Turistické noviny z Českého ráje přináší tipy na výlety i zajímavosti z historie

Turistické noviny z Českého ráje přináší tipy na výlety i zajímavosti z historie

Sdružení Český ráj i letos připravilo ve spolupráci s informačními centry a dalšími partnery v regionu letní Turistické noviny.

„Letošní noviny více představují aktivity našeho spolku s ohledem na jeho třicáté výročí,“ prozrazuje Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Na 40 stranách tak čtenáři získají informace o projektu Po stopách Albrechta z Valdštejna, novinky k putování za pověstmi Českého ráje i projektu Greenway Jizera. Nechybí tradiční rozhovor s osobností regionu, tentokrát věnovaný Dominiku Feštrovi, který jako potomek šlechtické rodiny Schliků pečuje o Prachovské skály.

V novinách mají svou prezentaci noví nositelé značky Regionální produkt Český ráj. Čtenáři tu také najdou spoustu tipů na výlety na méně známá místa, například na Semilsko, železnobrodské Trávníky či na Hodkovicko. Samozřejmostí jsou jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol, přehledná mapka a kalendář kulturních a společenských akcí v Českém ráji.
 
„V souvislosti s oslavami sdružení pak čtenáře i návštěvníky regionu srdečně zveme na letní cestovatelské večery s fotografkou Pavlou Bičíkovou na téma Český ráj – známý neznámý. Podrobné informace k akci jsou na straně 3 novin,“ upřesňuje Jitka Kořínková.

Přehledy památek a turistických cílů jsou vzhledem k velkému rozsahu ponechány pouze v elektronické verzi novin, která je zdarma ke stažení.

Noviny lze číst také ve formě flipbooku.

Tištěné Turistické noviny Český ráj 2022 jsou k dostání na všech infomačních centrech regionu, vybraných turistických cílech a u členů Sdružení Český ráj.

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top