Sdílená kola Nextbike se v Mnichově Hradišti těší stabilnímu zájmu

Sdílená kola Nextbike se těší stabilnímu zájmu. Foto: Petr Novák

Projekt sdílených kol, díky nimž si můžeme zkrátit nebo zrychlit přesuny po městě, v Mnichově Hradišti běží druhým rokem. Navzdory menšímu počtu výpůjček letošní statistika napovídá, že sdílená kola se stala součástí každodenního života obyvatel města.

Z meziročního srovnání počtu výpůjček v jednotlivých měsících (viz tabulka) výplývá, že v každém ze sledovaných měsíců byl počet výpůjček v loňském roce vyšší (výjimku představuje duben, což byl měsíc, v jehož průběhu byl projekt spuštěn a výsledné číslo tak není za celý měsíc). Úbytek počtu výpůjček však není markantní. Potěšitelný je růst počtu uživatelů této služby, který v červenci vystoupal na 905 uživatelů (v závěru roku 2021 evidovala společnost Nextbike 698 uživatelů).

Z šestnácti stanic je dlouhodobě největší pohyb na Masarykově náměstí, v okolí zámku, na dopravním terminálu a v nákupní zóně. Sdílená kola tak usnadňují pohyb mezi místní částí Hněvousice a centrem, zkracují cestu do obchodů nebo usnadňují cestování veřejnou dopravou.

Dosud největší pohyb sdílených kol byl letos zaznamenán v sobotu 16. července, kdy bylo zaznamenáno 58 výpůjček. Vloni byl rekordní 14. květen, kde bylo výpůjček 69. Praxe ukazuje, že počet výpůjček je výrazně ovlivňován počasím.

Více se o sdílených kolech můžete dozvědět na www.nextbikeczech.com. Nadále platí, že prvních 15 minut jízdy je zdarma a že se na kolech z Mnichova Hradiště můžete vypravit i do Mladé Boleslavi a kola vrátit až tam.

Počty výpůjček:

  2021 2022
duben 655 75
květen 1121 1088
červen 1192 1046
červenec 1016 871

Zdroj: Martin Weiss, Kamelot

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top