Sociální komise obnovila web o místních sociálních službách

Sociální služby v Mnichově Hradišti a okolí (logo webu)

V roce 2014 byl v rámci projektu „Komunitní plán města Mnichovo Hradiště a spádových obcí“ vytvořen web socialnisluzbyvmh.cz, jehož účelem bylo umožnit informovanost o sociálních, zdravotních a návazných službách v Mnichově Hradišti a okolí. Po skončení projektu však web nikdo neaktualizoval a nepropagoval, a jeho význam v regionu tak zapadl. Komise pro rodinu a sociální záležitosti se proto rozhodla web obnovit a převzít jeho správu a aktualizaci.

Nyní se píše rok 2020. Rok, kdy koronavirus změnil způsoby fungování mnoha poskytovatelů sociálních služeb, ale kdy zároveň vzrostl význam internetu. I každoroční podzimní týden sociálních služeb, který letos připadl na 5. až 11. října, vypadal jinak. Jindy naplánované dny otevřených dveří a doprovodné kulturní aktivity byly zrušeny. A i proto symbolicky komise představila obnovený web právě letos v říjnu. Aktivity se přesouvají na internet, proto i Týden sociálních služeb proběhl virtuálně.

A co na webu najdete? Každý z nás se v životě může dostat do tíživé situace, se kterou si sám neumí poradit. Stránky www.socialnisluzbyvmh.cz nabízí rychlou a snadnou orientaci v tom, kdo, kde a jak vám může pomoci. Pro snazší hledání jsou stránky rozděleny do kategorií, vztahujícím se ke konkrétním životním situacím. Najdete zde také odpovědi na některé časté otázky týkající se sociálních služeb a doplňující informace, například o tom, jak se bránit „šmejdům“.

I když se komise snažila informace aktualizovat, je dost možné, že na webu zůstala nějaká nepřesnost. Autoři webu proto uvítají jakékoliv připomínky, doplnění a nápady na další obsah stránek. Kontakty jsou uvedeny přímo na webu.

Přejeme vám, abyste sociální ve svém životě potřebovali co nejméně.

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top