Sokolové usilují o plně bezbariérovou sokolovnu, po vstupu do budovy přichází na řadu patro a balkón

Sokolové usilují o plně bezbariérovou sokolovnu, po vstupu do budovy přichází na řadu patro a balkón. Foto: město

Úpravy mnichovohradišťské sokolovny, jejichž cílem je zpřístupnění budovy i lidem se sníženou hybností, započaly už v roce 2016. TJ Sokol Mnichovo Hradiště tehdy ve spolupráci s Kontem Bariéry, ŠKODA AUTO a městem vybudovala bezbariérový vchod do sokolovny, na hlavní sál i do zázemí. Další úpravy, které mají za cíl učinit sokolovnu takřka úplně bezbariérovou, budou pokračovat v příštích měsících.

Sokolové mají v plánu instalovat v budově schodišťovou plošinu, a zpřístupnit tak lidem s omezenou hybností, vozíčkářům nebo maminkám s kočárky také balkon a horní patro sokolovny. Kromě pozorovatelů sportovních událostí toto vybavení budou využívat zejména klienti Malyry, která v objektu provozuje ordinaci fyzioterapie a rehabilitace. Hotovo by mělo být v průběhu podzimu 2022.

Sokol získal na úpravy, které budou stát zhruba 400 tisíc korun, dotaci od Nadačního fondu ŠKODA AUTO ve výši 150 tisíc. O další peníze požádal město a Konto Bariéry. O podpoře by mělo být rozhodnuto v průběhu září.

Vedle investice do schodišťové plošiny aktuálně v sokolovně probíhá rovněž rekonstrukce stropu a střechy šaten v přístavbě včetně jejího zateplení. Na to tělocvičná jednota již získala podporu 200 tisíc korun z fondů Středočeského kraje.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top