Nohynek, Nohýnek i Nohynák a Nohymyl. Spolek genealogů mapuje typická příjmení Mnichovohradišťska a zveřejnil první článek o jednom z nich

Nohynek, Nohýnek i Nohynák a Nohymyl. Spolek genealogů mapuje typická příjmení Mnichovohradišťska a zveřejnil první článek o jednom z nich

Každý všímavější jedinec si jistě uvědomuje, že některá příjmení lidí v okolí jeho bydliště se nápadně často opakují a že každý region má svá „typická“ příjmení jiná. Rozložení výskytu příjmení v naší zemi zkrátka není rovnoměrné. A právě to je jednou z oblastí, kterou se zabývá Mnichovohradišťský spolek genealogů. V těchto dnech zveřejnil první z pilotních textů o příjmeních na Mnichovohradišťsku, které budou doplňovány a vylepšovány. V budoucnu by měly být součástí tištěného sborníku o místních příjmeních.

Příjmení Nohynek/Nohýnek zná na Mnichovohradišťsku každý. Věděli jste ale, že v 17. století zde žil i Nohynák a Nohymyl? Právě tomuto příjmení a jeho variantám je věnován první příspěvek. Najdete jej spolu s veškerými podrobnostmi na webu https://www.rodokmenymh.cz/prijmeni/.

Mezi další typická příjmení Mnichovohradišťska patří například Bukvička, Danda, Eichler, Hyka, Maděra, Šverma a mnoho dalších. Těm se budou věnovat další články.

Smyslem zveřejňování pilotních dílů je jednak pomocí zpětné vazby od odborníků i dalších nadšenců příspěvky doladit k dokonalosti a případně rozšířit, jednak motivovat ostatní k napsání dalších příspěvků, aby výsledný tištěný sborník byl co nejreprezentativnější.

Spolek děkuje za další příspěvky i doplnění a zpětnou vazbu k příspěvkům dosavadním. Přispějme společně k zachování paměti rodů našeho regionu!

Kategorie: 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top