V červnu se s mnichovohradišťskými turisty můžete vydat třeba k přehradě Les Království. Foto: KČT

Mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů (KČT) zve na červnové akce. Přidáte se i vy?

Již zítra se můžete těšit na akci ve spolupráci s mnichovohradišťským muzeem, o které jsme již informovali. Kdo bude chtít na Výlet za řemesly vyrazit pěšky, nechť přijde v sobotu 4. června v 7.45 hodin na vlakové nádraží v Mnichově Hradišti. Výletníci společně dojedou vlakem do Loukova, odtud půjdou pěšky do Žďáru, kde je bude čekat prohlídka kovárny, keramické dílny paní Baladránové (ta je mimochodem členkou KČT) a následně v Arnošticích i Biofarmy Doubravky Fišerové. Domů opět všichni vyrazí po vlastní ose. Nicméně kdo by se na pěší výlet necítil, může se připojit na kole i dojet autem.

Jitka Thorovská zve všechny seniory ve středu 8. června na cestu východním směrem, připravila si pro zájemce výlet k přehradě Les Království. Sraz v 7.45 hodin na Masarykově náměstí, pojede se autobusem.

Ze soboty 11. na neděli 12. června se vydají děti na pochod z Březiny do Svijan a následně na Zásadku, kde je bude čekat přespání v romantických kulisách zříceniny zámku. To bude panečku dobrodružství! 

Martina Melicharová nabízí v úterý 14. června výlet z Návarova do Velkých Hamrů. Cesta po Palackého stezce podél Kamenice bude jistě příjemná a i v horkých dnech osvěžující. Sraz v 8.40 hodin na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti.

Ondřej Šindelář nabízí fyzicky zdatným turistům výlet noční, a to s odjezdem v pátek 17. června a návratem v sobotu 18. června. Sraz v pátek ve 14.50 hodin na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti. Odvážlivci společně dojedou až do Žitavy, kde bude zahájen 62 kilometrů dlouhý návrat domů.

Na červen se chystá také vyhodnocení 100 jarních kilometrů, které bud spojeno s příjemným piknikem na pláži u Jizery. Termín zatím organizátoři nechávají otevřený, vše se bude odvíjet od počasí, nicméně předběžně se počítá s týdnem od 20. června (pravděpodobně úterý 21. června, tak si termín případně rezervujte – leč rozhodne až počasí). O definitivním přesném termínu budeme ještě informovat.

Helena Pöllová si chystá již tradiční předprázdninový tajný výlet. Stejně jako v minulosti – je tak tajný, že ani termín zatím nikdo nezná. Počítejte však s koncem června.

Minulý týden se konala brigáda na pláži u Jizery, bohužel nedošlo kvůli mokrým stolům a lavicím k jejich ochrannému nátěru. Barvy a štětce členové mnichovohradišťského KČT mají, odhodlání vše natřít také, zbývá jen doladit termín. Jen ho dají dohromady (je důležité, aby pár dní nepršelo a aby samozřejmě nepršelo ani v den natírací brigády), budeme vás informovat.

Sledujte web a facebook KČT, ať vám nic neunikne.

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top