V Dolním Bousově byla odhalena pamětní deska Josefa Valenty. Následoval křest knihy o ochotnickém divadle a beseda se Sabinou Laurinovou

V Dolním Bousově byla odhalena pamětní deska Josefa Valenty. Následoval křest knihy o ochotnickém divadle a beseda se Sabinou Laurinovou. Foto: Zdeněk Plešinger

V úterý 25. dubna byla v Dolním Bousově za zpěvu spojených smíšených sborů Stojmír Bendl pod vedením sbormistryně Renaty Kárníkové odhalena pamětní deska kováře, písmáka, autora nejstarší dolnobousovské kroniky, spoluzakladatele ochotnického divadla, knihovny a pěveckého spolku Stojmír Josefa Valenty.

K významu jeho osobnosti promluvili Miloslav Ječný a starosta Dolního Bousova Miroslav Boček. Na závěr Miloslav Ječný předal květiny přítomným příbuzným Josefa Valenty.

V Židněvsi je opět ptačí chřipka a do pásma dozoru spadá i část Mnichovohradišťska. Jaká opatření platí pro chovatele?

Ilustrační foto: fotobanka pixabay.com

V malochovu drůbeže v Židněvsi se opět objevilo ohnisko ptačí chřipky. Chovatel nahlásil Krajské veterinární správě úhyn dvou z třinácti nosnic, zbývající drůbež vykazovala příznaky nákazy. Veterinární inspektoři odebrali v chovu vzorky a odeslali je k vyšetření do Státního veterinárního ústavu. Zbývající drůbež v chovu byla utracena. Okolo ohniska jsou podobně jako v lednu, kdy se ptačí chřipka vyskytla rovněž v Židněvsi, vymezena uzavřená pásma a v nich vydána mimořádná veterinární opatření.

OBRAZEM: Josefský trh v Dolním Bousově

Josefský trh v Dolním Bousově. Foto: Zdeněk Plešinger

V sobotu 18. března se v Dolním Bousově na náměstí T. G. Masaryka Josefský trh.

Počasí přálo. O dobrou náladu se postaraly dvě hudební tělesa. Nejprve skupina Žebřík do kurníku a potom skupina Pohodáři MB. Náměstí bylo plné stánků s různým sortimentem od potravin až k „nezbytným“ zbytečnostem.

Došlo i k setkání přátel po letech.

Tak zase za rok na Josefa.

Text a foto: Zdeněk Plešinger

To nejlepší z dobrých zpráv roku 2022: solidarita k potřebným, pietní připomínky historie a činorodí ekologové i hasiči

To nejlepší z dobrých zpráv roku 2022: solidarita k potřebným, pietní připomínky historie a činorodí ekologové i hasiči. Foto: Klaudiánova nemocnice

Jste již unaveni tím, jak některé weby celoročně bohatě plní rubriky krimi a v těchto dnech zahlcují čtenáře titulky typu Tragický rok 2022 na silnicích? Pak zůstaňte věrní nám. My si totiž naopak dlouhodobě zakládáme na dobrých zprávách. Z celkem 114 článků vydaných v roce 2022 jsme vybrali 69 zpráv, které nejlépe vystihují, že Mnichovo Hradiště a okolní obce jsou plné pozitivních událostí.

OBRAZEM: Adventní koncerty v dolním Bousově

Adventní koncert spojených sborů Stojmír-Bendl. Foto: Zdeněk Plešinger

Díky Zdeňku Plešingerovi se občas vypravíme na kulturní akce do Dolního Bousova. A ani adventní čas není výjimkou. O uplynulém víkendu se v bousovském kostele Sv. Kateřiny konaly hned dva adventní koncerty.

OBRAZEM: Kaskadér Rudolf Bok a zpěvák Vojtěch Šmíd v Dolním Bousově

Kaskadér Rudolf Bok a zpěvák Vojtěch Šmíd v Dolním Bousově. Foto: Zdeněk Plešinger

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 jsme se opět sešli v jídelně domu s pečovatelskou službou. Původně plánovaná návštěva Jiřího Krampola se nekonala. Jiří Krampol byl na kontrole po nemoci. Alespoň všechny pozdravil za pomoci moderní techniky. A přijeli další hosté: filmový kaskadér Rudolf Bok a zpěvák Vojtěch Šmíd.

Rudolf Bok zajímavě vyprávěl o práci kaskadéra při natáčení filmů nejen u nás, ale i jinde ve světě.

Sháníte vánoční dárek? Přinášíme tipy na knihy s regionální tematikou

Sháníte vánoční dárek? Přinášíme tipy na knihy s regionální tematikou. Foto: město Bakov nad Jizerou

Jedním z typických vánočních dárků jsou naštěstí i v dnešní době knížky. A protože jsme regionální web, pojďme se podívat na díla regionálních autorů, kterými můžete letos pod stromečkem potěšit své blízké. Nabídka je opravdu pestrá. Hudba, příroda, recepty, fotografie, historie, pivovary, vodní mlýny, kreslený humor i koronakronika. Posuďte sami.

Změny autobusových jízdních řádů již tuto neděli: K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem

Změny autobusových jízdních řádů již tuto neděli: K větším změnám dochází na linkách 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. Ilustrační foto: Petr Novák

Připomínáme, že od neděle 11. prosince dochází k úpravám autobusových jízdných řádů, které se dotýkají i linek na Mnichovohradišťsku Některé linky jsou beze změny, někde jsou úpravy pouze drobné. Velkými změnami prochází linky 714 a 736 mezi Mladou Boleslaví a Kněžmostem. 

315 (Praha – Mladá Boleslav – Mnichovo Hradiště)

Stránky

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top