Tělocvikář Jonáš z Hospody a MUDr. Vacek ze Slunečné zavítá na besedu do Veselé

Tělocvikář Jonáš z Hospody a MUDr. Vacek ze Slunečné zavítá na besedu do Veselé. Foto: Spokojený domov
Tělocvikář Jonáš z Hospody a MUDr. Vacek ze Slunečné zavítá na besedu do Veselé

Malyra spolu se Spokojeným domovem pořádají ve středu 5. října 2022 od 13 hodin v Domě Ludmila (Na Návsi 229, Veselá) besedu s hercem a dabérem Václavem Knopem.

Václav Knop se narodil 6. října 1949 v Turnově. V minulosti asi nejvíce vstoupil do povědomí veřejnosti jako profesor tělocviku Jonáš ze seriálu Hospoda, v nedávné době pak rolí MUDr. Zdeňka Vacka v seriálu Slunečná. Dále ho mohou diváci znát z menších rolí ve filmech i seriálech. Nejznámější postavou, kterou daboval, je major Frank Burns z amerického seriálu M*A*S*H. Hlas Václava Knopa znají i cestující z některých vlakových nádraží, kde oznamuje příjezdy a odjezdy vlaků. Herec má i vlastní nakladatelství KANOPA, které se specializuje na vydávání CD mluveného slova.

Kořeny spolupráce Spokojeného domova s Václavem Knopem sahají do roku 2011, kdy byl hostem filmového festivalu Moudrost stáří na plátně. Protože ho činnost Spokojeného domova zaujala, zůstal s ním v kontaktu a v květnu 2013 se stal jeho oficiální tváří. Od té doby tuto organizaci pravidelně propaguje a setkáte se s ním díky tomu na mnoha akcích na Mladoboleslavsku a Turnovsku. „Lidé by si měli pomáhat a nikdo by neměl zůstat sám,“ tvrdí Václav Knop. A že to z jeho úst nejsou jen prázdná slova, dokazuje při četných setkáních s klienty Spokojeného domova, kterým empaticky naslouchá a zajímá se o jejich životní příběhy.

Beseda se uskuteční v rámci celostátního Týdne sociálních služeb. V doprovodném programu dne otevřených dveří v Domě Ludmila ve Veselé uvidíte po celý den také výstavu fotografií zvířat ze Zoo Praha, výstavu kresleného humoru vozíčkáře Jiřího Flekny a prezentaci spolku DMO POBYTY.

Mohlo by vás také zajímat:

 

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top