Ornitolog Pavel Kverek zve na Vítání ptačího zpěvu

Ornitolog Pavel Kverek zve na Vítání ptačího zpěvu

V roce 2001, kdy se Vítání ptačího zpěvu uskutečnilo v regionu poprvé, byla tato mezinárodní akce ještě mladá. Za jejími začátky stojí kněžmostský ornitolog Pavel Kverek.

„Byli jsme jedním ze 40 míst v republice a jediní na Mladoboleslavsku, kde mohla veřejnost o první květnové sobotě vyjít s průvodcem do přírody za komentovaným ranním ptačím zpěvem. Cílem tehdy byla oblast mokřadů jižně Kněžmostu a vše vyšlo nad očekávání,“ vzpomíná ornitolog.

Od té doby se vycházka konala na různých místech oblasti pravidelně, přerušila ji pouze ve dvou posledních letech epidemie koronaviru.

„Letos navazujeme 20. ročníkem a místem konání dopolední vycházky je dne 30. dubna soukromý ptačí park – Slavičí háj u Dolního Bousova,“ dodává Pavel Kverek.

Vycházka bude jako vždy doplněna odchyty ptáků kvůli kroužkování. Česká společnost ornitologická jako hlavní pořadatel dnes již oblíbené akce dodá propagační materiály a drobné pozornosti pro děti. Půjde ovšem především o seznamování lidí s ptactvem a krajinou, kterou pro život potřebují. A tady by na konci věty mohl a měl stát vykřičník, protože ptactva výrazně ubývá.

  • Místo konání: Slavičí háj u Dolního Bousova (50.4408311N, 15.1414533E) + vycházka k rybníku Zvolínek (0,5 km), parkování v místě
  • Datum: 30. dubna 2022
  • Čas: start v 6.30 (za každého počasí), předpokládaný konec v 11.30
  • Průvodci: Pavel Kverek (723 009 527) a Tomáš Kverek

Zdroj: město Mnichovo Hradiště

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top