Pro nový cestovní pas si na úřad dojděte raději v předstihu. Zájem je nejvyšší za 20 let

Pro nový cestovní pas si na úřad dojděte raději v předstihu. Zájem je nejvyšší za 20 let

Chystáte se cestovat do země, kde budete potřebovat cestovní pas, a ten starý už vám neplatí? Potom vyrazte na správní odbor mnichovohradišťského městského úřadu raději v předstihu. Vzhledem k přetížení, kterému čelí výrobna dokladů Ministerstva vnitra, bývá 30denní lhůta pro vystavení dokladu v poslední době poměrně často zcela využita, a nelze tak počítat s tím, že budete mít nový doklad připraven za kratší dobu.

V letošním roce evidují správní odbory po celé zemi nebývalý nárůst zájmu o cestovní doklady a také úřednice ze správního odboru mnichovohradišťského městského úřadu potvrzují, že tolik žádostí v posledních 20 letech nepamatují.

Vedoucí odboru Marcela Dražilová konstatuje, že situace byla vyhrocená zejména v červnu a červenci, nyní již nápor slábne. Přesto správní odbor, oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů, upozorňuje občany, aby o doklady žádali s větším časovým předstihem a počítali spíše s delší lhůtou pro jejich vydání. Pracovnice na přepážkách tuto situaci nemohou ovlivnit.

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

 

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top