Telegraficky z jednání rady města: pozemky, lávky přes dálnici a přes Jizeru nebo Vlajka pro Tibet

Telegraficky z jednání rady města: pozemky, lávky přes dálnici a přes Jizeru nebo Vlajka pro Tibet. Foto: město

Rada města Mnichova Hradiště na svém zasedání v pondělí 23. ledna projednávala čtyři desítky bodů, ze značné části šlo o majetkové otázky.

Parcelace stavebních pozemků ve Veselé, převody a směny dalších pozemků
Komise správy majetku, která je poradním orgánem rady, zasedala v lednu poprvé v novém volebním období a doporučila radním řadu bodů týkajících se majetkových záležitostí. Řešil se například odkup pozemků mezi hotelem U Hroznu a bytovým domem v Poříčské 1135, čímž se vyřeší současné majetkové nesoulady, nebo parcelace lokality určené pro bydlení za prodejnou Coop ve Veselé, kde budou zahájeny přípravné projektové práce na zasíťování těchto městských pozemků. Ty tak budou v blízké budoucnosti nabídnuty jako stavební parcely pro výstavbu rodinných domů.

Lávky přes dálnici D10 a přes Jizeru u Kofoly mají dodavatele
Mezi stěžejní investiční akce města v letošním roce patří stavby lávek přes dálnici D10 na Horku a přes Jizeru u Kofoly včetně navazující cyklostezky na Klášter. Obě lávky by měla realizovat společnost BREX spol. s.r.o. (ve městě stavěla například komunitní centrum). Společnost SaM silnice a mosty a.s., dříve oznámený vítěz výběrového řízení na dodávku lávky přes Jizeru, z výběrového řízení nakonec odstoupila. Aktuálně běží lhůta, kdy se mohou účastníci řízení odvolat, následovat budou podpisy smluv.

Základní škola Studentská bude mít nové odborné učebny
Rada města schválila zadání projektové dokumentace rekonstrukce odborných učeben ve 2. patře ZŠ Studentská. Předmětem rekonstrukce jsou čtyři učebny (výtvarná výchova, matematika, fyzika, chemie/přírodní vědy), které budou upraveny tak, aby splňovaly nároky na specifický provoz, dále čtyři kabinety, bezbariérové WC a schodišťová plošina.

Město podpořilo poskytovatele sociálních služeb
Radní schválili rozdělení peněz poskytovatelům sociálních služeb ze sociálního fondu města. Individuální dotace získali poskytovatelé pečovatelské služby (například Diecézní charita Litoměřice, Spokojený domov nebo Malyra), poskytovatelé služeb pro rodiny a děti (Respondeo nebo Centrum pro rodinu Náruč) i nízkoprahová zařízení a terénní programy (Semiramis). V součtu šlo o více než dva miliony korun.

Tibetská vlajka a lidská práva
10. března si celý svět připomíná rok 1959 a Tibetské národní povstání proti čínské okupaci. Na úřadech, radnicích nebo vysokých školách při této příležitosti vlaje tibetská vlajka jako symbol podpory Tibetu i boje za lidská práva. Mnichovo Hradiště se k iniciativě Vlajka pro Tibet pravidelně připojuje a bude tomu tak i letos a po zbytek tohoto volebního období.

Nový ceník „samovýroby“ palivového dřeva
Vzhledem k současným vyšším cenám dřeva připravil odbor investic a komunálního hospodářství městského úřadu ve spolupráci s odborným lesním hospodářem nový ceník tzv. „samovýroby“ palivového dřeva. Ten bude v tomto týdnu zveřejněn na webu města. Cílem nového ceníku je reagovat na situaci na trhu a zároveň vytvářet takové podmínky, aby výše cen soukromé osoby neodrazovala od těžby hůře přístupných stromů s menším průměrem. Na samovýrobě dřeva v městských lesích je možné se domluvit s odborným lesním hospodářem Františkem Vondráčkem (606 534 880, f.vondracek@seznam.cz).

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top