Mnichovohradišťský Klub českých turistů nezahálí ani v covidové době

První lavička, umístěná v aleji vedoucí ke Káčovu, 4. 4. 2021. Foto: Markéta Tomášová

Mnichovohradišťský odbor Klubu českých turistů (KČT) byl založen teprve v únoru 2018, ale již je za ním vidět pěkný kus práce. Kromě výletů se totiž zaměřuje na úklid přírody, zkrášlování krajiny a propagaci přírody a přírodních věd.

Do fungování klubu, tak jako do fungování veškerého veřejného dění, však od loňského jara zasahuje epidemie koronaviru a s ní související opatření. Klub ale nezahálí a přizpůsobuje svou činnost okolnostem. Čím aktuálně žije?

Již na konci března spolu s Jednotou bratrskou spustil sbírku Lavičky v krajině, v rámci které se nejprve podařilo vybrat finance na umístění lavičky v aleji vedoucí ke Káčovu. Ta již stojí na svém místě a slouží kolemjdoucím k příjemnému posezení i výhledu do okolní krajiny.

„Prostřednictvím Darujme.cz se nám podařilo vybrat nejen na tuto lavičku, ale dokonce i překročit cílovou částku, proto jsme se rozhodli vyslyšet prosby některých našich členů a příznivců, kteří se nám na společných setkáních zmiňovali o tom, že by se lavička hodila i do Dolců, které jsou oblíbeným procházkovým místem obyvatel Hradiště i okolí,“ vysvětluje předsedkyně mnichovohradišťského KČT Markéta Tomášová. Druhá lavička by měla být umístěna u pomníku padlým v prusko-rakouské válce.

Sbírka na Darujme.cz bude ukončena za několik dní a setkala se s tak velkým ohlasem, že dosud vybraná částka už téměř pokryje i lavičku třetí. O jejím umístění tentokrát rozhodnou samotní dárci a členové KČT. Tato třetí lavička pod patronátem KČT však bude zatím poslední, aby měla Jednota bratrská prostor na výrobu i pro další jednotlivce, spolky a firmy, kteří si lavičky rezervovali.

„Pokud uvažujete o svém příspěvku na lavičku, neváhejte, čas se krátí… Částka, kterou můžete poukázat, může být i velmi symbolická, od 100 Kč,“ upřesňuje Markéta Tomášová. 

Klub děkuje všem, kteří na lavičky přispěli či tak ještě učiní.

Pod hlavičkou klubu běží také individuální turistické akce, aktuálně například 100 jarních kilometrů či 4. ročník Zásadně na Zásadku, do kterých se mohou členové i veřejnost zapojit.

Plánované hromadné výlety ale musí KČT zatím zrušit. Například poslední dubnový víkend měli turisté trávit v Českém Švýcarsku. V sobotu 1. května se měla konat akce Značkařem na zkoušku, ani ta zatím nebude moci proběhnout. Zrušen je i květnový rodinný víkendový pobyt ve Sloupu v Čechách.

„Bedlivě sledujeme všechna platná nařízení, jen to bude trochu možné, naskočíme na naše plánované akce,“ dodává předsedkyně. Pro aktuální informace sledujte spolkový web či facebook.

Odběr novinek o Mnichovohradišťsku

Přihlaste se k odběru informací e-mailem, aby vám už žádná z novinek na Mnichovohradišťsku neunikla!

Go to top