Na Krásné vyhlídce i krčma u Haškova. Aktuální číslo sborníku Od Ještěda k Troskám se věnuje historii hospod a restaurací v našem okolí

Na Krásné vyhlídce i krčma u Haškova. Aktuální číslo sborníku Od Ještěda k Troskám se věnuje historii hospod a restaurací v našem okolí

Zajímá vás historie restaurace Na Krásné vyhlídce či Helikarova hostince pod hradem Kost? I o tom se můžete dočíst v letošním druhém čísle vlastivědného sborníku Od Ještěda k Troskám, které se věnuje tématu hospod a restaurací v Českém ráji.

Dozvíte se o kdysi oblíbených restauracích v Turnově, Lomnici či Sobotce, pamětníci zavzpomínají na známou hospodu Volha v Železném Brodě i na Riegrovu chatu na Kozákově. Zajímavý je text o počátcích pohostinství na Ještědu spjatých s dvěma ženami německého původu. Představí se vám penzionát Králíček v Kacanovech i vesnické hospůdky na Českodubsku.

Rubrika Ze starých čísel připomene článek z roku 1933, v němž se klášterský učitel Alois Šimon věnoval zaniklé hospodě V Maliní poblíž Haškova. 

Časopis vychází čtvrtletně a je k dostání v Mnichově Hradišti v městském muzeu, v trafice Davida Abrahama na náměstí a v Trafice Lída na křižovatce ulic Víta Nejedlého a Jaselská. Prodejní místa v dalších městech a obcích Českého ráje a veškeré další informace o sborníku (včetně možnosti předplatného) najdete na webu vydavatele, kterým je Paměť Českého ráje a Podještědí. Cena jednoho čísla je 50 Kč.

Mohlo by vás také zajímat:

 

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top